Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van valami káros abban,...

Van valami káros abban, amikor valaki leborotválja az intim részt?

Figyelt kérdés

Most szeptemberben elkezdtem borotválkozni. Anya azt mondta a lábamat és a hónaljamat borototválhatom, de lent nehogy hozzányúljak. Kérdeztem őt miért, de csak ideges lett úgyhogy hagytam.

Neten utánanéztem, de csak annyit írtak, hogy be tud gyulladni a szőr helye. Ezt értem. Ezen kívül van más veszély?

Jó az a borotvahab amivel a lábamat borotválom? Vagyis azt rákenhetem a puncimra?

Hátul a fenék részt is borotválni szokták?



2021. szept. 30. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Semmi bajod nem lesz a borotválkozástól ha higiénikusan csinalod. Van az az elmélet hogy a szőr megvéd a fertőzések ellen. De ha nem vagy rá hajlamos akkor csak attól mert te borotválkozol nem fogsz semmit elkapni.
2021. szept. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ezen kívül van más veszély?"

Tartsd tiszta helyen a borotvát, lehetőleg ne vágd meg magad, más nem jut eszembe.


"Jó az a borotvahab amivel a lábamat borotválom? Vagyis azt rákenhetem a puncimra?"

Ha érzékeny vagy, akkor csípheti a mentol, de nem az a jellemző. Olyankor leöblíted és használj tüsfürdőt. Az is teljesen jó szokott lenni.


"Hátul a fenék részt is borotválni szokták?"

Nincs sehol előírva, rajtad múlik. Én le szoktam borotválni ott is, lassan, óvatosan. Egy perc az egész.


Anyudhoz nem tudok hozzászólni, ő ilyen és kész, ne foglalkozz vele szerintem.

2021. szept. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
lány vagy? szőr nélkül lehet hogy nagyobb eséllyel szedsz össze fertőzést. a begyulladt szőr meggyógyul idővel, úgyhogy az nem probléma. arra viszont készülj fel hogy viszketni fog mint az állat mikor elkezd visszanőni.
2021. szept. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
ja és használj tusfürdőt vagy intim lemosót borotvahab helyett. igazából a borotvahab is teljesen felesleges, én mindig zuhanyzás közbe borotválok és csak tusfürdőt használok síkosítónak
2021. szept. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Ezt még senki nem írta le, de nagyon fontos a helyes technika. A szőr növekedésével azonos irányban borotváld lehetőleg, illetve szárazra törlés után rögtön használj vagy baba hintőport, vagy bornyugtato krémet, amitől nem fog kippatogni és viszketni
2021. szept. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
77%
Ma már nincs. Régen, amikor nem volt divat a napi fürdés, jobban jártak a szőrössel, mert jobban védte a szervet. Ha normálisan mosakszik az ember odalent, akkor teljesen jó a szőrtelen, sőt, tisztább is mert nem ragad a szőrbe a vér meg a folyás, nem lesz pisis stb. Borotvahabbal vigyázz, mert irritálhat. A kipattogzást pedig babaolajjal vagy aloe vera géllel meg lehet előzni.
2021. okt. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs káros hatása.

Nekem így nem gyullad be:

- szappanhabot használok "síkosításra" (a borotvahab szerintem fölösleges, de kinek mi)

- a szőr növekedési irányával megegyező irányban húzom a pengét

- nekem segített, hogy klasszikus biztonsági borotvát használok, nem műanyag vackokat

- miután végeztem, aloe vera géllel kenem be


A szülők annyiból kifogásolhatják, hogy azt gondolják nemi életet akarsz élni és azért borotválnád, lehet hogy ezt nem helyeslik.

2021. okt. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Úgy csináltam ahogy írtátok és jó lett. Köszönöm.
2021. okt. 1. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!