Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Megéri ilyen áron az akne...

Megéri ilyen áron az akne kezelés?

Figyelt kérdés

Voltam Bőrgyógyásznál, arra számítottam, hogy segít megkereseni a pattanasaim okát, helyette felirt egy kenőcsöt, egy krémet és mondta hogy egy harmadik kapszulát is fel fog írni, ha a labor szerint nincs akadálya hogy szedjem.

Eddig nem mertem bejelentkezni laborra, mert azt írják kerülöm kell az intenzív mozgást, amíg a kapszulát szedem.

Igaz nem vagyok profi sportoló, de elég intenzíven szoktam mozogni, 50 kilométeres teljesítmény túrák /marartonok. hetente kétszer mozgok, de akkor négy órát. Érdemes felhagynom a mozgással, csak hogy elmuljon az akném?

A mozgásnak már nem is látnám értelmét, ha nem csinálhtanam intenzíven.

Vagy érdemes másik bőrgyógyászt keresni?



2022. febr. 1. 01:56
 1/5 A kérdező kommentje:
A gyógyszer neve medinac, valakinek van tapasztalata, akinek szintén van mozgasigenye?
2022. febr. 1. 02:03
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

A bőrgyógyász nem fog segíteni abban hogy feltárja az okokat.

Menj el vérvételre, fogorvoshoz, allergia vizsgálatra endokrinológushoz.

Legyen egy jó arcápoládi rutinod. Arctisztító, hidratáló krém, fényvédő. Pattanásokra jó a niacinamid, retinol, szalicilsav, agyagmaszk. Táplálkozásnál kerüld a tejtermékeket ez sok embernek gyulladást okoz. Szedj vitamint, A,B,C,D kollagén, cink.

Szedtem medinacot, 11 hónapig. Ez a leghatasosabb pattanás, miteszer, hegek ellen. Rengeteg mellékhatása van, viszont megéri. Rendszeres vérvétel mellett nem lesz gond. Intenzív sportot nen lehet mellette végezni mert ízületi fájdalmakat okozhat. Hogyha van kérdésed még ezzel kapcsolatban írhatsz privátban is.

2022. febr. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
El nem fog múlni mert a semmirekellő bőrgyógyászok csak tüneti kezelés végeznek
2022. febr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előbb próbáld meg a krémeket, felesleges rögtön kapszulákat szedned.

Nézz utána a tudatos bőrápolásnak is.

2022. febr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Először a tudatos bőrápolást lenne érdemes beiktatnod, olvass utána sokat, aztán közben utánanézhetsz a belső okoknak, de ha addig is odafigyelsz a bőrödre, lehet hetek/hónapok után pozitív változást veszel észre
2022. febr. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!