Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Roaccutan-ról vélemyény?...

Roaccutan-ról vélemyény? mellékhatások, kinek hogy hatott?

Figyelt kérdés
2021. okt. 5. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem pont ezt szedtem, hanem a medinacot, de igazából ugyanaz a készítmény csak más a neve.

Az első pár hónapban kezdeti rosszabbodás szokott lenni, de nekem egy 3-4 hónap után már kezdődött a javulás. Nagyon szépen helyre tette a bőröm, eltüntette a pattanásokat, hegeket.

Mellekhatása sok volt, kiszáradt a szemem, szám, arcom, bőröm nagyon durván. Emelkedett a koleszterin szintem. Összeségében teljesen megérte szedni, 11 hónapig szedtem.

2021. okt. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod! továbbra is várom a többi választ is
2021. okt. 6. 18:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is izotretinoin tartalmu gyógyszert szedtem a bőrömre. Napi 2x 20mg-ot.

Inerta volt a neve, de ahogy első is írta, lényegében ugyan az.

Kb 11 hónapot szedtem. Az elején hámlott a bőröm, de aztán egyre szebb lett. Eltűntek a nagy gyulladások. A hajam és a bőröm is alig zsírosodott.

Fél éve nemszedem, teljesen szép a bőröm, nekem bevált.

Nekem száraz volt a bőröm mindenhol. A kézfejem és a karom is. A szám és az orrom is hámlott. Egyszer be is gyulladt az orrom belül, kaptam rá krémet, mert mindig sebes volt.

Aktívan sportoltam, azt is könnyebbre kellett fognom, mert fájtak az izületeim.

Illetve amire figyelni kell hogy arcon nem szabad gyantázni ilyenkor, mert sérülékeny a bőr. Én kipróbáltam, éseszedte a bőrömet!!

Illetve fontos az 50 faktoros krém. Én mindig használtam.

2021. okt. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én Roaccutant szedtem 40 mg-ot naponta, az utolsó hónapban 20 mg-ra csökkentették. Kb. fél évig tartott a kezelés.


Nekem már 1-2 hónap után csökkentek a pattanások és aknék. A kezelés végére már szépen letisztult az arcom. Hegek még maradtak, de azok az idő folyamán halványulnak. Több mint 1 éve hagytam abba a gyógyszert és szépen letisztult az arcom. Hegek is halványultak.


Ami mellékhatás, az az, hogy a bőr nagyon szárad, a szám is repedezett, meg az orrom néha vérzett. Ajakbalzsam mindig legyen nálad. Testápolóval is ajánlatos kenni a bőrt.

A hajam sokszor 2 hetet is kibírt hajmosás nélkül, szóval ha csak nem muszáj, szerintem 10-14 naptól nem érdemes gyakrabban hajat mosni. Mivel a bőr szárad, ezért a hajad sem zsírosodik.


Összességében megérte szedni.

2021. okt. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
koszonom! orulok a pozitiv visszajelzeseknek :) jövőhéten megyek vérvételre utana elkezdem szedni majd irok hogy mi ujsag hatha valakinek aki ezt olvassa a jovoben segithetek majd vele ;)
2021. okt. 8. 22:50
 6/7 anonim válasza:

Szia kedves kérdező!

Neked hogyan alakult a kúra?

2023. márc. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Meddig kell ezt a kúrát alkalmazni?
2023. okt. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!