Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nem tesz rosszat a hajnak ha...

Nem tesz rosszat a hajnak ha naponta mosom?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hétfőn hajat mosok. Kedden még teljesen jó, szerdára már zsíros is. Esetleg valaki tudna ajánlani valami jó zsírosodás elleni sampont?


16f



2021. szept. 5. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Hát nem túl jó. Minek mosod ennyit?

"Kedden még teljesen jó, szerdára már zsíros is"

Pont azért, mert minél gyakrabban mosod annál hamarabb zsírosodik.

2021. szept. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
30 éve kétnaponta mosom. Semmi bajaa hajamnak, viszont nem zsíros.
2021. szept. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Kihullani nem fog. Zsirosodni viszont lehet ugyanugy fog. Probald ki esetleg a teafaolajat, van, akinek bevalik. Nekem pont nem segitett, eleve zsirosodasra hajlamos a hajam (lehet emiatt), ismerosomnek viszont bevalt, neki meg keverek tipusu. Viszont ami poen, hogy egy idoben szaraz hajra valo sampont hasznaltam, es az valamit segitett rajtam. :D
2021. szept. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem a hajnak árt a túl gyakori mosás, hanem a fejbőrnek. Minél gyakrabban lemosod róla a természetes faggyúréteget, annál hamarabb fog zsírosodni. Fokozatosan növeld a két hajmosás közti időt, így pár hónap alatt normalizálódni fog a bőröd.
2021. szept. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahogy a 4es is írta, a fejbőrnek nem tesz jót a gyakori hajmosás. Érdemes gyengébb sampont használni, vagy vízzel elkeverni, hogy ne kerüljön töményen a fejbőrödre. Sokan esküsznek még a co-wash-ra. Ez annyit takar, hogy enyhe tisztító hatású kondícionálóval szeded le a felesleges zsírt a hajadról. Ez annyiból jó, hogy nem szedi le az összes természetes zsírt, nem szárítja a fejbőrödet, viszont némileg mégis tisztítja. Viszont a komoly szennyeződésektől nem szabadít meg, így heti 1-2 alkalommal samponnal is meg kell mosni. Így lassan normalizálódni tud a fejbőröd, de mégsem lesz közben zsíros hatású a hajad. Én egy éve csinálom így, minden nap leöblítettem eleinte ahajamat, ma már csak 2 naponta igényli, sampont pedig csak hetente egyszer.
2021. szept. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!