Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Amióta nem eszem cukrot,...

Amióta nem eszem cukrot, gyulladásos pattanások vannak az arcomon, zsírosabb lett az arcbőröm is. Lehet a cukor megvonástól alakult ki?

Figyelt kérdés

Nem eszem tejterméket, tejérzékeny vagyok (tejfeherje).

Nem használok semmilyen édesítőszert az ételeimben.

Már zsíros kajákat is elkerülöm.

Edzek és zöldségek vannak az étlapon.

(Fehérje bevitel megvan.)

Létezik, hogy a kevesebb cukor fogyasztástól, lett pattanásos az arcom?

26 éves nő vagyok és eddig egyszer sem volt pattanásom csak miteszereim, de x havonta elmegyek kozmetikushoz.

Másban nem látok változást, csak az arcomon 😢



ápr. 26. 21:55
 1/7 anonim válasza:
31%
Elkezdett jól működni a szervezeted, hogy kevesebb mérget (pl művi cukrot) viszel be. Az évek alatt felgyülemlett gyulladási melléktermékeket, salakanyagokat, stb így választja ki a szervezeted, hogy a bőrödön keresztül nyomatja kifelé a külvilág felé.
ápr. 27. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Az édesítő szerrel semmi baj nincs. Milyen magas vagy kérdező, és mennyi a súlyod? Mennyi fehérjét fogyasztasz átlagosan naponta?


Amúgy nyilván nem a kristálycukor hiánya okozza a bajt. Ez az egy biztos!

ápr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Mert releváns hogy mennyi a súlyom és mennyi fehérjét viszek be?

Őszintén kérdezem, mert én semmilyen összefüggést nem találtam a kettő között (Marmint sem cikket és irodalmat)

ápr. 27. 12:22
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Ha emiatt fogytál, felborulhat a hormonháztartás,ami aknét okozhat. Illetve nem mindegy, mennyi tartalékod van zsírban.
ápr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
Ja,plusz írtad hogy edzel. Az izomnövekedéshez kell növekedési hormon, ami szintén okoz ilyet.
ápr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%

Azért kérdezem, mert a kövér vagy, akkor annak oka van és nyilván következményei is lehetnek akik kiülnek a bőrödre.


A fehérjét pedig nehezebben emészti a szervezet, mint a cukrot. Ez is lényeges

ápr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5 az izomnövekedéshez nem kell növekedési hormon.
ápr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!