Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért festetik egyes nők...

Miért festetik egyes nők idősebb korukban szőkére a hajukat?

Figyelt kérdés

Nem az összes, de megfigyeltem egyes idősebb nőismerőseimen.


Némelyiken meg is lepődtem, mert nem látszott festett szőke a haja, természetesnek tűnt.


Aztán előkerült róluk fiatal lánykori kép, és kiderült barna hajúak voltak, alig ismertem rájuk.


Most is ismerek olyat munkahelyemen, 40-50 körüli, rajta viszont látszik festeti, de közösségi oldalra kirakott fiatalkori képet ahol barna.



Szóval, mi az oka annak, hogy egyes nők akik fiatal lányként barnák voltak, idősebb korukra kiszőkítették?


(Nyilván nemcsak ők, fiatal lányok is festetik olykor szőkére a hajukat, de én azokra értem most akik csak később).



2021. dec. 4. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Nem a szőke hajon kevésbé feltűnő az őszülés.
2021. dec. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Mert fiatalosabb, kevésbé látszik rajta az őszülés, és szerintem mifelénk különlegesebbnek számít az igazán szőke haj. (Bár ez lehet téves észrevétel)
2021. dec. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Attól is függ, milyen árnyalat, milyen bőrszín.

Mert szerintem a csibe sárga, vagy a majdnem fehér hidrogén szőke (mint aki őszül) pont hogy öregít, főleg szolizott bőrrel.


Némelyik nőnek inkább javasolnám a természetesebbnek tünő szőkét vagy szőkés-barnát, az fiatalosabb.


Olyan idősebb nőt is ismerek, aki viszont az eredetihez hasonlóval festeti a haját, világosbarnára, meg nem mondtam volna. És így is csinos, hogy nem szőkére festeti.


Én ha valaha elkezdek őszülni, inkább én is az eredetihez hasonlóra szeretném festetni.

2021. dec. 4. 12:06
 4/5 Sunshinedoll ***** válasza:
88%

Gondolom azoknak a hölgyeknek, akiket zavar az őszülés, egyszerűbb fenntartani a szőke hajat. Kevésbé feltűnők az ősz hajszálak, mint pl. egy sötét hajnál.

Nekem pl. sötétbarna hajam van, míg szőkére festettem, észre sem vettem, hogy vannak ősz hajszálaim. Most megint az eredeti hajszínem viselem, és feltűnő (bár engem kifejezetten nem zavar).


Én nagyon szerettem a szőkét, de sötét hajat nagyon sok idő és pénz volt szépen szőkén tartani hosszú távon, emiatt is váltottam vissza a barnára, de pont emiatt úgy voltam vele, hogy majd ha elég ősz leszek, akkor megint rátérek a szőkére, mert akkor majd kényelmesebb lesz megcsináltatni.

2021. dec. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem azért, mert a szőke haj fiatalít. A sötét színek meg öregítenek. Mondjuk mifelénk meg tűzpirosra szokták festeni a hajukat az asszonyok. Vicces mikor a tűzpiros hajú asszony biciklizik a tűzpiros színű kabátjában a piros biciklijén.
2021. dec. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!