Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akné ellen tanácsok?

Akné ellen tanácsok?

Figyelt kérdés
22/F, 5 éve aknés, de nem annyira rossz a helyzet, mint kezdetben volt.

2021. máj. 21. 23:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kezd el magad kicsit beleásni a bőrápolás világába. Pl retinol, szalicil sav stbstb ezek mind segíthetnek. Természetesen ne kezdj el mindent magadra kenni!! Ajánlom a skinsmart nevű youtube csatornát ott sok hasznos információt találsz erről és nem olyan bonyolult, mint ahogy elsőre látszik.
2021. máj. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el bőrgyógyászhoz, mert igazán jó tanácsot és segítséget csak ő fog tudni nyújtani. pl. az egyes által említett retinol tartalmú készítmények, de még a retinoid és retinoid származékok többsége is vényköteles.
2021. máj. 22. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a skinsmartot hagynám, ugyanazt árulják mint a nagyobb cégek csak drágábban, belépnék egy The Ordinarys fb csoportba, ez egy márka, vannak vagy 200ezren,segítenek majd. Nagyon olcsóak a termékeik egyébként ha a deciem oldaláról rendeled, de nem kötelező ezeket használni. Ott van pl a Cerave, jó lemosóik és hidratálóik vannak. A helyedben beszereznék egy fényvédőt lehetőleg alkohol és parfüm nélkül, ezt a krémmánián tudod ellenőrizni. Pl a Sundance nagyon olcsó és egész jó. Majd vennék egy olajbázisú lemosót, egy vízbázisút és egy hidratálókrémet. Ha ezek megvannak, és napi szinten használod őket, akkor jöhetnek az aktív hatóanyagok, amik ténylegesen a problémát célozzák majd, de ehhez kell egy alap rutin, hogy legyen értelmük. Az olajos lemosó azért kell, hogy a fényvédőt este le tudd mosni, majd az olajos lemosót a vízbázisúval tudod lemosni. Ezután jöhet a krém. Reggel elég sima vízzel megmosni, vagy a vizbazisu lemosoval, majd krem es fenyvedo. A fenyvedo angolul spf, ne lepodj meg ha mindenhol ezt latod :) erdemes legalabb 30 faktorosat beszerezni.
2021. máj. 22. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1: szalicilsav, hidrogén-peroxid, Akneroxid, ezek nálam futott körök már, mindegyikkel azt értem el, hogy totál kiszárította a bőrömet, ami amúgy is elég száraz, csak a homlokom zsíros.
2021. máj. 22. 08:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Van egy jó arcápolási rutinod? Voltál már kivizsgáláson? Érdemes elmenni vérvételre, allergia vizsgálatra.

Ha ennyire rossz a helyzet akkor csak egy bőrgyógyász fog tudni segíteni, lehet gyógyszert fog felírni.

2021. máj. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3, #1 vagyok. Tökéletesen összefoglaltál egy jó rutint. Én annó a skinsmartból kezdtem az alapokat megérteni, aztán kezdtem magamtól kutakodni a márkák között. Imádom a The Ordinarys termékeket, nem is tudtam, hogy van csoportjuk.


Akik pedig bőrgyógyászt ajánlanak. Természetesen én is ha valami egészsegügyi problémám van orvoshoz fordulok, viszont rengeteg blogot találsz már arról, hogy felírtak valami gyógyszert aknés problémákra, ami átmenetileg segített, de nagyon nehéz volt leszokni róla, valamint ha abbahagyod a szedését a probléma újra napvilágra tör (sajnos a barátomnál is ez volt a probléma), szóval egy jó rutin ehhez képest aranyat ér :) de természetesen mindenki maga választja meg, hogy neki mi válik be.

2021. máj. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3#-as vagyok, kedves 1-gyes,amúgy én is egy skinsmartos videónál kezdtem el érdekelt lenni a bőrápolás iránt :) aztán úgy mint te, elkezdtem utánanézni jobban.

Kérdező, ezek tényleg elég szárító dolgok, azért kell hidratálni először, és akkor ez elkerülhető. Mióta rendesen hidratálok, nekem nem is kell semmilyen orvosság, magától kezdenek helyreállni a problémák. Azt is megpróbálhatod, hogy célzottan csak a problémás részekre kened rá őket spot-treatmentként. De tényleg, a hidratálás, tisztítás és spf a kulcs, ha utána se múlik el, akkor érdemes hatóanyagokat bevetni. Most hirtelen nem tudom, mit is tartalmaz az akneroxid, de szerintem valami gyengédebb hámlasztóval kellene kezdeni, ami eltünteti majd az elhalt hámsejteket, és nem alakulhat ki majd belőlük a pattanás. Azoknak is igaza van, akik vérvételt vagy bőrgyógyászt javasoltak, de az főleg hormonális problémák esetén segíthet, és a bőrgyógyász is először egy alap rutint fog javasolni gondolom. Még kb 5 éve én is elmentem bőrgyógyászhoz, de nem nagyon mondott semmit, csak hogy ez a fiatalkor velejárója, és adott két kicsi krém mintát. Ezzel nem a bőrgyógyászokat akarom leszólni, biztos vannak normálisak is, és ez már elég régen volt, de elég elmaradott módszereket tanítanak a bőrgyógyászoknak szerintem. Én is azt hittem, hogy hormonális a probléma, de mióta tényleg minden nap rendesen arcot tisztítok, azóta közel sem olyan durva a helyzet mint régen. Milyen a bőrtípusod? Száraz, zsíros, normál, kombinált?

2021. máj. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!