Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mióta “tudatosan bőrápolok” ,...

Mióta “tudatosan bőrápolok” , tele vagyok gyulladt pattanással. Miért?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdtem el az arcbőrömmel jobban foglalkozni. Azelőtt csak micellás vizet használtam, gyönyörű volt a bőröm, nagy ritkán volt egy-egy pattanás. Aztán szeptemberben a homlokom brutális lett, azóta se múlik, gyulladt és fáj is, és most már átterjedtek az államra, halántékomra is. Minőségi termékeket használok, legelőször Neutrogena Aquaboost hidratalot használtam, aztán parfümmenteseket, gondoltam azzal van a baj, CeraVe lemosó, hidratáló, Revox szalicilsav (max heti 2x) Revox niacinamide és Revox hialuronsav (nem mindennap használom őket). Nem értem hogy miért lett rosszabb az arcborom azóta hogy ezeket használom mint azelőtt hogy nem használtam szinte semmit csak micellás vizet? Kombinált bőröm van, rosacea, vízhiány és mostmár pattanás is, 21 éves lány vagyok.

2021. dec. 16. 17:55
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Ha stresszes vagy, de ez nem okoz problémát a hormonháztartásodban, akkor nem leszel pattanásos. Az acne alapvetően hormonális (!!!) probléma. A hormonjaid irányìtják a faggyútermelést. A hormon-termelésre ugye hatnak külső tényezők is, mint a stressz vagy rossz étkezési szokások. Az is emberenként eltérő, hogy mekkor a tűréshatárunk ezekkel a tényezőkkel szemben és mikor okozhatnak esetleg a belső homeosztázisban eltéréseket.

Lehet, hogy te idegbeteg vagy és junk food-ot zabálsz egész nap, és nincs dermatológiai manifesztációja a dolognak egyenlőre, mert a szervezeted képes ezzel megküzdeni. Viszont az, hogy a lassú bőröregedéshez sok vizet és alacsony GI étrendet ajánlanak nem vitatható.

2021. dec. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy te idegbeteg vagy és junk food-ot zabálsz egész nap, és nincs dermatológiai manifesztációja a dolognak egyenlőre, mert a szervezeted képes ezzel megküzdeni."


Idővel mindenféleképpen lesznek pattanásaim?

2021. dec. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Ismétlem: nekem egy stresszes utazás előtt jöttek ki, azóta nem gyógyulnak. Utána néztem, hogy a célzott kezelésnek pattanások ellen 12 hét is szükséges lehet. A niacinamidot egy időre félre tettem, mert egyik este azt tapasztaltam, hogy irritál.
2021. dec. 20. 06:10
 24/29 anonim ***** válasza:
És máskor is volt már ilyen, hogy a stressz ezt okozta?
2021. dec. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Volt, de nem ilyen mértékben, ezért nem értem. Ráadásul hamar el is múlt, ezzel meg 3 hónapja küzdök.
2021. dec. 20. 21:49
 26/29 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Így 1 hónappal a kérdés kiírása után gondoltam updatelek, hátha másnak is segíthetek ezzel: édesanyám javaslatára eritromicin készítményt használtam a pattanásokra (névszerint zineryt) és *lekopogom* de újra olyan a bőröm mint régen volt, nagyon úgy tűnik hogy normalizálódik. Elhagytam a niacinamidot, és sejtem, hogy a Neutrogena AquaBoost exfoliatoratol jöttek ki nekem a patik, gondolom volt benne valami amit nem szeretett a bőröm. Kitartást mindenkinek akik hasonló helyzetben vannak mint én voltam!
2022. jan. 16. 21:18
 27/29 anonim ***** válasza:

Azért orvost megkérdeztél mielőtt antibiotikumos oldattal kenegetted a fejed?! Nem használunk antibiotikumot csak ìgy, aztán majd jönnek a szuper rezisztens baktériumok és akkor majd nézhetsz, hogy miért nem működik semmi... Még jó, hogy segìtett, ugyanis a pattanásokat a P.acnes baktérium okozza, meg a bőr mikroflórájának a megbomlása.

Valószínűleg nem pont ez a termék volt a ludas, hanem most, hogy belekeztél egy rutinba a sok tisztítás hatására felborult a bőrödben a mikrobák egyensúlya.

2022. jan. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Az antibiotikummal meg az erős bőrradìr elhagyásával először is elpusztultak a patogén baktériumok és helyüket jó gombák és baktériumok vették át. Kezzd helyre állni a rend.
2022. jan. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
27: megint kezdődik az okoskodás és kioktatás, pedig az ember csak segítene a másiknak. Nem kellett orvoshoz mennem vele, bőven elég volt a kozmetikus édesanyám tanácsa, akire inkább hallgatok mint egy névtelen idegenre. Semmi baja nincs a fejemnek, ezt a kérdést pedig lezártam. Pont.
2022. jan. 18. 14:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!