Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől lehet valakinek ilyen...

Mitől lehet valakinek ilyen csúnya heges az arca? :/

Figyelt kérdés
[link]

2022. febr. 11. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Mitől vajon? Akné
2022. febr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Bőrbetegség; akné, ekcéma esetleg…


Mondjuk az üzenete nem ment át a fotónak ezek szerint…

2022. febr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként oda van írva, de ja tiniként hatalmas küzdelme lehetett az aknékkal, amik kollagénhiányosan gyógyultak meg, és később se tűnnek el a nyomok maguktól, ezeket a nyomokat lézereztetni szokták, de az meg kb a megnyúzatod magad kategória, nagyon csúnya fájdalmas napokig...
2022. febr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem mindenkinek jött át a kérdésem lényege. Tehát ez csak nyomkodás következménye, vagy akár úgy is kialakul ha gyógyszert szed rá?
2022. febr. 12. 17:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
De ennek mi alapján kellett volna átjönnie? :D Nem fogalmaztad meg a kérdést. Gyógyszertől nem lesz ilyen, ezt a nyomkodás okozhatja meg hogy a pattanás egész mély rétegektől forgatja fel a bőrt, és el is kaparhatja valaki...
2022. febr. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Megadtam egy pár kulcsszót pl. Igen, én nem fogalmaztam meg egyértelműen. Bocsánat.

De ha nagyon mély pattanások, mitesszerek és mondjuk csak gyógyszert szed rá meg finoman kezeli, akkor tutira nem lehet ilyen kráteres a bőre?

Meg ha fogyasztok néha kollagént, akkor ezek kiküszöbölhető problémák? Köszi ha válaszolsz.

2022. febr. 12. 17:12
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Aknéval nyomkodás nélkül is lehet ilyen. Valakinek hegesre gyógyul és a teljes arcát érinti.
2022. febr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Úristen szegény :( na ettől tartok én is.. Van egy pár csúnya és nagy pattanásom, ami csak antibiotikummal látszik javulni, de rettentően félek hogy hegesen fog gyógyulni. Nem akarom...
2022. febr. 12. 17:15
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

A kollagénfogyasztás sajnos nem igazán segít ezen, mivela bevitt kollagén gyakorlatilag fehérjeként hasznosul a szervezetben, szóval nem utazik célzottan a bőrödhöz, hanem megemésztődik, és megy az izületekbe meg ahol épp kell.

A bőröd kollagéntermelését célzottan C vitamins zérummal tudod segíteni, és nagyon fontos a fényvédelem, az megelőzi a sebhelyesedést és foltosodást, illetve a bőröregedését is. Emmellett a legjobb amit tehetsz hogy bevezett egy retinolt a rutinodba, de szigorúan csak fényvédelem mellett, mert smemire se mész ha pörgeted a bőrcseréd, de nem véded a káros sugaraktól (télen is).

Nézz körül pár oktatóbb jellegű oldalon pl a skinsmarton, olvasgasd okosszepseg instagram posztjait, hamar meg lehet tnaulni. De a kollagénes csodalöttyök nem haszontalanok, de erre a problémára nem segítenek. Érdemes persz ejól táplálkozni, egy kis cink és szelén tabletta jól jöhet, pl a DM-ben a Mivolis márkának van a hajvitaminja, az teljesen jó árérték aránnyal megy. De nekem amúgy egy közepet tretinoin segített konkrétan az aknékat is elmúlasztani, aztán meg kipörgetni a bőrömből a foltokat. Ezenkívül még az azelain sav vagy az apad nevű származéka lehet hasznos a számodra. Ugye az antibiótikum sokat segít, de utána fenn kell tartnai az állapotot.

2022. febr. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!