Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A (férfiként) a szakállamat...

A (férfiként) a szakállamat gyantáztatom, akkor csak rövidtávon lesz “gyengébb” a szakállam, vagy hosszútávon is?

Figyelt kérdés

A testszőrzetemet például volt régebben, hogy gyantáztattam, és amikor abbahagytam, elég sokáig, talán majdnem egy évig, gyengébben nőtt… Kevesebb volt és puhább. Aztán kb. 1 év után olyan lett mint a gyantáztatós időszak előtt. De eleve nem gyantáztattam olyan sokáig…


Most lehet, hogy évekig gyantáznám/gyantáztatnám a szakállam, hogy tényleg maximálisan sima és puha legyen az arcom. De ha valamikor akarok újra szakállat, ugye ez nem lehet rá végleg kihatással, olyan értelemben hogy csak “gyenge” szakállam fog nőni?



2022. márc. 16. 11:02
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha*
2022. márc. 16. 11:02
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Lehet szakállat gyantázni? Én azt hittem, ilyen erős szőrt nem gyantáznak.

Szerintem nem lesz újra több/erősebb. Bár én nő vagyok, de a lábamon szinte eltűnt a szőr. Csak néhány szál nő ki. Igaz, ez nagyon sok év "eredménye".

2022. márc. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos szerintem, hogy a szakállát lehet gyantázni.

Mármint ott elég sok, erős szőr van, érzékeny területen.

Amúgy valószínűleg gyengíti a szőrzetet ott is, nekem első gyantázás után is egy picit gyengébb, vékonyabb lett a szőr, bár én nő vagyok, nincs tapasztalatom a szakállal

2022. márc. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Oooo dehogynem lehet gyantazni, keress ra youtubeon... az arab fiuk hobbiszinten uzik ezt a mokat, mivel gyantazva nem kell napi 3x borotvalkozniuk hogy ne latsszanak a borostak.
2022. márc. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
4: Nem merem megnézni :D ez kínzásnak tűnik nekem :S
2022. márc. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Természetesen lehet gyantázni a szakállat is.


Nem érzékenyebb terület mint mondjuk a pénisz alsó része, vagy a here… De azt is meg lehet oldani, igaz, én azt eddig csak szakemberre bíztam, bíznám a jövőben is.


Most csak borotválom magam mindenhol, de ez kényelmetlen minden szempontból és az eredmény sem olyan.


Nekem nem olyan nagyon durva a szakállam, szőke vagyok… Viszont nagyon gyorsan nő.


A mostani barátnőm meg undorodik a szőrtől, szinte már fóbiás szinten, a borosta meg irritálja a combját, stb.


Ha reggel megborotválkozom, akkor estére már borostás vagyok.


Gyártanak is külön férfiaknak, szakáll-gyantát, meg lehet is kozmetikusnál kérni…


Én először magamnak próbálnám meg, aztán ha annyira nem megy, akkor megint járnék kozmetikushoz csak az elég drága “mulatság”.


Az biztos, hogy bárhol is gyantázzuk a szőrt, ott azon a területen utána lassabban fog, gyengébb szőr nőni.


Amit nem tudok, mivel nem vagyok szakember, hogy ez idővel elmúlik e és visszaerősödik e a szőrzet, vagy a gyantázás ha hosszú ideig csinálják, akkor véglegesen kihathat a szőr minőségére és mennyiségére?


Mert most a húszas éveim közepén vagyok és sima arcot akarok, de 40 vagy 45 évesen lehet, hogy akarok majd nagyobb szakállat és nem akarom véglegesen “elrontani” az arcomon növő szőrt.

2022. márc. 16. 14:17
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyantázás után azért gyengébb a szőr sokáig, mert az eredeti erős szőrt kitéped, és ami utána nő, annak idő kell(ene) hogy megvastagodjon. Ha rendszeresen gyantázol, mindig új vékony szőr nő. Ha abbahagyod, akkor megerősödik idővel mindenhol.
2022. márc. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a helyedben első alkalommal mindenképpen kozmetikusra bíznám, utána a következő alkalmakkor már gyengébb lesz, azt megpróbálhatod magadnak is.
2022. márc. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!