Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Véleményeznétek a napi rutinomat?

Véleményeznétek a napi rutinomat?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja kezdtem el a tudatos bőrápolást, azóta sokat javult a bőröm, kevesebb a pattanásom és a miteszerem. Akik szintén értenek ehhez és tudtok hasznos dolgokat, termékeket hozzátenni ehhez a rutinhoz, kérlek, ne tartsátok magatokban!


Reggel:

- CeraVe Hydrating Cleanser arclemosó

- G&G C-vitaminos szérum

- Hialuronsav szérum

- CeraVe hidratáló/fényvédő


Este:

-CeraVe micellás víz

- CeraVe Hydrating Cleanser arclemosó

- Niacinamide

- Hialuronsav

- CeraVe hidratáló


Hetente 2x G&G 6% BHA hámlasztó.


Szeretnék még beszerni: retinolt és aPAD-et. (Azelainsav)



2022. febr. 13. 10:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
5%

Az ilyenektől, mint te, azért megkérdezem, megszoktátok-e nézni a termékek összetevőit, hogy mennyi káros anyagot tartalmaznak és ti ezeket még tudatosan kenitek is magatokra és itt nagyoskodtok vele?

Csak az első terméket néztem meg, viszont már abban voltak káros összetevők.


Azért mert 5000 féle terméket használsz, az még nem jelenti azt, hogy jót is teszel vele a bőrödnek.

A kevesebb néha több. Remélem ismerős ez a mondás.

2022. febr. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Gondolom te szappant és vizet használsz, "kedves" kommentelő. :)
2022. febr. 13. 10:54
 3/27 anonim ***** válasza:
4%

Kézműves, natur szappant használok, dm-es alverde márkájú arckrémet és testápolót használok pluszba. Mielőtt megvettem volna a termékeket, leellenőriztem a összetevőit, és egyikben sincs káros összetevő.

Itt csekkolhatod a tieidet:

[link]

[link]

2022. febr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Nos, a tieidben több káros anyag van, így első ránézésre, mint amiket én használok. :)

Egyébként neked nem sikerült szöveget értelmezni: azokat kérdeztem, akik szintén hasonló termékeket használnak. Nekem nem válik be a szappan, sőt, nem szeretem a májat sem, mégsem járok azokhoz lobbizni a máj ellen, akik viszont szeretik. :)

További szép napot, miss tökély...

2022. febr. 13. 11:06
 5/27 anonim ***** válasza:
92%

Hogy a kérdésedre kapj választ is:

Szerintem jó a rutinod.

2022. febr. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
7%

"Nos, a tieidben több káros anyag van, így első ránézésre, mint amiket én használok. :)" :D


Egy natúr, bio termékben? :D Drágaság, téged se az eszedért fognak szeretni!


Szerintem te még életedben nem láttál kézműves szappant és nem is használtál soha. Tudod, egy darab kerül kb 1000 ft-ba vagy még többe is. Különböző vásároknál majd nézd meg. Pl. a Yamuna-s Gyöngyvirág szappan 100 gm kerül 740Ft-ba. ( [link] ) Ezt használom, de más Yamunás szappant is használok.


A dm-es Alverde 24h hidratáló arckrémgél tengeri algával és hialuronsavval, normál és vegyes bőrre, 50 ml -s se tartalmaz káros összetevőt. ( [link] )


Kérlek keresd meg, és mond meg, hogy az alábbi két termékben melyik a káros összetevő?


De mondom, hogy nézz utána. Viszont a te első termékedben van ez a káros összetevő: PEG-40

"Polietilén-glikol (PEG): A polietilén-glikol (PEG) molekulák hidratálják a bőrt és stabilizálják a terméket. A PEG rövidítés után általában egy szám szerepel (pl. PEG-4 vagy PEG-100). Minél kisebb a szám, annál könnyebben felszívódik a vegyület a bőrön át. A PEG-vegyületek enyhe irritánsok, de ennél nagyobb probléma, hogy segítik a legkülönbözőbb vegyületek, köztük káros szennyező anyagok átjutását a bőrfelületen."

[link]


G&G C-vitaminos szérum: PEG/PPG/Polybutylene Glycol-8/5/3 Glycerin

"A mesterséges tartósítószerek káros hatásairól egyre több információ lát napvilágot. Azt már rég tudjuk, hogy erősen allergizálhatnak, gyengítik a bőr természetes savköpenyét, az újabb vizsgálati eredmények szerint azonban a májat is károsíthatják, némelyik mesterséges tartósítószer pedig erősen rákkeltő."

[link]


Mondom, ne hidd azt, hogy ezekkel a termékekkel jót fogsz tenni a bőrödnek. Ha nem vagy képes hallgatni az okosabbra, majd megtapasztalod a saját károd által. Egyes kozmetikumgyártók egyáltalán nem érdeke a te egészséged, őket csak a profit érdekli, az, hogy az ő termékük mit fog okozni a te bőröddel, azt őket teljesen hidegen hagyja.

2022. febr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Szóval te okosabb vagy, értem. Te valami Jehova tanúja lehetsz, aki azt hiszi, képes megváltani a világot. Gondolom kitaláltam, hogy nem eszel sem cukrot, sem sót, csak mindenmentes bio cuccokat, sőt, a levegőre sem mész, mert rárakódik az arcbőrödre a sok rákkeltő anyag. :)

Értem a hozzászólásod, csak szerintem átesel a ló túloldalára és erőszakosan akarsz téríteni. Lehet ezt normálisabb hangnemben is. A te általad linkelt termékben is van káros anyag. Olyan termék nem létezik, ami teljesen káros anyag mentes. Nem mondom, hogy amiket én használok, full egészséges, de szerintem még mindig fényévekkel jobb, mint a legtöbb drogériás termék. Ráadásul hiába jössz itt nekem a kézműves szappannal, ezer felét próbáltam már, csak ugye, erről nem szólt a fáma... :) És nem, nem használt egyik sem, sokkal rosszabb lett.

Szóval én csak azt nem értem, miért vagy ilyen erőszakos és miért hiszed azt, hogy amit te használsz, az világmegváltó.

2022. febr. 13. 12:58
 8/27 A kérdező kommentje:
Ráadásul amit belinkeltél szappan, a radírozó szemcsék miatt instant kuka, teljesen tönkre teszi a bőr felszínét és mikrosérüléseket okoz, ráadásul arcra nem is nagyon ajánlja, hanem elsősorban testre. Erről ennyit.
2022. febr. 13. 13:01
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Jó, basszus nyilván előkerültek "a natúr természetes organikus növényi mérget a bőrnek inkább mint izoláltan csak azt amire szüksége van" emberek :DDD


A rutinod szerintem jó, bár a cerave azt hiszem csak 25 faktoros fényvédő, minimum 30 lenne a jó még ilyenkor is, bár én télen is 50 faktorozok. Illetve a mennyiségre figyelj tudod, egy teáskanálnyi. Nyáron napközben még az LRP invisible misttel szoktam átfújni napközben 3 óránként.


A retinol még egy jó ötlet, szép lassan egy gyengétől elkezdve. A többiekkel meg akik a sok összetevőt kifogásolják meg ne törődj, fpgalmatlanok :DD nyomassák csak magukra a smirdlipapír szappankát, és kenjék csak tisztán a növényfacsarékot, tele irritánsokkal, fényvédőt persze ne mert a nbap szent és természetes, és leégés után különbenis eltünnek a pattanások... :DD ő bajuk...Amúgy tetszik hog ymindne kérdés alá bekötekszenek, ahol szóbakerül hogy ésszel kéne bőrtápolni nem nagymama hülyeségeivel a konyhából

2022. febr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Van 50 és 30 faktoros fényvédőm is, a DM saját márkás SunDance krémjei.
2022. febr. 13. 13:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!