Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Otthoni IPL géppel lehet...

Otthoni IPL géppel lehet intim területet szőrteleníteni?

Figyelt kérdés

Melyik részén lehet? Vagyis csak a dombot, vagy lent is? Mennyire hatásos? Milyen gyakran kell?

Van bevált típus?



2021. nov. 2. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

De sok kérdés :)


Mindenütt lehet vele szőrteleníteni, ahol nincs seb, anyajegy, májfolt, bármi egyéb elszíneződés. Igen, az ajkaknál és a fenéknél is.

A szőr színe nagyban befolyásolja a hatását, a sötét szőrzettel jól működik, a szőke szálakkal nem csinál semmit. Több mint egy éve használom a sajátomat, nagyjából 5% szőr maradt rajtam. Régen dús fekete volt mindenütt, a borotvától kipattogtam.

2 hetente kell villantani.

Philips lumea, nekem ez van, szeretem. Hasonló árkategóriában jó a többi gép is. Barátnőmnek braun van, működik. A kínából rendelt aliexpresses gépeket viszont kerülni kell, láttam egyet közelről, semmirevaló kacat.

2021. nov. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Úúú, de jókat írtál! Hagy kérdezzek még!

Ez ha jól értem leégeti a szőrt az erős fénnyel vagy mi történik? Bocs, én 16 vagyok XD

Mennyire fáj a használata?

Nekem is fekete a szőrzetem. 5% vagyis kicsit szőrös marad, azzal mit csinálsz? Én azt szeretném, hogy full csupasz legyen (ha lehet ilyet egyáltalán)

IPL kezelés után lesz borosta vagy hogy kell ezt elképzelni?


Megnéztem két angol videót is, de nem egészen értem. Leírnád te pontosan mit csinálsz egy ilyen kezelésnél? Köszi.

2021. nov. 2. 21:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nem az első vagyok. Nekem is bevált (szintén Lumea). A szőr (ha sötét) elnyeli a fényt, ami eljut a szőrtüszőbe, ott hővédő alakul is kicsapja a fehérjét, így elhal a szőrtüsző.
2021. nov. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem égeti le a szőrt, a szőrtüszőt roncsolja az erős fény és nem nő szőr. Ebből az következik, hogy maga a villantás fáj, de annyira azért nem vészes. Olyan érzés mintha egy forró tárgy egy pillanatra a bőrhöz érne. A gépen be lehet állítani a fokozatokat, az érzékeny részeket nem kell a legerősebbel villantani. Én is 3-4-et használok az 5-ből.

A maradék szőrt leborotválom, vagy kihúzom csipesszel hetente 1-2 alkalommal. Kérdésedre igen, mindenütt "full csupasz", én elégedett vagyok vele. A szőr nagyon gyengén és lassan nő vissza, nincs észrevehető borosta.


Így néz ki egy kezelés:

hagyományos borotválás, villantás azon a fokozaton ami még elviselhető, aloe-vera krém és ezt 2 hetente ismételni. Napozni, szolizni nem szabad, anyajegyet le kell takarni, ki kell kerülni.

2021. nov. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem Dees van, imadom. En “lejjebb” is csinalom, de csak kivulrol. A venuszdombon alig no mar szor. Szerintem is jo a 2 hetente, utana, mikor ritkul, mar alig kell.
2021. nov. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!
2021. nov. 3. 20:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Ti hogyan csináljátok, hogy ne maradjon ki sehol? Intim részen még nagyjából lehet követni, de nagyobb felületen, pl lábon honnan tudod hogy már megvolt az a rész, és ne villantsd le kétszer, vagy ne is hagyj ki egy sávot?
2021. nov. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet latni es erezni, hol kezelted mar. En altalaban korkorosen csinalom, es nem marad ki.
2021. nov. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én magamon fél perc múlva már egyáltalán nem látom hogy hol jártam előtte.
2021. nov. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én Lumeát vettem kb. 4 éve 180-ért, hatalmas csalódás számomra. A gép magától ajánl 3-4-es fokozatot, a bőröm fehér, a szőr sötétbarna. A használati utasításnak megfelelően vittem végig a szőrtelenítési programot. Annyit vettem észre, hogy a rendszeres használat mellett 2 hónap elteltével lassabban nő vissza a szőr, talán némileg vékonyabb is, de ebben ki is merül az eredménye. Ugyanúgy kell epilálni/borotválkozni mellette hetente vagy nemitájon párnaponta. Talán én képzeltem túl a dolgot, nagyobb ár-értékű hatást vártam - ha nem is teljes szőrmentességet, legalább hogy elég legyen mellette elővenni az epilátort csak havi 1x és a szőr nagy részét kiírtaa.

Viszont én egy ideje belefáradtam a Lumeás "égetésbe" (mert azért nem kellemes a használata és nem kevés időt vesz el), azóta ugyanúgy nő a szőröm, mint a kezelés előtt. Tehát a hatás abszolút nem végleges, csupán a fenntartó kezelések alatt marad meg.

2021. nov. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!