Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos arccal, nyakkal,...

Pattanásos arccal, nyakkal, mellkassal és háttal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

A kakaós termékeről leszoktam, és kicsit mintha javult volna az arcom, de más nem.

Mit tudnék még csinálni? (a kozmetikuson és bőrgyógyászon kívűl, mert fogok menni hozzájuk)

Napi egyszer használok aktív szenes szappant, és többször meg szoktam mosni az arcom sima hideg vízzel.

Tudom, hogy ez a korral jár, de szeretnék valamit ellene tenni, hiszen a pattanások miatt nem merek nyitottabb ruhákat hordani, csak magasnyakú pólókat, ami nagyon elveszi az önbizalmam.

16l



2022. jan. 24. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
D-vitamin hiány alakult ki a szervezetedben, amelyet 4000Ne D-vitamin napi bevitelével, valamint a felszívódást segítő egyéb vitaminnal és ásvánnyal lehet rendbe tenni.(200mg szerves kötésű magnézium és max 5000Ne A-vitamin) Ha a D-vitamin szint eléri a megfelelőt, akkor elmúlik a pattanás. Ezen kívül célszerű az édesség fogyasztást elhagyni, semmilyen cukrot, cukrozott ételt, italt nem szabad fogyasztani, valamit 1200mg Omega 3 halolaj kapszulát kell minden nap bekapni étkezés közben.
2022. jan. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Bioptron lámpa
2022. jan. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Ne használj szappant az arcodra!!

Egy gyengéd arctisztító kell, hidratáló krém, fényvedo. Pattanásokra jó a niacinamid, retinol, agyagmaszk, szalicilsav. Étkezésedben kerüld a tejet, tejterméket, ez vált ki sok embernél gyulladást az arcon. Vitamint szedj, A, B, C, D, kollagén.

2022. jan. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%

semmit. Van olyan erős gyógyszer, mai kinyírja a májad (állítólag rossz rá, doki nehezen írja fel, csak vész esetén), de ezen kívül az Yves Rochernek van egy nagyon jó krémje vagy gélje, kis fehér-zöld tubusban, amit kb 4 éve használok, nekem az vált be a legjobban, de csak a durvábbakra teszek, 2-3 nap alatt elmúlik tőle.


Növényi olajok evése nálam nagyon kihozza, erre akkor jöttem rá, mikor dió diétába kezdtem, meg a napraforgómagot imádom...sajnos. Ételek zsírosságára is érdemes figyelni.

La Roche AP+ szappant még kipróbálhatod a patikából 5ezer egy tubus, visszaállítja a bőr ph értékeit annak megfelelően, egész testre szabad használni, de főleg nemiszervekre ajánlják, de egész testre lehet, jót tehet akár.


25/F

2022. jan. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Gyengéd arcápolás, kínozni nem érdemes a bőrt. Igazából az erős lemosók nem jók a zsíros, aknés bőrre, mert kiszárítják azt és még több zsír termelésére serkentik.


Tinédzser korom óta küzdöttem nagyon problémás bőrrel, nekem már felnőttként ezek váltak be:


1. Lemosás: Naturland mosdókenőcs (Unguentum hydrophilicum nonionicum) reggel és este. A sminket is lehozza, patikában kapható.


2. Tonizálás reggel és este: Natúr rózsavíz. Elsősorban keleti boltokban lehet kapni.


3.a Hidratálás reggel: 50 faktoros naptej, az érzékeny bőrre ajánlott télen is. (Én Garniert használok, náluk kapható hipoallergén változat.)


3.b Hidratálás este: Gyógyszertári Cremor aquosus alapkrém. Szintén patikában kapható.


Nekem ezek fél év alatt teljesen rendbe hozták az arcomat, jelenleg már alapozót sem használok. Fontos, hogy türelmes légy a bőröddel, ne gyötörd és hidratáld megfelelően. Ezek mellett érdemes étrendet is váltani, számomra a tej elhagyása is sokat számított.


Plusz tip: érdemes gyakran takarítani a telefon képernyőjét, mert sokat érintjük az arcunkhoz és kerülni a műszálas anyagú arcmaszkokat. Az igazi selyemből készült ágynemű is sokat segít, mivel kevésbé irritálja a bőrt.


Kitartást, el lehet őket mulasztani. :)

2022. jan. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3 Azért szappan és szappan közt is óriási a különbség.Profi kozmetikai márkának is van gyengéd és kíméletes főzött szappanja, nem is olcsó.
2022. jan. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bőrápolási rutin kialakítása
2022. jan. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem attól múltak el a testemen lévő pattanások, hogy abbahagytam a tusfürdővel való fürdést és Dove szappanra tértem át. Ez persze száríthat, de speciel engem nem szárít, valószínűleg az SLS volt a gond, ezért egy SLS mentes és lehetőleg parfümmentes tusfürdőt kellene megpróbálnod.
2022. febr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!