Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Seb keletkezett a fülemen...

Mayuri4486 kérdése:

Seb keletkezett a fülemen lévő piercing helyén, rosszat csinálok azzal, ha naponta átszúrom, nehogy beforrjon?

Figyelt kérdés

Még augusztusban kilyukasztott füllyukaimmal még mindig gond van. Valószínűleg rossz a fülbevaló is, amit hozzá választottam, hiszen túl rövid, és nem igazán ér át. Ezért lehet, hogy folyamatosan felduzzad.

Eddig csak ennyi problémám volt vele, de tegnap kivettem egy kicsit, s láttam, hogy gennyes is, ráadásul seb keletkezett a fülem hátánál, amit tegnap átakartam szúrni, hogy ne forrjon be még, hiszen pihentettem egy napot.

Attól félek, hogy ha naponta nem szúrom át, a seb miatt be fog forrni, s újra mennem kell, hogy kilyukasszák.


Mit lehet tenni a sebbel azon kívül, hogy szesszel kezelem? És nem lesz gond abból, ha szúrkálom?

Elnézést kérek, a piercingekkel nem vagyok tisztában, s eléggé meg vagyok ijedve.



2018. dec. 30. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, rosszat csinálsz.

Vegyél bele hosszabb szárú, lehetőleg orvosi fém, de jobb, ha titán száras ékszert. Lehetőleg duplagolyós barbell típust (Egyenes szárasat). Vegyél patikában Octenisept sprayt, vagy oldatot és fülpiszkáló segítségével kezelgesd. Ammenyiben dudor(vagy féle) nőne rá elől, vagy hátul, úgy vegyél még patikában hidrogén-peroxid oldatot és azzal ecsetelgesd napi 3x legalább 3 héten át (minden nap).

Gondolom lövetve lett, nem szúrva, vagy ha szúrva lett is, valami nagyon kezdő csinálta, aki nem ért a méretekhez.

Kezelni kell minden nap az első 1 hónapban napi 4 vagy 5 alkalommal Octenisepttel, utána még legalább 2-3 hónapon át napi 2-3 alkalommal. Ha ránő a dudor, akkor csak a hidrogén-peroxid oldatot használd. A kettőt egyszerre ne.

2018. dec. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mindkettőn dudor volt, de szerencsére az egyiken már eltűnt, csak egy kis seb.

Csak annyit még, hogy a fülbevaló arany, és azt is veszek bele, hiszen biztos, hogy mástól elfertöződne, amilyen érzékeny a fülem.

Köszönöm a választ! :)

2018. dec. 31. 13:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez nagyon rossz ötlet! Ha naponta átszúrod, a seb sosem fog begyógyulni, viszont könnyen elfertőződhet. Úgy csináld, ahogy az előző írta. Az orvosi fém vagy titán ékszerek nem allergizálnak, tehát ez akkor is jó választás, ha a bőröd nem bírja a fémeket. Az arany sem rossz, de az orvosi fém és a titán biztonságosabb, és a titán általában gyorsabban gyógyul és kevésbé duzzad meg a környéke. Sima fülbevalókat általában olcsóbb, gyenge minőségű anyagokból gyártanak, ezért ilyeneket nem találsz bármelyik boltban. Piercingeket árusító üzletben szinte biztosan árulnak ilyet, mivel a piercingek anyaga is orvosi fém vagy titán.


Nagyon fontos, hogy ha egyszer betetted az ékszert, ne mozgasd, ne piszkáld, ne vedd ki feleslegesen! Naponta többször fertőtlenítsd. Ilyenkor egy száraz vattakorongra vagy pálcikára vidd fel a szert, vagy nagyon alaposan moss kezet! Nem baj, ha tisztítás közben elmozdul, de ezen kívül nem szabad mozgatni. Ne aggódj, nem nő bele a füledbe. Ha úgy érzed, nem mozog és beragadt, az csak a seb miatt van, mert a váladék rászáradhat. Áztatás után könnyen le tudod törölni.


Ha begyulladt, nagyon duzzadt vagy fáj, használhatsz rá valamilyen gyulladáscsökkentő kenőcsöt is. De ilyenkor is fontos a rendszeres tisztítása. Fertőtlenítésnél a krémet alaposan mosd le, mielőtt újra bekened.


A másik lehetőség, hogy kiveszed az ékszert, és hagyod teljesen meggyógyulni, majd néhány hét múlva egy hozzáértővel szúratod újra, aki megfelelő ékszert rak bele. Sajnos ez még nem garantálja, hogy problémamentesen fog gyógyulni, ezért én a biztonságos ékszert és a megfelelő kezelést választanám. Azt, amit most csinálsz, mindenképpen fejezd be, mert csak tovább ront a helyzeten.

2018. dec. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!