Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Vegyes, de főképpen száraz...

Vegyes, de főképpen száraz bőrre milyen ápolási rutin kéne, hogy rendben legyek?

Figyelt kérdés

Szóval az egész bőröm olyan, mint egy sivatag, nem puha, hanem ilyen rücskös, mint egy száraz mandarin héja kb, és nem fényes meg semmi, matt az egész. Még csak 20 éves vagyok, félek, ha ez így marad, nagyon gyorsan meg fogok ráncosodni, illetve attól, hogy ez a jövőben még súlyosbodni fog.

Amit tudni lehet rólam és releváns lehet:

-napi 2-2,5 liter vizet iszom

-igyekszem mindennap legalább 1 gyümölcsöt enni, heti 3-4* eszem zöldséget, eszem húst, majdnem minden nap és néha iszom ilyen vitamintablettákat

-arcot napi 2* minimum mosok, csapvízzel

-szinte sose (havi 1-2* kb) hordok alapozót, akkor is vékonyan, néhány óra erejéig

-heti 2-3* szoktam micellás vízzel áttisztítani az arcom, ezután pedig zsírosabb pakolást, maszkot vagy arcradírt használni a bőrömön

Miután túl vagyok az arcápolásomon, mindig selymes, puha a bőröm, de kb 1-másfél nap telik el, máris száraz újra minden.

Naponta kéne rá használnom valamit? Ha igen, mit? Más száraz bőrű, fiatal nők, ha vagytok gyakorin, ti mit csináltok az arcbőrötökkel?



2022. márc. 11. 01:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

-alkoholmentes termékek! Lehet a mostani micellás vized fő összetevői között ott az alkohol, az nagyon szárít. A Garnier rózsaszín kupakos mici vize jó, utána pedig valami gyengéd lemosót is bevezethetsz pl.: Balea med, geek and gorgeous márkának vannak jó kis termékei.

-hidrataló minden este és reggel, utána pedig fényvédő (ráncosodás ellen, plusz az is hidratálhat).

-tonik is jól jöhet, de nem kötelező, ha gyengéd lemosót használsz. A tonik visszaállítja arcmosás után a bőröd ph értéket, nyugtat és hidratál.

-hialuronsav

2022. márc. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Uhh pont Garnier rózsaszín kupakos van itthon, de néha a türkiz, igazából különbséget nagyon nem érzek.

További kérdés: fényvédő akkor is kell, ha nem megyek ki a házból?

Köszi a választ egyébként!<3

2022. márc. 11. 06:51
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Ne vizzel mosd az arcod hanem egy gyengéd arctisztítóval, mindennap 2x. A micellas víz nem arctisztító hanem sminklemosó, akkor ha sminkelsz ezzel lemoshatod de utána vízes arctisztítóval is mosd meg. Az arcradír helyett használj hámlasztót, sokkal jobb eredményeket lehet vele elérni. Hidratáld a bőröd napi 2x. Fényvédőt mindennap használj ha mész valahova ha otthon vagy de sokszor tartózkodsz ablak mellett közvetlen akkor is érdemes felkenni.

Kerüld az alkohol, parfüm, illatanyag tartalmú termékeket. A hialuronsav tényleg nagyon jó, mert lehet vízhiányos a bőröd emiatt száraz. Először az alap arcápolási rutint vezesd be, tisztító, hidratáló krém fényvédő utána ezt lehet bővíteni. Ajánlom a tudatos bőrápolók csoportjat facebookon.

2022. márc. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi!<3
2022. márc. 11. 14:49
 5/6 anonim válasza:
A hidratáló tényleg nagyon fontos, reggel is, este is. Arctisztításhoz szerintem egy gél állagú ideális lehet neked
2022. márc. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Érdemes szerintem beruházni kicsit drágább, de természetes, hipoallergén, parfümmentes termékekre mert nagyon sokáig elég, gondolok itt sminklemosó, arclemosó, hidratálóra
2022. márc. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!