Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, ha olyan csúnya...

Mit tegyek, ha olyan csúnya pattanásos és heges az arcom, hogy már az utcára se nagyon merek kimenni?

Figyelt kérdés

Sajnos van egy nagyon rossz szokásom, amire rákerestem, hogy van egy ilyen betegség, angolul a neve dermatillomania. Az a lényege, hogy kényszresen nyomkodom, és kaparászom az amúgy is pattanásos arcbőrömet. Hogyan tudnék erről leszokni, és végleg leszámolni 25 évesen a pattanásokkal, ha mindent az ég világon kipróbáltam, a gyógyszert is. 8 éve vegetáriánus vagyok.


25/l



2021. máj. 21. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen a bőrápolási rutinod?

Voltál bőrgyógyásznál? Vérvételen? Allergia vizsgálaton? Endokrinológusnál?

Ha nem, akkor érdemes lenne kivizsgálni magad.

A nyomkodás,kaparás a legrosszabb amit csak tehetsz. Erről valahogy le kell szoknod, mert sose lesz így szép bőröd.

Mennyi ideig szedted a gyógyszert és milyet? Egyáltalán nem használt?

2021. máj. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A bőrápolásom se túl jó, mert úgy látom sose használ semmi, ezért nagyon gyakran váltogatok, de most jelenleg ezeket használom:

reggel és este lemosó, cerave sa smoothing cleanser

reggel és este ezt a szérumot: almost 1.618 Algae + Zinc 5%

hidratálót már nem nagyon merek használni, mert a legtöbb pattanást okoz


Voltam bőrgyógyásznál, és a legtöbb krémet, ami elérhető volt kipróbáltam, de nem hoztak nagy eredményt.

Az utóbbi három helyen nem voltam, mert félek, hogy hülyének néznének, mert mivel nagyon lealapozózom mindig, ezért le szoktál kicsinyleni a problémámat. Pedig az egész arcom mindenhol mitesszeres, és sosincs olyan, hogy ne lenne legalább 5-10 bőr alatti pattanásom.

A roaccutan gyógyszert 1 évig szedtem, ha jól emlékszem napi 10 mg-ot, 6 éve. Annyit hatott, hogy már nem 20 hanem csak 5-10 pattanásom van egyszerre, és kicsit jobban gyógyulnak.


Még esetleg arra tudok gondolni, hogy elég stresszes életem van, mert még sajnos kénytelen vagyok itthon lakni, és anyám lelkileg eléggé bántalmaz, nem tudom ez lehet-e hatással rá.

2021. máj. 21. 16:03
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Esetleg nem lehet hogy policisztás ovárium szindrómád van? Erős szőrösödés nincs?
2021. máj. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De lehet hogy van, az nem tudom, hogy annak számít-e, hogy néha megjelenik 2-3 sötétebb szőrszál az államon, és 5-6 a mellemen.
2021. máj. 21. 16:17
 5/9 anonim ***** válasza:
A stressz okoz ilyet sajnos. Régen hasonló cipőben jértam ilyen idős koromban, Szintén trancsíroztam a pattanásaim. Férfi létemre rendszeresen használtam alapozót a sebhelyekre.
2021. máj. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Viszont rendszeres a menstruációm, nincs túlsúlyom, éppen az ellenkezője, és hajhullásom sincs.
2021. máj. 21. 16:19
 7/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. azért kérdeztem mert nőknél ez lehet az oka. esetleg valamilyen táplálék allergia.
2021. máj. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A különbözö orvosi vizsgálatokra ne sminkelve menj, így nem csoda, ha nem veszik észre a problémát!

Meg eleve jobb, ha minél többet vagy smink nélkül, az irritálja bört!

2021. máj. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nekem pasiként van ez főleg az államon van de pár az arcon háton

szintén 25 vagyok. az állon elvileg a túlzott cukorbeviteltől szokott megjelenni. Kamilla tea vagy valamilyen gyulladás csökkentő krém ami jó lehet.

Bár én borotválkozom szóval nekem a Szakál miatt is be tud gyulladni.


Én is ki nyomkodom jó párszor sajna ez miatt lett egy nagyobb kelésem is paradicsommal kellett lefednem akár éjszakára vagy egész napra és így ki tudtam nyomni elég jól eltűnt.

2021. máj. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!