Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valószínű hormonprobléma...

Valószínű hormonprobléma miatt szőrös áll?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


kb 1 éve kezdett eldurvulni, először egy-két szál vastag szőrszálat találtam az államon, nem gondoltam semmi komolyat, kiszedtem csipesszel, és el is felejtettem hónapokra.

Viszont már 3-5 cm kis foltban kezd a bal oldalon sűrűbben megjelenni, amit először legyantáztam, de benőtt szőrtüszőként azonnal vissza is nőtt, így gyantázni, kiszedni egyáltalán nem tudom, csak borotválni, ami eléggé irritál. ezzel együtt eléggé megritkult a hajam is, nem feltűnően, de aki mindennap lát, az észreveszi. gondoltam arra, hogy megpróbálnám a lézeres szőreltávolítást, de félek, hogy probléma áll a háttérben, de nem tudom hová menjek vele.


kicsit pirosabb, rosaceás is az arcom mostanában, kezd egyre kellemetlenebb lenni :(


22 éves lány vagyok, a menstruációm elég rendszertelen volt tavalyi évig, évekig jártam vele dokikhoz, de csak egy gyógyszert adtak rá, amitől abban a hónapban megjött, utána semmi. Most kezdett beállni úgy, hogy 1 hónapban van, egy hónapban nincs aztán köviben megint, de már megint késik 6 napot az előrejelzés szerint.

Rettenetesen irritál, pedig nem is látja senki, de borzasztó nagy önbizalomhiányt okoz, pedig aztán nekem sosem volt bajom vele :(


Hová tudnék ezzel menni, ahol esetleg meg tudnák szüntetni a probléma forrását(ami gondolom a hormonok miatt van)?


van esetleg valakinek tapasztalata ilyen problémával? ha igen, hogyan sikerült megszabadulni tőle?


2021. nov. 6. 03:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó nőgyógyász és egy jó endokrinológus kellene neked.

Ettől csak akkor tudsz megszabadulni, ha megtalálják és kezelik az okot.

A különféle szőrtelenítő dolgok csak látszatmegoldások, a problémádat nem szüntetik meg.

2021. nov. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Orvoshoz kell menni . Biztosan hormon probléma .
2021. nov. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A családban másnál is van hasonló? Ha igen, akkor akár genetika is lehet (nálunk a családban a nőknek kissé szőrös a hasuk és a pajesz alatt, száj fölött), de pl.termékenységgel nem volt gond, mindenhol 3-4 gyerek van. Tehát lehet öröklött is,de azért menj mindenképp nógyógyászhoz.
2021. nov. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, keresek egy jó dokit! :)


nem, úgy vettem észre, hogy ez csak nálam van, bár az unokatestvéremnek ( mamám testvérének a lánya) elég nehéz volt életképes babát szülnie, de szerintem inkább ahhoz van köze, hogy volt már daganatos beteg... anyukám oldalán sok daganatos betegség van (agy, gyomor) apám oldaláról nem sokat tudok, csak hogy az egyik nőnek 4 felnőtt fia után valamiért kivették a méhét, de már fogalmam sincs, hogy miért, nem akarok hülyeséget mondani... de hogy szőrösebbek lettek volna az átlagnál, nem hiszem.

2021. nov. 6. 16:57
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is szőrös vagyok, endo és nőgyógyász szerint is normális. A vérképemen meg a tesztoszteronom az alsó határtól pár tizedessel tér el.
2021. nov. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!