Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kozmetikusnál jártam és...

Kozmetikusnál jártam és arctisztítás után sajnos piros heges maradt a bőröm. Azt hittem el fog múlni, de sajnos azóta eltelt 7 hónap és még mindig csúnya piros heges az arcom. Mit csináljak? 21/L

Figyelt kérdés
Fogamzásgátló szedését hagytam abba és azért lett pattanásos a bőröm, ami miatt elmentem hozzá. De nem is lett volna szabad így hozzányúljon. Neki ezt tudnia kellett volna, nem?

2014. jún. 4. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj börgyógyászhoz
2014. jún. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, mindenkinek másképp reagál a bőre. Valószínű, hogy a te bőröd hajlamos az extrém hegesedésre. Nem jellemző, hogy az arctisztítás maradandó nyomokat hagyjon az arcbőrön, még akkor sem, ha pattanásos valaki (általában ezért mennek az emberek arctisztításra). Honnan tudta volna a kozmetikusod, hogy ilyen extra érzékeny bőröd van?
2014. jún. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 K. Bernadett ***** válasza:
Szia! nagyon sokan megharagszanak rám a vendégeim közül, ha azt mondom, hogy nagyon sajnálom, ehhez nem nyúlhatok hozzá, mivel maradandó sérülést okozhat. A kozmetikus a mitesszereket (comedo) és a fiatalkori aknét (akne juvenilis) kezelheti. Ezt nekik tudniuk kell, mindezek mellett ha kettő egymás mellett van (pattanásból) akkor csak az érettebbet nyomjuk. A többi pattanásfajta (akne vulgaris) nem a mi hatáskörünk, ugyanis legtöbb esetben gyógyszeres kezelés nélkül, pl akne conglobata heggel gyógyul.
2014. jún. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos elég sok az olyan kozmetikus, akit szívesen agyonütne az ember kezelés után, mert olyan képzetlen és béna - de hát ezt előre nem tudja sajnos az ember. :( Én biztos "jó hírét kelteném" ennek a kontárnak.

Hasonlóan jártam én is, eleinte arra fogtam, hogy az én bőröm volt érzékeny - bár tinikoromban sose volt ilyen problémám. Utána a bőrgyógyász lecseszett, hogy minek nyomkodtam szét a fejem, mikor mondtam, hogy egy kedves kozmetikus volt, volt kedves szép mondata a szakképzettségére. :D

Sokat sajnos nem tehetsz, az ilyen hegek nagyon sokáig gyógyulnak, de idővel azért elmúlik általában - sajnos van olyan fajta is, ami nem. Sok türelem kell, és hámlassz, nekem az egész szépen halványítja - bár alapozó nélkül még mindig nem szívesen megyek utcára. :(

2014. jún. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem, nekem a bőröm nem extrém érzékeny! Régen mikor más kozmetikushoz jártam soha nem maradt heges! Nekem nagyon szép sima bőröm volt mindig is! Pontosan azért zavar, hogy így tönkretette.
2014. jún. 5. 10:51
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát, sajnálom, hogy nem csak én jártam így. De ezt akkor is igazságtalannak érzem. Sokan mondják nekem, hogy pereljem be és lehet, hogy meg is teszem! Én sem merek alapozó nélkül utcára menni.


Bőrgyógyász egy nagyon drága kezelést ajánlott 22ezerft/ alkalom. Most ennyit fizessek azért mert más ember tönkretett?

2014. jún. 5. 10:56
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálatosan sok a 7 hónap, valami nagyon nem volt rendben.

Nekem több mint 30 év kozmetikus praxis után azt mondta egy vendég a kezelés után, " biztos jól lettem kinyomkodva, nem is lett piros az arcom?"

Mondtam neki, ennyi év gyakorlattal ezért járnak hozzám a vendégek / meg a használt szerekért /, mert alig látszanak a nyomok.

Amióta a kozmetikusok egy része Okj-s képzésekkel letudják a tanfolyamot 3 hónap alatt, műkörömmel tisztítanak és minél gyorsabban minél több vendéget letudnak egy nap alatt, mert kell a bevétel, azóta nagyon nagy a szórás a munka minőségében.

Azért keress egy jó kozmetikust, csak lesz eredménye. Még nagyon fiatal vagy, minden jót!

2014. jún. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!