Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen korban érdemes elkezden...

Milyen korban érdemes elkezdeni arckrémet használni? Mi az arcápolási rutinotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ti milyen idősen kezdtetek el arckrémet használni? ( bármilyen: nappali, éjjeli, ránctalanító, bőrfeszesítő, hidratáló, stb )


Nemrég múltam 28, és már egy ideje gondolkozok, hogy nem-e kéne használni valamit az arcomra.

Tudni kell rólam, hogy a mindennapokban nem sminkelem magam ( évi 3x teszek fel sminket ) alapozó sincs rajtam sosem.


Az arcápolási rutinom annyiből áll, hogy otthon kiveszem a kontaktlencsém és vízzel megmosom az arcom.


Nem krémezem semmivel, meg nagyon nincs is nagy igénye neki, mert nem pattanásos, nem zsíros az arcom. Évente kb 1 pattanásom van. Radírozni kb félévente 1x radírozok arcot.


Az egyik ismerősömmel múltkor beszélgettünk erről a témáról, és ő mondta, hogy ő már 25-26 évesen használt éjjeli hidratálókrémet, meg mindig tonikkal letisztitja az arcát. Vagy ilyen frissítő izével, nemtom minek hívják. ( igaz, ő a pattikra is hajlamos )


A kérdésem az lenne:

- milyen korban érdemes elkezdeni éjjeli hidratálókrémet használni?

- milyen korban érdemes elkezdeni nappali hidratálókrémet használni?

- ha valaki közületek használ ránctalanítót, akkor hány éves korban ajánlott elkezdeni?


Kicsit úgy "sz**ul" éreztem magam vagyis olyan ciki volt hogy én semmit nem használok, mintha elhanyagolnám a bőröm.


Milyen márkákat ajánlanátok?

Szerintetek ha semmi panaszom nincs, ( nem zsíros, nem pattanásos, nincsenek tág pórusok) akkor kell krémeznem bármilyen krémmel is?


Egészségesen étkezem, nincsenek olajos dolgok, napi 2.5-3 liter vizet megiszok, így az étrend rendben van.


28/l


2022. jan. 5. 23:45
 1/7 kerekesbelaocsibacsi ***** válasza:
21%

Figyi szerintem neked így hála istennek nem kell ezzel foglalkoznod


Én fiú létemre már sajnos teljes skin care rutint csinálok


Igazából a nappali hidratáló szerintem felesleges dolog, inkább az éjjeli


A DM termékek szerintem egészen okék, nincs bennük annyi alkohol és parfüm


Neked valami egyszerű ápoló éjszakait mondanék, de csak ha nagyon szeretnél ezzel foglalkozni. Ami bevált azon szerintem kár változtatni

2022. jan. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Valami hyaluronos szerumot vehetsz, esetleg c vitaminosat, nyilvan ha nem problemas a borod, akkor nem kellenek ra problemakat kezelo dolgok.

Fenyvedot hasznalj mindenkepp, mert az uv-tol hamarabb rancosodsz, nem csak nyaron, hanem mindig.

2022. jan. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

Én már 17-18 évesen használtam.

Nekem a Neutrogena termékei váltak be.

Reggel: arctisztító és víz alapú nappali arckrém.

Este: bőrradír, arctisztító, éjszakai krém. Vasárnaponként Revox szérum.

2022. jan. 6. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Isti22 ***** válasza:
23%

Úgy tudom, hogy 40 éves korig hidratálókrémet javasolnak, 40 felett lehet ránctalanítót használni.

Ezeken felül aztán ezernyi módszer van, ami segíthet ilyen-olyan problémákon, pl. az arctisztítók, szérumok, fényvédők... stb.

2022. jan. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
7%

Te csinálod jól. A legtöbb kencefice valójában semmit nem ér, csak az emberek szeretik elhinni, hogy egy párezer forintos krémmel visszafordíthatják az öregedést és sok ember erre céget alapít, mert tudja, hogy hasznot húzhat belőle.


A valójában öregedésgátló krémek, szerek, kezelések olyan drágák, hogy a legtöbb embernek megfizethetetlenek.


Én sem használok semmit az esti Nivea sminklemosón kívül, napközben egy kevés alapozó van az arcomon (Pupa Milano), de az sem minden nap. Havonta kb. egyszer radírozom az arcom és utána bekenem hidratálóval. Mindig mondják, hogy évekkel fiatalabbnak nézek ki(25 vagyok és 20-22-nek szoktak nézni). Ellenben azok a barátnőim, akik minden szart magukra kennek, már most évekkel öregebbnek néznek ki, és ezt nem csak én mondom, hanem azok az ismerőseim is, akik mondjuk egy képen látnak minket és nem hiszik el, hogy egyidősek vagyunk.


Persze ebben szerepet játszik a genetika is, de hidd el, jobban jársz, ha csak ritkán használsz ilyen cuccokat.

2022. jan. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Én 28 és fél évesen kezdtem el foglalkozni a bőrömmel. Szintén nő vagyok.


Azért kezdtem el, mert nagyon száraz volt a bőröm és kezdett márn zavarni. Szintén vizes arcmosásban, néha arcradírban, micellás vízben merült ki az arcbőröm ápolása.


Én kicsit szomorkodom, hogy nem kezdtem el hamarabb oda figyelni a bőrápolásra (mondjuk 20-25 év között). De ebből kell gazdálkodnom, amim van. Egy szerencsém van, hogy megrögzötten kerültem, kerülöm a napozást, szoláriumot, mert szeretem a hófehér bőrömet. Nem buli a napon vörösre égetni magam. Nyáron is mindig kalapot hordok, meg napszemüveget. Szóval a bőröm viszonylag jó állapotban van.


Nincs olyan, hogy túl későn és nincs olyan, hogy túl korán kezdés. Amikor úgy érzed, megérett rá az igény, akkor vágj bele. Nincs korhoz kötve a hatóanyag használat se.


Fényvédő, esti hidratálás és lemosás. Ez az alap hármas, ha a bőrápolásról van szó.


Ajánlom a skinsmart weboldalát. Nekem nagyon sokat segített az elindulásban, még az elején.

2022. jan. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Már tiniként használtam mindenfélét, de akkor még nem volt konkrét rutinom, meg csak úgy megvettem ami volt a drogériákban, és nem is minden nap kentem magam. Kb 20 évesen kezdtem el jobban figyelni a termékekre, meg a rendszerességgre, ekkor jött a natúr korszakom, mikor mindenből natúrt használtam, mert azt hittem az úgy jó lesz. Aztán kiderült, hogy a natúr cuccok jelentős részét teletömik például alkohollal, ami nagyon nem jó az én száraz bőrömnek, de a mindenféle olajoktól legalább jó kis mitesszereket lehet szerezni.

Most 25 vagyok, főleg Ordinary meg Geek and Gorgeus termékeket használok. Olcsó és jó. Annyi, hogy rendelni kell. De mondjuk az én bőrömnek érezhetően rossz is ha nem kenem be zuhanyzás után, iszonyúan húzódik. (És ez nem azért van, mert hozzászokott, gyerekként is ilyen volt, még mielőtt valaki belekötne.)

Neked ha semmi problémád vele, akkor valami teljesen alap, normál bőrre való krém jó lehet.

[link]

Pl ez. Én is ezt használom, reggel-este. Igazából a nappali meg az esti krémek között 2 különbség szokott lenni. Az egyik, hogy az éjszakai zsírosabb (jobban táplál, nehezebben szívódik be). Ez olyan, hogy én éjszakai krémet is használok nyugodtan nappalra, mert a bőrőm a nehéz krémet is egy perc alatt becuppantja. Akinek zsíros a bőre, az meg éjszakára is könnyebb állagú krémet keres. A linkelt krém elvileg minden bőrre jó, én rakok alá szérumot, felé fényvédőt, és akkor elég a száraz bőrömnek, magában nekem kevés lenne, de normál bőrre jó.

A másik különbség, hogy a nappaliban sokszor van fényvédő. Ez hülyeség. Akit érdekel a fényvédelem, az használ külön fényvédő krémet. Az a kis mennyiség, ami a hidratálókban van, általában semmire nem elég, csak parasztvakítás.

Neked kell tudnod, hogy szertnél-e erre figyelni. Tény, hogy a napsugárzás nagyon öregít, télen is, ablakon át is. A ráncokat eltüntetni már nem lehet, csak csökkenteni. De a legjobb a megelőzés. Erre jó a fényvédő.

[link]

Pl ez. Ezt a hidratáló után kell feltenni. De nappalra lehet akár csak magában ezt is használni, valamennyire ez is hidratál.

Konkrét ránctalanítót én most, 25 évesen kezdtem el használni, mert a homlokomon már vannak halvány ráncok.

[link]

Ezt a szérumot használom este, a hidratáló alá. Hivatalosan is elvileg 25 körül kezd a test egyre kevesebb kollagént termelni, vagyis innentől érdemes tenni a ráncok ellen. De amit linkeltem, jobb, mint a kívülröl felkent kollagén.

Amit nem jó ha csinálsz: ne vegyél mindenféle Nivea, Avon meg egyéb szarokat, mert 99%-uk nem jó, tele van káros összetevőkkel. A legtöbb dorgériaban kapható termékre ez igaz. Ki lehet fogni egy-egy jót is, egész olcsón is, de ahhoz nézni kell az összetevőket. Erről a Krémmánia oldalon is lehet olvasni, hogy mi nem jó, ha van egy krémben.

A Skinsmart amit linkeltem, azért jó, mert ott nincsenek ilyen szemetek, amit ott árulnak, azok mind mentesek a káros, bőrirritáció anyagoktól. De nyilván lehet máshonnan is beszerezni termékeket, csak akkor jobban oda kell figyelni, amihez én pl lusta vagyok.

2022. jan. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!