Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Érdemes belekezdenem a Roaccut...

Érdemes belekezdenem a Roaccutan szedésébe? 18 éves vagyok és van egy hónapom eldönteni. De félek a mellékhatásoktól, pl hogy eleinte még pattanásosabb leszek, bőr és szájszárazság, májproblémák. :S

Figyelt kérdés

Eléggé zsíros a bőröm, tágak a pórusaim. Anyukámé bőre is még mindig pattanásos, pedig majdnem 40 éves, és tágak a pórusai. A bőrgyógyász elsőre megállapította, hogy egyforma bőrünk van. Roaccutant javasolt nekem, fogamzásgátló szedése mellett, és minden hónapban vissza kellene mennem hozzá. Tudok a mellékhatásokról. Kicsit félek, mert azt mondta a doki hogy kezdetben még több pattanásom jön ki. Amúgy annyira durván nem vagyok pattanásos, inkább mitesszeres, az arcomon mindenhol, de alapozóval eltüntethető majdnem teljesen. De már nagyon unom hogy mindig ezzel szenvedek ráadásul a hátam is teljesen pattanásos! :S A hajam és a bőröm alapból túl zsíros. Azt is tudom hogy fényérzékennyé tesz, ezért éppen jó lenne most elkezdeni szedni, télen..

Kinek milyen tapasztalatai vannak a mellékhatásokkal? Nagyon pattanásosak lettetek a szedése után 1-2 hónappal? Mennyi idő alatt múltak el?:S


2010. nov. 13. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A májproblémáktól nem kell félni, nem olyan erős gyógyszer ez mint ahogy beállítják. A vérképben fog jelentkezni egy kis eltérés, de maradandó károsodást nem okoz, elvégre gyógyszer. Amiket írtál azok valóban úgy lesznek, bőr, szájszárazság stb., nem kellemes, de utána szép lesz a bőröd. Neked kell mérlegelni, hogy megér-e ez pár hónap szenvedést. :)
2010. nov. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egy 18 éves lány vagyok, 4 éve szedtem a Roaccutant. 5 hónapig kellett szednem, én is öröklötten vagyok zsíros bőrű, és pattanásos. Erősen hegesedett is. Nekem is pattanásos/mitesszeres volt a hátam, mellkasom, és az arcom. De már annyira, hogy néha szinte fájt és sokszor begyulladt az arcom, stb. Tényleg nagyon kiszárad a szád/bőröd néhol, de erre adnak gyógyszertári készítményeket, amik tökéletesen segítenek. Igen, sok a mellékhatás.. De nem feltétlenül következik be, és én már csak tudom mennyit dobott az életemen, hogy eltűntek a ragyáim ... ugyan nem teljesen, mert menstruáció előtt kijön 3-4, de CSAK az arcomon, és csak akkor ha nem törődöm vele, tehát sminkben alszom egy buli után, stb.. Ami ugye kikerülhető az esetek nagy részében. De ez a pár pattanás ahhoz az iszonyatos mennyiséghez képest SEMMI. A hátamon és a mellkasomon azóta egy darab pattanás se volt, és a hegek nagy része eltűnt mindenhonnan. Nagyon oda kell figyelni, teljes mértékben betartani amit az orvos mondd, és teljesen megváltozhat az életed. Én egy csomó önbizalmat kaptam, és szinte egy teljesen új, ilyen téren fájdalommentes életet. Nekem segített.

A fényérzékenységgel kapcsolatban, azt is nagyon komolyan kell venni, persze nem csadorban kell közlekedned ezentúl :) Csak jobban vigyázni magadra és a bőrödre. Persze minden téren. És nekem igazából 5 hónap alatt hatott teljesen.. ugye ezért se kellett tovább szednem. De már 1-2 hónap után láthatóan jobb volt.

Tényleg csak annyi a lényeges, hogy rendesen járj vissza az orvoshoz a kivizsgálás miatt, így több mellékhatás elkerülhető. Sok tanácsot fogsz kapni remélhetőleg, és elmúlnak a gondjaid.

2010. nov. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

És akkor nem jön ki olyan túl sok pattanás? A bőrgyógyász mutatott fényképeket, hogy ez várható, hogy átmenetileg felerősödnek a pattik. Csak azt elfelejtettem megkérdezni, hogy mennyi idő alatt tűnnek el kb..

A fényérzékenységnél pedig az jó lenne, ha pl olyan színezett hidratáló krémet használnék amiben van fényvédő?

2010. nov. 13. 18:57
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is örököltem a zsíros, pattanásos bőrt!Az én dokim azt javasolta,hogy elöször próbáljunk ki egy kevésbé drasztikus módszert!Felírt egy arclemosót+antibiotikumos krémet+A vitamint!Azt mondta,hogy emellett tisztíttassam kozmetikussal a bőröm és 2 hónap múlva menjek vissza hozzá!3 hónapja használom ezeket és már új pattanások nem jönnek ki, a zsíros bőrömet pedig nagyon jól kezeli az arclemosó!Már csak a hegeimet kell eltüntetni és ennyi!
2010. nov. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát nekem eleve sok volt, így nem tűnt fel, hogy olyan túl sok új jött volna ki... De ha neked nem éri meg, ne fáraszd magad. Második voltam.
2010. nov. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

[link]

Hasonló az arcom, csak a homlokomon, az arcom oldalán több van, meg a hátam is tele van.

Anyukámmal átbeszéltük, szerintem belekezdek, még talán jó hatása is lehet (nagyon zsíros a hajam, és ha szárazabb lesz talán nem kell annyit mosnom..)

De egyelőre csak december végén tudom elkezdeni amikor már 1 hónapja szedem a fogamzásgátlót :)

Köszönöm a tapasztalatokat :)

2010. nov. 14. 13:25
 7/14 anonim ***** válasza:

Én is erősen pattanásos vagyok, de nekem a bőrgyógyász antibiotikumot írt. 4 hónapig kell szednem, most tartok a 4. hónapnál és már csak 2-3 pattanásom van.

Ha félsz, akkor kérdezd meg, hog nincs-e esetleg másféle gyógyszer, mert sokféle van ma már pattanásokra sokféle hatóanyaggal. Én azért kaptam ezt, mert mondtam, h nem szedek fogamzásgátlt és nem is szeretnék.

2010. nov. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát én azért örülök a fog.gátlónak (Cympromix) mert már szedtem korábban is és nem volt vele semmi bajom se, meg azért óvszer mellett pluszban eléggé jó biztonságérzetet ad :) Szóval szerintem belevágok bár megkérdezem még a többi lehetőségről is :) Csak a kíváncsiság kedvéért.
2010. nov. 14. 21:21
 9/14 anonim ***** válasza:
A zsíros hajon nekem is segített, de csak a kúra idejére! Azóta is sajnos 2-3 naponta mosom, szóval ez sajnos nem maradandó. A 18 éves lány.
2010. nov. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én meg minden nap.. :S:(
2010. nov. 15. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!