Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 16éves fiú vagyok seborrheás...

16éves fiú vagyok seborrheás dermatitisz-em van fejbörrön, arcon. Akik ebbe tapasztaltak hogy mit használnak rá, mi a hatásos megosztanák velem?

Figyelt kérdés

2021. jún. 14. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Nekemis ilyen van,jó lenne tudni!
2021. jún. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
A bőrgyógyász mit ajánlott rá, aki diagnosztizált?
2021. jún. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy kinek mi használ (az is max. ideiglenesen) az egyéntől is függ. Nekem éveken át az orvosok csak a kénes samponokat meg a szteroidos krémeket (pl. Diprosalic) voltak képesek ajánlani, előbbi semmit nem segített, utóbbi pedig hosszú távon káros tud lenni a szteroid miatt.

Amit még eszükbe jutott felírni nekem évekkel később (és amíg szedtem nyoma se volt a seborrheának) az a Mycosyst (150 mg) tabletta (heti 1x, négy héten át).

Egy rakás vény nélküli sampont, krémet stb. (pl. La Roche-Posay Lipikar Baume, Uriage DS emulzió) kipróbáltam de maradéktalanul egyik se használt (a bőr piros maradt). Mindenféle praktikákat kipróbáltam (teafaolaj stb.) de semmi változás. Az biztos hogy a napfény és a megfelelő étrend (meg a nem túl stresszes életmód) láthatóan enyhíti a tüneteket.

2021. jún. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az oxycort sprayt nem ajánlotta vagy írta fel az orvos? Nekem ilyen van és úgy tűnik használ. Bár nekem sima dermatitszem van.
2021. jún. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Oxycort ban megtalálható a kortikoszteroid nem nagyon szabad arcon használni.

Ha neked bevállt örülök neki és

Köszönöm a válaszod.

2021. jún. 16. 18:20
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 bocsánat, a fejbőrödre gondoltam. A gyulladást lehúzta valamennyire meg ezeket a hegesedéseket is elég jól megszűntette. Nem tökéletes, de pluszba használok egy korpa ellenes kénes sampont is, és így el tudom érni, hogy ne látszódjon.

Jobbulást kívánok!

2021. jún. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!