Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Borzalmasan zsíros bőr/hajra...

Borzalmasan zsíros bőr/hajra megoldás?

Figyelt kérdés

Sajnos a lehető legrosszabb bőrtípust örököltem.Alig kenek fel egy leheletnyi sminket,egy óra és csillog a bőröm,a nap végén önteni lehet róla a zsírt.

A hajammal sajnos ugyanez.Két naponta mosom,de már a második nap is szörnyen zsíros,aki csak rám néz,kb mindenki igénytelennek tart.

Mit lehet ezzel kezdeni? Ötletek?



2021. szept. 7. 20:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Függ attól is, hogy hány éves vagy. Kamaszkorban még normális is lehet a fokozottabb zsirosodas.

Ha már felnőtt vagy és egyébként nincs más probléma(fokozott szőrösödés, aknés pattanások, stb), ami akár komolyabb orvosi kivizsgálást igényel, akkor marad az, hogy megreformálod a bőrápolási szokásod.


Igazából sokszor volt már ez téma és fb-n is van pár csoport ami segít(tudatos bőrápolók klubja, skincare junkie) instán az okosszepseg vagy skinsbyvivi esetleg skinsmart weboldal. A skinsmarton van rutin varázsló, az többet mond minden szónál.


Úgyhogy csak ismételni tudom amik ott vannak.

Először alaprutin. Reggel lemosó, hidratáló és/vagy fényvédő

Este olajos lemosó, vizes bázisú arclemosó és hidratáló.

Ha ez megy mondjuk egy hónapja, akkor jöhetnek az aktív hatóanyagok.


Ami fontos, hogy zsíros bőrrel is elengedhetetlen a hidratálás, mert lehet a vízhiány miatt is ennyire zsirosodik. Aztán hónapok is kellhetnek mire lesz látszatja.

Nekem is ilyen a bőröm, de már sokkal kevésbé zsirosodik.

2021. szept. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!