Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A fodraszom azt mondta, a...

A fodraszom azt mondta, a Head & Shoulders sampon tul eros gyakori hasznalatra es oka lehet annak, hogy gyorsan toredezik a hajam. Igaz lehet?

Figyelt kérdés

Evek ota ezt hasznalom. A hajszaritora gyanakodtam, de azt mondta heti ket szaritastol nem kellene par honap alatt ugy eltornie ahogy az enyem.

Mondjuk azt hulyesegnek tartom, hogy a sampontol torne, mert akkor nem lenne rairva, hogy mindennapi hasznalatra.


2010. szept. 11. 02:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az en fodraszom meg azt mondta, hogy a Pantene tori a hajat, kopaszodast okoz. Azt hiszem, mind attol fugg, hogy a fodrasznak melyik termek szimpatikus. Ha szokited a hajad, tores attol is lehet. Sok uszastol, gumiban a haj, stb. de nem a sampontol.
2010. szept. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Minek kell minden nap hajat mosni? Bányában dolgozol? Bármilyen sampont fogsz használni napi hajmosásra, rövid időn belül rájösz, hogy hamar zsírosodik a hajad és megy tönkre. Erre a hajszárítóval való szárítás csak rátesz még 1-2 lapáttal. Olyan nincs hogy erős meg gyenge sampon. Ha kell hogy mosson, akkor kell hogy ereje is legyen ... a többit meg már leírtam fent.
2010. szept. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Utolso,

A kerdezo nem azt irta hogy minden nap hajat mos, hanem "gyakori hasznalatra". Az hogy mindennapos hajmosas, zsirossa teszi a hajt, es tonkremegy, az az oregasszonyok mondaja. Nem igaz. En evek ota, mindennap mosom a hajam, jo kondiba van, es raadasul festem. Igaz, minden hat hetben vagatok egy kicsit. Csak akkor nezett ugy ki mint a vatta, mikor egy fodrasz nekiesett pengevel. Meglehet hogy a fodrasz nem jo iranyba vagja a kerdezo hajat.

2010. szept. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy vitaminhiányod van. Lehet kapni vitamint hajra. Próbáld ki, és ha gondolod, válts sampont. A hajszárítót pedig távol tartsd a hajadtól, és kisebb fokozaton. És néha vágass belôle egy picit. De a lényeg az, hogy ha egészségtelen a hajad, akkor nem elég rákenni mindenféle cuccot, persze az is kell. Az egészségtelen haj a hajhagymáktól kezdôdik. Belülrôl kifelé gyógyítsd magad.
2010. szept. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem rövid hajam van amit minden nap meg kell mosni beszárítani hogy jól álljon és gyakori használatra valóban nem jók ezek a samponok kúra szerűen jók amugy nagyon nagyon gyenge samponokat kell használni amire rá is van irva h napi használatra és nem speciálisan korpára stb-re való csak lágyan tisztít és ennyi. Pl nekem balea kókuszos és a garnier mangós vált be ezenkívül a fodrászboltban kaphatok samponok közül érdemes válogatni
2010. szept. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves masodik! Azt hiszem nem irtam sehol, hogy mindennap hajat mosok, csak azt, hogy a flakonra van rairva, hogy alkalmas mindennapi hajmosasra. Kicsit felreertetted, mivel irtam, hogy hetente ketszer szaritom , az azt jelenti ennyiszer is mosom. Egyebkent meg nem hiszem, hogy barmi kozod lenne hozza hanyszor mosom. Ha csak kotekedni tudsz , ne valaszolj!
2010. szept. 11. 09:58
 7/12 A kérdező kommentje:

Szedtem ra vitamint, majd 1 evig. Akkor is ugyanugy tort. A hajszaritot pedig a legkisebb fokozatra allitom, sot volt, hogy egy ideig nem is szaritottam, hogy megnezzem akkor is torik -e es igen. Hasznaltam mindenfele hajapolokat is direkt erre, de nem hatasos.

Sosem festettem a hajam. Kb. 4 havonta megyek fodraszhoz (mert akkora mar kell) es akkor olyan 5 cm-t min. levagnak, tepetni szoktam.

2010. szept. 11. 10:00
 8/12 A kérdező kommentje:
Most mar mindenkepp sampont valtok. Proba szerencse. Azert hasznaltam a Head & Shoulderst, mert attol lett szep, fenyes konnyen fesulheto a hajam es attol latszik a legtovabb frissnek. A tobbitol gubancos, masnap zsiros...na meg azert is , mert korpas is, de nagyon, ugyhogy azt szoktam, hogy valami jo minosegu korpasodas elleni samponnal megmosom (pl. Nizora, T-gel...) aztan mivel ezek eleg budosek, megmosom utana Head & Shouldersel is. Ezt nem tul regota csinalom, csak 1 eve kb. de vilag eletembe igy tort a hajam, ugyhogy nem ezert lehet.
2010. szept. 11. 10:02
 9/12 A kérdező kommentje:

Valamivel vall alatt er a hajam. Ettol hosszabbra sosem sikerult megnoveszteni a toredezes miatt. Nagyon vastagszalu. Bar sztem ez epp azt kellene, hogy eredmenyezne, hogy kevesbe torik, nem?

Koszi mindenkinek a valaszt!

2010. szept. 11. 10:05
 10/12 anonim ***** válasza:

A mindennapos hajmosás sem árt a hajnak, ez már régi história. Nagyon régóta minden nap megmosom ahajam, és szép, egészséges.

Az tényleg igaz hogy nem mindegy mivel mosod. a túl erős samponok szárítják, de erre van ám egy nagyon egyszerű megodlás, ami még spórolós is: felhigítod :D

én egy doboz samponból kettőt csinálok. + úgy mosom, hogy csak a tetejét samponozom, az alját csak balzsamozom, és csak egy héten egyzser mosom át az egészet samponnal.

2010. szept. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!