Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barátnőm 3-4 naponta cseppent...

Barátnőm 3-4 naponta cseppent a kutyájára 2-3 csepp illóolajat. Nem tesz ez rosszat a bőrének?

Figyelt kérdés
Nem mondom,tényleg sohasem büdös a kutya,de szerintem ez így gáz. Aztmondja,azért csinálja,hogy ne kelljen 2 hetente fürdetni,mert az rosszabb. Egyszer pont láttam,a nyakához 1 csepp,meg a gerince közepéhez,azt belesimogatta és ennyi.
2021. márc. 24. 08:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
A kutya szaglását kinyírja.
2021. márc. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
függ attól is pontosan mit. vannak kifejezetten hasznos illóolajok, amelyek elriasztják a bolhákat, kullancsokat. egyébként, nem, nem nyírja ki a szaglását.
2021. márc. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Az ilyennek nem engednék állatot tartani.

De annak sem, aki két hetente fürdeti.

Az enyémeknek semmilyen felesleges vegyszerrel nem találkozik a bőrük, és csak akkor fürdenek ha nagyon indokolt, mondjuk évente kétszer, ahogy az állatorvosunk javasolta.

Aki kutyát tart, az fogadja el hogy bár családtag, de nem egy baba, hanem egy állat, és hogy a kutyának kutyaszaga van, ami természetes.

2021. márc. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
65%

"Aztmondja,azért csinálja,hogy ne kelljen 2 hetente fürdetni,mert az rosszabb"

Hogy ez mekkora hülyeség! Kb. olyan, mintha az ember nem zuhanyozna, csak folyton dezodorral fújná magát. Egyébként nem kell a kutyát 2 hetente fürdetni, szerintem még akkor se, ha benti.

2021. márc. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Mi okból cseppenti? Nem hinném , hogy nagyon jót tesz vele. Ahogy írják fürdetni sem kell csak azért, hogy illatozzon. Én kimondottan szeretem a kutyám szagát, benti kutya.
2021. márc. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt mondja,hogy a levendula távol tartja az élősködőket és nem mellesleg,jó illata van. Hát nem tudom... Nekem is fura.
2021. márc. 24. 09:28
 7/13 anonim válasza:
43%
Akik ilyen nagyon lepontoznak, elárulnák, hogy mi nem tetszik, vagy csak ez a hobbijuk?
2021. márc. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Sokan használnak illóolajat az élősködők távoltartására. Ugyan nem tudom, hogy mennyi időközönként szabad, de elvileg ez a legártalmatlanabb ugyanakkor a legmegbízhatatlanabb élősködők elleni védelem (a hallottak alapján). Mondjuk pont a levendulát nem tudom hogy jó-e ilyen célból.
2021. márc. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
66%

A barátnőd bőrének nem árt,

az agybajt viszont nem gyógyítja ...

2021. márc. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

" - Nem szabad töményen, hígítatlanul használni és ezeket közvetlenül a bőrükre kenni!

- Figyelj rá, hogy az illóolajok sose jussanak az állat szemébe, fülébe vagy az orrába!



A kisállatok kezelésére a legbiztonságosabb lehetőség az aromavizek használata (pl. levendulavíz). Ezek nem okoznak mérgezést, mivel a hatóanyagok jóval kisebb koncentrációban találhatók meg bennük. "


Én is használok illóolaj keveréket a kutyáimon.

A bio nyakörvek, szúnyogriasztók, kullancs elleni sprék is illóolajokból vannak összeállítva. Meg lehet nézni, ezeknek mely olajok az összetevői.

2021. márc. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!