Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van olyan kozmetikai kezelés...

Van olyan kozmetikai kezelés ami segít a csúnya bőrön?

Figyelt kérdés

Konkrétan pattanásos, miteszeres és sötét foltos a pattanások után(akkor is ha nem nyomom ki).

Próbáltam már orvos által felirt cuccot, nem segített.

Nyomkodtatni nem akarom mert nem tűzoltast szeretnék hanem megelőzést.

Szóval van valami olyan kezelés amit probaltatok és nektek bevallt?


2021. szept. 26. 15:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy kevert típusú a bőröm tehát a leghosszabb, mert van ahol zsíros, van ahol száraz (viszont attól függetlenül bárhol képes pattanás nőni)
2021. szept. 26. 15:34
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Mivel ápolod otthon a bőröd? Ha semmivel, akkor először is vezess be egy jó arcápolási rutint. Arctisztító, hidratáló, fenyvedo. Pattanásokra jó a niacinamid, retinol, c vitamin.

Menj el vizsgaltasd ki magad, mert lehet valami belső probléma okozza a pattanásokat. Vérvétel, endokrinológia, allergia vizsgálat, fogorvos.

Kezelés ami jó lehet rá a különféle hamlasztások amit kozmetikus vagy bőrgyógyász csinál illetve a mikrodermabráziós kezelés.

Szedj vitamint mert vitaminhiány is okozhatja a bőrproblémád. Legfontosabb a,b,c,d,e vitamin cink és kollagén.

Figyelj oda a táplálkozásra is. Igyál sok vizet, gyogyteákat például csalan, kamilla. Hanyagold a túl zsiros, fűszeres ételeket, az alkoholt, tejtermékeket és a kávét.

Helyi kezelésre ami nekem segített az a zyndaclin, skinoren krém. Hazi orvos tudja felírni

2021. szept. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az lemaradt hogy 24 éves vagyok, szóval ez nem a kamaszkorral függ össze, persze akkoriban több volt.

Mikor szedtem a fogamzásgátlót valamivel kevesebb volt. Most abbahagytam és rosszabb.

Amúgy bőrradírt szoktam használni.

Kiprobaltam már ilyen olyan cuccokat de mind szaritotta az amúgy is néhol száraz bőröm és az borzasztó volt.

Vitaminokat szedek, kollagent is. Sok vizet iszom. Eü problémám nincs.

2021. szept. 26. 16:20
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak sima bőrradírt használsz a bőrödre nem is csodálom hogy problémás. Eleve bőrradírt pattanásos, gyulladt bőrre nem is lehetne használni.

Próbáld ki a cerave hidratálós arctisztítóját, nem szárítja a bőrt és szép az összetevő listája is. Hidratáló krémet is jó lenne beszerezni ha száraz a bőröd, esetleg hialuronsav is jó lenne rá. Bőrradír helyett pedig hámlasztó.

2021. szept. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!