Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Égő piros arcbőr a szerumoktól?

Égő piros arcbőr a szerumoktól?

Figyelt kérdés

Most kezdtem bele a tudatos bőrápolásba. Mint látszik mégsem elég tudatosan.

Megjöttek a kis termékeim és szépen egymásra retegeztem őket. (bha hamlaszto, niacinamid Szérum, hialuron Szérum, és a The ordinary mátrixyl Széruma)

Lehet túl sok volt a bőrömnek egyszerre, ahogy tudom ezek a termékek nem zárják ki egymást. A hamlaszto is a leggyengedebb.

Most viszont olyan az arcom mint aki leégett a szoliban, húzódik és ég a bőröm.

Mit csináljak vele? Mit ne csináljak? Vegyek valami aloe bornyugtato ápolót?

Köszönöm a tanacsokat előre is

Sajnos ez nem volt egy sikeres kezdés



2021. okt. 16. 07:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez volt a gond hogy nem fokozatosan szoktattad hozzá a bőröd hanem egyből mindent felhalmoztál. Először csak egy terméket vezess be a rutinba. A hámlasztót és a niacinamidot van hogy nem bírja az ember bőre,emiatt nem kéne mindennap használni, hanem az elején csak heti 1-2x.
2021. okt. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Saját káromon megtanultam, hogy nem volt jó ötlet

De mit kezdjek a jelenlegi állapottal? Nem tudom mennyi idő míg helyre jön. És ha rakok rá valamit az gyorsítja e a folyamatot

2021. okt. 16. 07:50
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem most egyelőre ne tegyél rá új termékeket, várd meg még elmúlik az égő érzés és pirosság.
2021. okt. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre felkented az összes terméket az arcodra?

De miért?

Ha alapból érzékeny a bőröd akkor is fokozatossan kell hozzászoktatni a termékeket+ lehet h egyes termékek összevegyítve égést, bőrpírt vagy akár maradandó pirosságot is okozhatnak.

Nem tudhatod h a bőröd hogy reagál ezekre a termékekre.

Egyelőre ne csinálj a bőröddel semmit sem. Maximum nyugtatásképp egy jégkockával menj át a bőrödön, és este vmi nyugtató krémmel kend be a tisztítás után.

L kozmetikus

2021. okt. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre semmi durvát ne rakj rá, én 100% aloe vera gélt mondanám jó ötletnek, az nyugtat, hidratál és nincs benne olyan sok összetevő hogy tovább irritálja a bőröd
2021. okt. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Khm TP makeup tanácsai nekem sokat sokat segítettek termékek bevezetéséről.

Alap rutin minimum 4 hétig reggel: lemosó, fényvédő/ este: dupla tisztitás 1.olajos/ mici víz ez egyéni, 2. Víz alapu lemosó, 3 hidratálás ez csak az alap rutin.

A hámlasztót heti 1× max 2× ha szükséges, annál többször ne használd.

A szérumokat kb 2 hétig használod, és ha bírja a böröd akkor plusz még egy szérumot bevezetsz a rutinodba.

A bőrnek hozzá kell szoknia, ki kell tapasztalni mit bír, mit nem, ha egyszerre 5 termeket bevezetsz ne csodáld hogy nem tudod mi okozza az irritációt plusz! Nem rétegezünk mindent egymásra!

Hámlasztó és nia valóban jó barátok zsíros börűeknek.

Gondolom séült a bőr barriered úgyhogy vegyél a patikábol La roche posay cicaplast krémet és azzal kenegesd a böröd amíg helyre nem áll meg alap rutin.

2021. okt. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat. Mentek már a pozitív értékelések

De még visszatérnék egy utolsó kérdéssel. Kiderult, hogy a bőröm a matrixyl Szérumot nem bírja. Eddig kétszer próbáltam. Van értelem próbálkozni, vagy keressek mást?

2021. nov. 1. 10:56
 8/8 anonim ***** válasza:
ha nem bírja akkor felesleges vele tovább gyötörni a bőröd, ugyanazt a hatóanyagot keresheted más márkánál, mert a formulázások mások.
2021. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!