Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek a pattanások ellen?

Mit tegyek a pattanások ellen?

Figyelt kérdés

Nagyon sok pattanás van az arcomon. A homlokomon, oldalt, az orromon (az orromon annyi azért nem), az államon stb.

Már mindenféle arctisztítót kipróbáltam, ha lehet kerülöm a tejes ételeket

De mégis sok van...

Segítsetek, mit tehetek!

16/L



2020. ápr. 17. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Egy nagyon jól bevált módszer a 100%-os teafaolaj. Sos-szérum néven tudod megrendelni a Farmasi cégtől (ha nem hallottál még róla akkor kb. olyan mint az Avon, csak ilyen bőrápolási termékeket gyárt). Napi használatával nagyon gyorsan hatása van, persze ha nem kaparod közben a pattanásokat. Az aloevera is egy jó megoldás.
2020. ápr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én is nagyon pattanásos voltam, írok ide néhány terméket, ami nekem bevált. Az egyik nagyon jó az egy Avonos clearskin O2 tisztítóhab, ezzel minden nap reggel és este bekened, ez nagyon jól tisztít. Aztán, ami szintén nagyon jó az Avonos naturális skin care, aminél van egy szett. Miután az első termékkel letisztítottad az arcodat fogod a Teafa és uborka arctisztító és tonikot, amit vizes felületre felviszel, majd leöblíted, utána pedig az ugyanilyen teafás és uborkás maszkot felviszed (ne nagyon vastagon) és húsz perc múlva leszeded (ez lehúzható maszk és ez a kisebb tubus) . Aztán pedig egy ugyanilyen arc krémet raksz fel, ami egész éjjel rajtad lehet, mert felszívódik. A másik, ami nekem nagyon bevált, az a szintén Avonos clearskin frissítő arctisztító tonik és az ugyanilyen arctisztító gél, ezeket együtt használd, először a tonik, majd az arctisztító gél, amit szintén rajtad lehet egész éjjel, de csak a pattanásokra rakj és feltétlenül most le. De viszont a naturals és a másik szettet ne használd együtt, ez is fontos én felváltva használom.

Tisztítóhab : [link]

Naturals arctisztító és tonik:

[link]

Naturals mask:

[link]

Naturals arckrém :

[link]

Clearskin frissítő arctisztító tonik :

[link]

Clearskin gél :

[link]

2020. ápr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem semmit nem ér a teafaolaj.

oldj fel kevés langyos vízben egy szem gyógyszert, bármit ami gyulladás csökkentő. vattával kend be a pattikat

2020. ápr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
kozmetikus és bőrgyógyász
2020. ápr. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyelőre amíg nem lehet ilyen miatt bőrgyógyászhoz menni, addig próbáld teafaolajjal leszárítani. Ja és igyál sok folyadékot, hátha szárazság miatt lenne ilyen.
2020. ápr. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász -> Roacuttan
2020. ápr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szia! Én is pattanásos voltam és nekem egyszer a kozmetikusom ajánlotta az Ilcsi fekete szappant azzal minden este bekenem az arcom pár percet rajtahagyom majd lemosom és ha rendszeresen használod akkor már SOKKAL kevesebb pattanás lesz az arcodon. Valamint én szinte minden hónapban megyek kozmetikushoz hogy kinyomkodja a pattiaimat. Ha pedig otthon én nyomom ki őket akkor utána pár órával mindig be szoktam kenni Sudocrem-mel. Remélem segíthettem valamit!😁
2020. ápr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ordinary. Ez egy nagyon erős hámlasztó, amit tudnod kell, hogy szemed közelébe ne használd de azt kivéve kend az arcodra mindenhol, hagyd fent 30p ig utána most le óvatosan majd nagyon hidratáld a bőrödet. Másnap nem szabad napra menned különben nagyon csúnya hatással lesz a bőrödre. Ha nyár van akkor vagy ne menj másnap sehova vagy csak akkor menj mikor már sötét van így nem éri a nap. 3000ft körül van. Egy lány kipróbálta akinek nagyon csúnya cisztás pattanásos arca volt, ha neki segített, segít bárkin!:)
2020. ápr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó a the ordinarynak nagyon sok terméke van:D De szerintem te a piros löttyire a 30%-os AHA ÉS 2%-os BHA-ra gondoltál:D Ez tényleg nagyon hatásos viszont heti 1x szabad kezdetben használni SZÁRAZ bőrön semmiképpen sem vizesen és ha napra mész kenj fel fényvédőt! Napozni semmiképpen nem ajánlott mellette,mert különben nincs értelme a termék használatának.Leegyszerűsítve azért mert a pigmentfoltokat bebarnítja a nap,pláne ha ezt a terméket használod,ugyanis ez a hámot vékonyítja,így a friss babapuhi bőr kerül a felszínre. Amit én ajánlok az micellás vízzel való lemosás vagy a cerave lemosok,a nagyon szárító kozmetikumokat lehetőleg kerüld. BHA tartalmú hámlasztók is nagyon hatékonyak én elsődlegesen ezt ajánlanám: Paula ChoiceSkin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant. Sajnos elég drága termékek,de ebből van 30 ml kiszerelés is 4000 ft-ért,ami annyira nem vészes tekintve,hogy 3 hónapig én vígan elvagyok azzal a mennyiséggel.A foltok kezelésére meg jöhet a fentebb írt the ordinary termék:) plusz fényvédő,ha kint mászkálsz.Kiegészítésképpen lehet még kísérletezni a the ordinary azelainsavas szilikonos krémjükkel,ha a bha nem jönne be vagy allergiás vagy az aszpirinre(ugyanis ez a hatóanyag),akkor a niacinamid és cinkes szérum is segíthet(ez a gyulladás csökkentésben segít leginkább:)
2020. ápr. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!