Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mióta “tudatosan bőrápolok” ,...

Mióta “tudatosan bőrápolok” , tele vagyok gyulladt pattanással. Miért?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdtem el az arcbőrömmel jobban foglalkozni. Azelőtt csak micellás vizet használtam, gyönyörű volt a bőröm, nagy ritkán volt egy-egy pattanás. Aztán szeptemberben a homlokom brutális lett, azóta se múlik, gyulladt és fáj is, és most már átterjedtek az államra, halántékomra is. Minőségi termékeket használok, legelőször Neutrogena Aquaboost hidratalot használtam, aztán parfümmenteseket, gondoltam azzal van a baj, CeraVe lemosó, hidratáló, Revox szalicilsav (max heti 2x) Revox niacinamide és Revox hialuronsav (nem mindennap használom őket). Nem értem hogy miért lett rosszabb az arcborom azóta hogy ezeket használom mint azelőtt hogy nem használtam szinte semmit csak micellás vizet? Kombinált bőröm van, rosacea, vízhiány és mostmár pattanás is, 21 éves lány vagyok.

2021. dec. 16. 17:55
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
50%

1. A Garniert hagyd el.

2. A micellás vizet le kell mosni. Az smink lemosásra van.

3. Túl sokat hámlasztassz.


Fényvédőt használj! Maximum keress másikat, de használj!

2021. dec. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
10: most hogy mondod, de lehet. Szeptember végén én is utaztam és nagyon stresszes időszak volt, akkor jöttek elő. Azóta nem múlik. Nem igazán eszem rendesen, mert elég pörgős életem van, ez is lehet, és októberben nekem is késett a menstruációm. Szóval valószínűleg hormonális. Ez esetben elég lesz ha változtatok az életvitelemen? Elmúlik akkor?
2021. dec. 17. 06:08
 13/29 anonim ***** válasza:
Miért csak minden második nap használsz tonikot?
2021. dec. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Mert abban van parfüm
2021. dec. 17. 12:07
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tetszik a parfüm, akkor kétnaponta sem kéne használni, vagy másikat kell keresni.


Mellesleg a "parfüm" nem csak káros dolog lehet. Rengeteg dolgot fel lehet sorolni illatanyagként, ami erősíti a termék hatását, illetve azért parfüm alatt teszik bele, hogy ne lehessen koppintani.

2021. dec. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
34%

Anti-bakteriális szappannal mosnám egy darabig. Rengeteg féle termék ez nekem, amit ráadásul egyszerre kezdtél el használni. Az ilyen dolgoknál az a szabály, hogy mindig egy dolgot vezetsz be egyszerre, akkor nem kell lottózni, melyik okozta a gondot.

Hagyd abba őket, majd fokozatosan kezd el használni, egyesével megint, amint javulni kezd. Étrendre figyelj oda szintén, nekem a tejtől lesz ilyen az arcom, de nyílván neked lehet mástól. Ha van pénzed rá menj el egy allergia - kereszt allergia tesztre.

Jobbulást!

2021. dec. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Nekem a micellás víz és a fényvédő okozott pattanásokat. A fényvédőt muszáj alaposan lemosni és az egyetlen dolog, ami teljesen leszedi azt olajos lemosónak hívják. Dm-ben Babylove márkát ajánlom, nekem nagyon bejött. Sminket is teljesen leszedi és nem szedi szét a bőrt. Arra kell figyelni, hogy ezt is le kell mosni vízalapú lemosóval.

Tehát este: olajos lemosó, vízalapú lemosó, aztán jöhet a többi.

2021. dec. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
26%
Kerüld a tejtermékeket.
2021. dec. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Most December van, és helyre jött a ciklusom, azóta egy darab pattanás sincs az arcomon, pedig még elég sok kefirt is megittam az utóbbi időben és semmi! Pedig előtte mániákusan kerültem a tejtermékeket.

Szerintem alapvetően a cukor+tej kombó az ami nálam pl. abszolút killer, úgyhogy, ha lehet, akkor ne karamelles Starbucksal akard kúrálni magad.

Szerintem ha figyelsz arra, hogy tisztán étkezz, sok zöldség és vìz. + Napi 7-8 óra alvás. Akkor a hormonjaid szépen normalizálódnak majd. Ajánlom a magnézium, cink és D-vitamint (főleg az utóbbit), mert sok szerepe van az ösztrogén szabályozásában. Én nagyjából erre figyeltem, meg mellete van egy jó tisztító és hidratáló minimál rutinom reggel-este.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy tök mindegy sokszor mit és mennyit használsz, ha volt valami megterhelő, vagy váltós időszakod, akkor lehet, hogy a probléma inkább abban keresendő.

2021. dec. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
De ezt honnan lehet százra tudni? Szorongással kezelnek, mindig stresszelek, és borzasztó az étrendem, és egy pattanásom sincs soha. Hogy lehet kideríteni, hogy valakinek ezek miatt vannak pattanásai?
2021. dec. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!