Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Bőrgyógyász milyen gyógyszert...

Bőrgyógyász milyen gyógyszert tud felírni hormonális eredetű pattanasokra?

Figyelt kérdés
Biztos, h hormonális okok miatt jönnek elő a pattanások az államon, egyrészt mert miota abbahagytam a fogamzásgátlot (2 évig szedtem) utána jöttek elő, illetve most megint, a menzeszem előtt kis idővel. Előtte is pattanásos voltam, ezért is akartam szedni a fogamzásgátlót, a szedés alatt rendben is volt. Nagyon csúnya az állam, és a pattik után maradó piros foltok is sokáig ott maradnak :( Szerintetek bőrgyógyászhoz, vagy nőgyógyászhoz menjek? Mit tudnak vele kezdeni? Nem akarok feleslegesen antibiotikumot szedni, az is hatásos hormonális aknera? Külsőleg kezelem az arcom, zsíros bőrre való lemosó, ápoló, pakolás, a pattikat is ecsetelem teafaolajjal, aloe Vera gellel. Hosszabb távon nem tudok ezzel együtt élni :( :( Sorstársaim, segítsetek!! 22/L

2017. aug. 1. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 2 bőrgyógyásznál voltam.Legelsőhöz 1 évig jártam(sajnos nem volt túlságosan alapos) bár tény súlyos aknéim hormonális eredetűek voltak.A legelső amit felirt az az arcomra volt a Duac gél és antibiotikum(azithromycin).Szóval igen, nagy esetben antibiotikumokat irnak fel, barátnőmnek is antibiotikumot irt fel de már nem emlékszem a nevére..Nekem sajnos még ez sem segitett szóval utánna jött a Sotret, ami egy A vitamin származék, a Sotret-et akkor kell alkalmazni, ha az akne nem javult más akne-ellenes kezelésre, így a szájon át szedhető antibiotikus és helyi kezelésekre sem.Sajnos ezt folyamatosan követni kell vérvizsgálatokkal de az én dokim nem szánt rá időt, ezért is váltottam más orvosra aki nagyon lelkiismeretes.


Bőröm állapota nagyon sokat javult, nagyon kevés a pattanásom, inkább piros foltok vannak vagy apró pattanások, nagyon meg vagyok elégedve még akkor is ha tudom és tudtam, hogy káros volt a szervezetemnek, még az antibiotikum is..



Én azt tanácsolom neked menj el előbb nőgyógyászhoz én is voltam és nem talált semmit, majd utánna mentem bőrgyógyászhoz de ott nem végeztünk vizsgálatokat.Én azt tanácsolom neked, hogy KÉRD, hogy csináljatok hormon vizsgálatokat, hidd el lehet, hogy örökre megoldódik a problémád, és majd csak utánna kezdejetek neki antibitokumokat szedni..



Túl sok krémet se használj az arcodra, legyen meg a reggeli és esti arcápolás de ne vidd tulzásba, mert több pattanást eredményez.Figyelj a folyadékra napi 2 l, egészséges táplálkozásra is, jó lenne megnézetned nem e vagy valamilyen ételre allergiás??ez is okozhatja..


Fogamzásgátlót nem javaslom, elég nagy hiba volt nem csak,hogy káros de mikor abba hagyod nagyon sok pattid lesz és még rosszabb lesz a végeredmény.Menzesz előtt mindenkinek sok pattanása lesz, nekem is ez ellen sajnos nem tehetünk, ha nem piszkálod akkor menzeszed végére eltűnnek addig is kenegetheted aloe Vera géllel..



Hidd el átérzem amit irtál, én is már depressziós voltam, nem birtam ezzel együtt élni és az én arcomra sokkal rosszabb volt, mint a tied.De nem szabad ennyiben hagyni, muszáj mindent megtenni,kipróbálni és persze türelem, mert nem 1 hónap mig megoldódik..Kitartást, és vigyázz magadra!

2017. aug. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon ismerős a helyzeted mert velem is Ugyanez volt. Sosem volt szep az arcom de aztán a fogamzasgatlo rendbe hozta majd amikor abbahagytam akkor minden visszajött. Sok borgyogyasznal voltam es ok antibiotikumot meg krémeket tudnak felírni de azt is amint abbahagyod visszajön minden... En azt javaslom menj el nőgyógyászhoz es csináltass hormonvizsgalatot. En is ezt tettem es akkor derult ki h a fogamzasgatlo mennyire tonkretette a hormonhaztartasom. A nogyogyasz által felírt gyógyszert szedtem es azzal rendbe jott az arcom. Viszont azt tudni kell h sok idő.meg beáll rendbe jon es gyógyszer nelkul jo lesz. En 2 es fel ev utan hagytam el ugy a nőgyógyász által felírt gyógyszert h mar nem.kellett szednem. Persze ez egyénenként eltérhet. Úgyh azt javaslom h nőgyógyászhoz menj. O rendbe tudja hozni csak türelem :)
2017. aug. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Második hozzászóló, neked milyen gyógyszert írt fel a nőgyógyász? :)
2017. aug. 2. 13:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem Prednisolont és Bromocriptint írt fel és kb. 2-3 havonta jártam vérvételre, hogy lássa hol tartanak az értékek és úgy csökkentette folyamatosan az adagot. De a gyógyszer attól is függ h melyik értékben van eltérés.
2017. aug. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az előbb a második válaszoló voltam.
2017. aug. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod :)
2017. aug. 2. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!