Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan közöljem a munkahelyeme...

Hogyan közöljem a munkahelyemen hogy elhidjék, hogy nagyon zsírosodik a hajam?

Figyelt kérdés

Minden héten legalább 2-szer megkapom, hogy már megint folyik a zsír a hajamból. Ami igaz is, de nem tudok vele mit csinálni. Hiába használok zsíros hajra való sampont, hiába mosom meg minden 2. nap. Este mosom meg (reggel nem tudom, mert hidegrázásaim vannak a zuhanyban, még ha forró vízzel is fürdök), következő nap még jó (tehát olyan mint a kollégáimnak 1 héttel a mosás után), másnap már ha végigsimítom a kezem a fejem, akkor utána kezet kell mosnom, annyira zsíros.

Hiába mondom, hogy 2 naponta mosom, nem hiszik el. Valamelyik nap a főnököm azt mondta, hogy neki 3 hét után lesz csak annyira zsíros, tehát lehetetlenséget állítok szerinte. Mégis mit mondjak szerintetek nekik, hogy elfogadják így?

Naponta nem tudom megmosni, attól fáj a fejbőröm és nincs annyi pénzem villanyra és vízre.



2021. okt. 10. 01:36
 1/9 anonim válasza:
100%

Egyáltalán mi köze van a munkahelyednek a zsíros hajadhoz?

ha észrevehető és másokat zavar max megmondják és mondod hogy nem nagyon tudsz ellene tenni és ennyi...Nem hiszik el, nem hiszik az ő bajuk. Nem értem miért kell az orrukra közni? Tényleg nincs ott ennyire élet, hogy már mások zsíros haját kell diskurálni beleértve a főnökkel?

2021. okt. 10. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem magyarázkodni kell, hanem orvoshoz kell menni, mert ez az állapot betegségre utal. Ennyire nem zsírosodik az ember haja, hacsak nem valami bőrbetegsége van a fejbőrén. Az okot kell megtalálni, majd kezelni.
2021. okt. 10. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
szárazsampon
2021. okt. 10. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1: Mindenki ott rúg bele a másikba, ahol tud. Van olyan kollégám, aki szerint az állapotom nem is megfelelő a munkavégzéshez, emiatt fel kellene mondanom. Pedig ezen kívül legfeljebb csak az öltözködésemre tudja mondani, ami nagyon egyszerű, egyszínű póló és nadrág. A többiek rendszerint farmerben vagy elegánsabban vannak öltözve.

#2: Nem hiszem, hogy betegség. 3 generációig visszamenőleg mindenki ilyen a családban. Szüleim, az ő testvéreik, a nagyszüleim, az ő testvéreik és leszármazottjaik is, szóval mindenki.

#3: Nálunk 1 fajta van a boltokban, azzal az a baj, hogy nem tűnik el. Ott marad és korpásnak néz ki utána a hajam. Netről lehet jobban járnék, ha rendelnék?

2021. okt. 10. 03:41
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Csak a kifogást gyártod... Gondolom ezért is csesztetnek...
2021. okt. 10. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Akkor mossál hajat minden este. Az okot ne keresd, minek is keresned? A főnöködnek pedig semmi köze hozzá.


És a kérdést meg végképp nem értem, miért kéne velük közölni, hiszen látják, sőt, pont ez a bajuk!?

2021. okt. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

Hol dolgozol? Milyen munkakörben? Lehetséges valamilyen fejfedő viselése? Ha igen, ha fiú vagy, használj baseball sapkát, ha már zsíros a hajad. Ha lány vagy, vágass rövid frizurát, amit szintén tudsz takarni baseball sapival, vagy akár egy divatosan megkötött kendővel.

Amúgy én elmennék bőrgyógyászhoz, hátha tud valamit kezdeni vele. Abba ne nyugodj bele, hogy ilyen mindenkinek a családban. Lehet, rajtuk is segítene egy orvosi vizsgálat, csak nem foglalkoznak vele.

2021. okt. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Hogy használod a szárazsampont? Azt tudod ugye, hogy a bőrre kell fújni közvetlen és nem a hajad tetejére? Szépen részekre osztva elválasztod a hajadat és a bőrre fújod. Ha kész, akkor a kezeddel meg jól beledörzsölöd a maradékot és utána átfésülöd.

Milyen sampont használsz? Ha csak egy fajta szárazsampon van a boltban, akkor a sima sampon sem lehet túl minőségi. Esetleg rendelni nem tudsz?

2021. okt. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Szárazsampon! Nem fújós, hanem porállagú (Herba Vita), netről nagyon olcsón meg tudod rendelni. Nagyon jó, nekem is csak attól nem látszik zsírosnak a hajam, szintén 2 naponta mosom. A fújós verziók semmit nem érnek.

Aki pedig azt írta, hogy nem normális az ennyire zsíros haj, az ugyanolyan korlátolt, mint a kollégáid. Nekem sincs orvosi bajom, mégis ilyen, nem tudnak vele mit kezdeni.

Samponból próbálj minden menteset (szulfát, szilikon, alkohol) használni, ne drogériás gagyikat a reklámokból.

Esetleg segíthet a fogamzásgátló, de csak emiatt ne kezdj el szedni.

2021. okt. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!