Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy ápoljam a göndör, töredez...

Hogy ápoljam a göndör, töredezett hajamat?

Figyelt kérdés
38 éves vagyok, tinikoromban dús, göndör hajam volt. Viszont hormonális gondok miatt nagyon kevés hajam maradt :( Szárazabb tapintatú, töredezett. 2 éve szültem,azóta talán kicsit több a hajam, bár még így is elég kevés, nem egészen vállig érő, volt már teljesen rövid , de szeretném most kicsit hosszabbra hagyni. Mit használjak? Több sampont kipróbáltam már, ha nem mosom meg minden este (tudom, hogy nem ez a jó megoldás), akkor másnapra teljesen lelapul. Vitaminokat szedek, talán amiatt is lett kicsit dúsabb. Szívesen fogadok minden javaslatot :)

2021. jún. 5. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

Szia! Először is, soha ne fésüld vizesen, mert az nagyon roncsolja a göndör hajat. Mindig várd meg, amíg megszárad.

Hajmosáskor minden alkalommal tegyél a samponhoz egy kis olívaolajat, csodát tesz a göndör hajjal :)

Ha van rá lehetőséged, akkor hétvégén tegyél vöröshagyma pakolást a hajadra, mielőtt megmosod: egy vöröshagymalevét keverj el másfél dl langyos vízzel, és ezt finoman dörzsöld bele a fejbőrödbe, majd hagyd rajta kb. 20 percet. Érdemes egy törölközőt rácsavarni vagy zuhanysapkát használni, mert kicsit csípi az ember szemét. Utána alaposan mosd meg a hajad és balzsamozd be. Gyönyörű, fényes lesz tőle a hajad.

Nekem egy betegség, majd később a kezelések miatt hullott ki a hajam pár éve, és ezzel a hagyma-pakolással 4 hónap alatt helyre jött. Most sokkal több hajam van, mint azelőtt volt :)

2021. jún. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Ami eltört, azt le kell vágni. Más megoldás nincs. Utána ápolni, ápolni, ápolni. Egy jó balzsam, havonta néhányszor egy jó pakolás.

Meg kell tanulni kezelni, a gyakori mosás tönkreteszi.

2021. jún. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Én azt tudom tanácsolni, hogy olvass utána a curly girl methodnak. Van magyar nyelvű blog is(göndörkacaj) és magyar cgm csoport is fb-n.
2021. jún. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2021. jún. 5. 18:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!