Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől lehet kiütéses az arcom?

Mitől lehet kiütéses az arcom?

Figyelt kérdés

Már kb egy jò fél éve tart hogy ilyen szúnyogcsípés szerű viszkető hòlyag jelentkezik hol az eggyik oldalán az arcomnak, hol a másik oldalán. Először azt hittem valòban szúnyogcsípés de ez már lehetetlen hogy szinte minden eggyes nap csak az arcomat csípi meg valami. Már oda bent a munkahelyemen is felfigyeltek rá hogy engem valami mindig "összecsipked".

Van mikor pattanássá alakul, de az elég ritka, ha nem vakarom akkor álltalában elmúlik de egy picit mindit ott marad a nyoma. Elég csúnya az arcom már ez miatt.

Volt valakinek esetleg hasonlò problémája? Vagy tipp hogy mi lehet?



2021. okt. 2. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyászhoz jelentkezz be minnél hamarabb. Itt senki nem fogja tudni megmondani, mi okozhatja a kiütéseidet.
2021. okt. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem mindig jelentkezik vagyis szinte minden nap de utánna eltűnik csak picit marad ott a nyoma ahogy írtam is. Lenne olyan szerencsém hogy mikorra kapnék időpontot nem lenne semmi. De majd lefényképezem és hátha úgy megyek vele valamire :)
2021. okt. 2. 17:59
 3/9 anonim ***** válasza:

A menzeszed előtt tök normális egy-két hormonális pattanás. Ha viszont cisztás, felnőttként is állandóan előjön akkor tényleg bőrgyógyász lesz belőle.


Amit még próbálj ki:


Selyem párnahuzat, és mosd rendszeresen, nagyon minimális mosószerrel, öblítő nélkül.


Ha frufrud vagy a rövidebb hajad csiklandozza az arcod, válts frizurát.


Az olajos magvakat, chipszet, zsíros kajákat kerüld.


Ha az arcodon a "barack szöszöket" borotválod, kicsit hagyd abba. Benőtt szőr is be tud durranni.


Válts arckrémet.


Válts sminket, vagy hagyd el teljesen.

2021. okt. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnos fogalmam sincs cisztás e vagy sem de megpròbálok tenni ki képet ròla, majd ebbe a képfeltöltőbe megpròbálom és hátha megtudjátok nézni.

A selyem párnahuzatot mindenképp kifogom pròbálni és akkor megpròbálom nagyon minimális mosòszerrel. A hajam nagyon hosszú szinte állandòan felvan kötve úgy hogy azt kizárnám. Sosem borotváltam az arcomat.

Arckrémekből pedig ezeket a minden mentes szagtalan krémeket használom direkt hogy semmi irritáciòt ne okozzon véletlenül se. A baba részlegről vettem nem régiben is. Arclemosòt is olyat használok amiben állítòlag se parfüm se alkohol semmi ilyesmi nincsen. Úgy hogy nem értem mi lehet. Már étel allergiára is gondoltam de akkor szerintem nem csak az arcom lenne ilyen.

2021. okt. 2. 20:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Tejallergia pedig tud arcon pörsenést okozni
2021. okt. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2021. okt. 2. 20:25
 7/9 A kérdező kommentje:
Itt már fürdés után vagyok, jòl bekenve mert éreztem hogy nagyon húzòdik és száraz. Jobban látszott volna előtte de már sajnos mindegy
2021. okt. 2. 20:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez klasszikus zsíros bőr, tág pórus, npná hogy néha bedurran. Pattanásos.
2021. okt. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Pedig nem zsíros a bőröm kivéve a homlokamat. Most azért tűnik űgy mert nagyon vastagam bekentem krémmel. Még hámlani is szokott annyira száraz
2021. okt. 3. 05:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!