Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha regota nem tudok aludni es...

Ha regota nem tudok aludni es ez mar nagyon latszik az arcomon, akkor ez mar nem visszafordithato?

Figyelt kérdés
Honnan tudni mikor visszafordithato es mikor kar a gozert?

2021. júl. 6. 11:16
1 2
 1/11 Senior Séf ***** válasza:
100%

Mindig visszaordítható, csak van, amikor már nagyon sok faksznival jár. Ahhoz, hogy változtatni tudjál rajta, előbb meg kell értened, hogy mi miért történik. Én évtizedekig két és fél órákat aludtam, és még örültem is ennek, hiszen amíg más ember az élete egyharmadát átalussza, én azonos időszakon belül sokkal többet éltem. Persze ennek is megvan az ára, amit most fizetek meg szorgalmasan.

Szóval azért nem tudsz aludni, mert a mellékveséd túl sok kortizolt (antistressz hormont) termel. Teszi ezt azért, mert a mai kifordult életvitel következtében folyamatos stressznek vagy kitéve. És itt nem csak a nyilvánvaló stresszforrásokra kell gondolni, hanem a belső, csendes stresszekre is, mint pl kicsiny gyulladások, áteresztő bél szindróma, vércukor ingadozása, stb. Normál esetben a kortizolt estére lebontja a máj, és átadja helyét a melatonin nevű alváshormonnak. Csakhogy mivel folyamatosan termelődik, nem engedi érvényesülni a melatonint, és pörögsz ezerrel.

Mint fentebb írtam, visszafordítható, de mivel macerás és hosszadalmas dolog, az ember viszont szereti az azonnali megoldásokat, inkább az altató után nyúl.

2021. júl. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Senior Séf ***** válasza:
100%

Ha megengeded, itt válaszolok a privát kérdésedre, hátha másnak is hasznára válnak ezek az ismeretek.

Az életvitelbeli változást a cirkadián ritmus helyreállításával kell kezdeni. Ennek mibenlétéről biztosan találsz útmutatót a neten, de ha nem, akkor majd elmesélem töviről hegyire.

Mi itt most beszéljünk az áteresztő bél szindrómáról, ami tulajdonképpen ezt az egész kalamajkát okozza. Ez arról szól, hogy a glutén leradírozza a vékonybél falát védő nyálkaréteget, így azon keresztül emésztetlen fehérjemolekulák kerülnek a véráramba. Miután pedig az immunrendszer pontosan a testidegen fehérjékre van kihegyezve, érthető, hogy azonnal támadásba lendül. Csakhogy glutént kap reggel délben, este, tízóraira, uzsonnára, mindenre. Nincs egy perc nyugta, a nap 24 órájában pórögnie kell. Érthető, hogy halálosan belefárad, és a végén már azt sem tudja mire, csak támad. S miután ehhez még belép a molekuláris mimikri is, adott esetben a saját szerveidet is támadja. A glutén egy ragacsos anyag, ami adott vércsoportú személyeknél előszeretettel tapad meg a mellékvese falán, így az immunrendszer azt kezdi támadni.

Első lépésben tehát a glutént kell száműzni az étrendedből. Emellett minden gabonát, tejterméket, hüvelyest, burgonyaféléket.

Ma nem folytatom, mert az estéimet szigorúan a feleségemnek tartogatom. Este nincs net, TV, telefonbuzerálás, csak egymásra figyelünk.

2021. júl. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt!

A glutent, gabonat es tejtermekeket mar eliminaltam nagyreszt. Huvelyest se szoktam enni, krumplifelet ritkan. Hosszutavon persze ezt baromi nehez tartani, de muszaj.

Mennyi ido utan kellene javulast tapasztalni?

2021. júl. 7. 22:26
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja es amugy ez vegulis akkor a paleo etrendnek felek meg nem?
2021. júl. 7. 22:26
 5/11 Senior Séf ***** válasza:
100%
Inkább úgy fogalmaznék, hogy zöldség alapú paleo. Minden étkezésbe be kell iktatni a zöld leveles növényt, kénes zöldséget (hagyma, fokhagyma, retek, brokkoli, stb) és színes zöldséget. Sok (de biztonságos) szénhidrátot, hogy a cukrod ne hintázzon, elegendő fehérjét, ami lehetőleg nem a multik polcairól származik.
2021. júl. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igyekszem nem a multik polcairol vasarolni, bar allitolag mar azt sem tudni, hogy a piacon kaphato dolgok honnan szarmaznak :(

Tudsz legyszi irni egy listat, hogy mit nem szabad sosem enni?

2021. júl. 9. 13:34
 7/11 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ha valóban eltökélt vagy, keresd meg Kokavecz Katát valamelyik közösségi oldalon. Ő a téma hazai úttörője, és nagymestere. Még orvosok is járnak hozzá tanulni.
2021. júl. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oke koszonom szepen!
2021. júl. 11. 00:21
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi az hogy sok de biztonságos szénhidrát, ha semmilyen gabonát nem leet enni?
2021. júl. 27. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Senior Séf ***** válasza:
100%
Biztonságos szénhidrát a főzőbanán (nem keverendő össze a közismert banánnal), édesburgonya, manióka, és a zöldségek. Ezek nem olcsó dolgok, de ha egyfajta befektetésként tekintünk rájuk (befektetés az egészséges boldog életbe), akkor láthatjuk, hogy megéri.
2021. júl. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!