Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akiknek vannak striái, ti...

Akiknek vannak striái, ti hogy fogadtátok el magatokat ezzel együtt? Létezik valami módszer arra, hogy elhalványodjanak? 17/L

Figyelt kérdés

Leginkább a fiatalabbakoz szólnék, akiknek szintén vannak. Nektek sikerül elfogadni?

Rengeteg stria van a combomon, mindegyik vörös, néhol már lilás, nagyon sötét, elképesztően feltűnő, és egyszerűen gyűlölöm. A belső combomon van a legtöbb (ja és a legjobb, hogy mivel ezek vörös hegek, teljesen úgy néz ki, mintha vagdosnám magam), de gyakorlatilag teljesen körbemegy a combomon, mert van kívül is, hátul is... Nem híztam kórosan sokat, max 2-3 kilót az elmúlt 1 évben, fogyni meg aztán végképp nem fogytam, szóval nem is értem miért van ilyen sok. Több mint egy éve rajtam vannak ezek, azóta csak sokkal erősebbek lettek, és sokkal több lett.

Teljesen el vagyok keseredve. Alapból is undorodok magamtól, aztán ez még rátesz egy hatalmas lapáttal, akármikor magamra nézek, és látom ezeket, sírni tudnék. Tényleg tök rosszul érzem magam, amikor utcára lépek, vagy leginkább mikor suliba megyek, mert sokan nem tudják, hogy mik ezek, és elkönyvelnek vagdosós pszihopatának.

Elvileg ezek egy idő után kivilágosodnak, és ilyen fehéres színűek lesznek, de basszus mikor? Mennyi idő mire jobb lesz a helyzet? Tök jó hogy mondják, hogy milyen sok embernek van ilyen, meg mennyire természetes, de rajtam kívül soha nem láttam még senkin az elmúlt egy évben, pláne nem ilyen durvát mint ami nekem van. Hiába mondják, hogy ne foglalkozzak más emberek véleményével, én sajnos nem az az ember vagyok. Sajnos én abból építkezek, hogy mit gondolnak rólam mások, képtelen vagyok ettől elvonatkoztatva élni az életemet.

Valakinek van valami praktikája, vagy krém ami tényleg tudna javítani a helyzeten? Tényleg baromira el vagyok keseredve, és egyszerűen nem látom ennek a végét, félek hogy még hosszú évekig rajtam lesznek ezek, és minden egyes nappal egyre jobban húzzák lefele a nemlétező önbizalmamat...



2021. aug. 7. 01:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sok mindent kipróbáltam már. Javasolták a szőlőmag tablettát, az idra gélt, terhességi krémet. Sokat nem javított a dolgon. Ha gondolod tehetsz egy próbát, hogy hátha. Nekem van ami 3 év után fehéredett ki, a vékonyabbak persze hamarabb. Sajnos ezzel sok mindent nem lehet kezdeni, csak azokat tudom mondani amiket tudsz te is. Ez eléggé rossz, hogy másoktól ilyen szinten függesz, ezen lehetne esetleg változtatni.

Én fiú vagyok amúgy, de amiket írtam, azokat nagymenő orvosok ajánlották, hogy ezekkel lehet esetleg próbálkozni, sajnos a terhességi krémnek nem tudom már a nevét. Hátha valakitől kapsz tutibb válszt is. De tényleg kár ezen szomiznod, egy ilyen miatt nem leszel kevésbé értékes vagy kevésbé szép.

2021. aug. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt kiskoromban nagyon sok a combomon,ibkabb a belső reszén mert gyorsan nőttem.. utáltam én is, rövidnadrágbol mindig ki látszott és szégyeltem rövidgatyát hordani..én nem igen használtam rá semmit, és évek mulva fehéredett ki egyébként,és már szinte nem is látszanak
2021. aug. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A fehér is látszik. Sosem voltam kövér, terhesen is csak 70 kg, mégis vannak striáim, kamaszkortól. Hát csak az vigasztal, hogy másnak is van. Inkább szoknyákat hordok, ami térdig ér, nem mutogatom.
2021. aug. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kollagén segített elhalványítani, az olajok meg krémek nem. Mindenesetre baromi kritikus vagyok magammal, mégis sikerült elfogadni. Emberek vagyunk, ez a velejárója, a legtöbb embernek van.
2021. aug. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem a kollagén sem, pedig 4. hónapja eszem.
2021. aug. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindenhol vannak, de egyedül durván lila a hasamon volt, a többi azért nem volt olyan durva. Lassan, 3-4 év alatt kivilágosodtak, ha tükörbe nézek, akkor is csak akkor veszem őket észre, ha konkrétan azokat keresem. Tök jól beleolvad a fehér stria a bőrömbe, vagyis a bőrszínembe. De amikor anno középiskolás voltam, hidd el, több lánynak is, akik vékonyak voltak, láttam tesi előtt öltözéskor, hogy pl. a hasukon van némelyiknek lila stria. De ha nem is látod konkrétan valakin, hogy van striája, attól még lehet. A vállon is lehet, a mellnél is, térd hajlat... szóval na, egy csomó helyen lehet, max. már kivilágosodtak és azért nem látod másokon. Neked is majd idővel ki fog világosodni. Nekem pl. szó szerint mindenhol van. Váll, kar, mell, has, comb, térd hajlat, fenék... engem nem zavar. Persze már az enyémek nagy része kifehéredett, de a tiéd is kifog. Kár ezen kattogni, próbáld elfogadni.
2021. aug. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"de rajtam kívül soha nem láttam még senkin"


Ez egy genetikai hajlam. Sok mindentől kialakulhat, ha valaki hízik, ha valaki nő, ha valaki fogy. A bőrfelület bármilyen változása kihozhatja.

Egyik szülődnek biztos, hogy van, mert valahonnan örökölted te is.

Én apától örököltem, de több ismerősömnek is van rajtunk kívűl. Meg itt is gyakori téma a stria. Tényleg sokaknak van, csak nem feltétlenül látszik. Pl fenék, mell részt gondolom annyira nem szoktál bámulni. Vagy van olyan ismerősöm akinek hátul van csak a vállánál, de az se látszik alapból, csak ha felemeli a karját, mert sok apró fehér van neki amik nem látszanak, csak akkor ha feszül a bőr.

2021. aug. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
Nem érdekel más, random emberek véleménye. Így :D
2021. aug. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem már teljesen kifehéredtek, mégis látszanak. Mióta direkt keresem másokon, kicsit megnyugodtam, hogy tényleg sok embernek van
2021. aug. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A férfiak többségének tetszenek, és nekem is. Miattunk ne szégyelld

16/f

2021. szept. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!