Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szoktatok borravalót adni a...

Szoktatok borravalót adni a fodrásznak?

Figyelt kérdés

Például 3500 egy nyírás, 10 perc alatt kész van vele max, sorban ülnek a vendégek, valahogy én nem szívesen adok. Napi 30 vendég simán van, ha csak mindenki ott hagy 500at, máris annyit keres jóformán, mint a napi bérem.

Számlát se kaptam még ilyen helyeken, én azt tekintem borravalónak.


ti hogy vagytok vele? Bunkónak tűnök, esetleg megjegyzi magának, hogy nem adok?



2022. márc. 20. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
Természetesen igen. AKi ennyire smucig, az minek jár egyáltalán fodrászhoz? Otthon te magad is meg tudod csinßalni és akkor ingyen van. (Az más kérdés, hogyan fog kinézni!)
2022. márc. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Saját vállalkozása van, úgyhogy nem adok. Ha alkalmazott lenne, adnék.
2022. márc. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Nekem sem ad senki.
2022. márc. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én adnék. De nem tudom hogyan kell. Ad szàmlát, a többi fodrasz előtt. Számlán kívül adjak neki? És ha ott a főnöke? Nem veszi el? Ez kb olyan szalon mint a bio hair.
2022. márc. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szerintem bio hair félénél úgy kell/kéne jattolnod, hogy amint kész, a kezébe cszúsztatsz egy kis aprót. Elég gáz sztem.


Én nem jattolok már senkit. Engem se jattolnak, ha veszek egy kg kenyeret, nem adnak mellé még egy szeletet ingyen.

2022. márc. 20. 16:01
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Ha találnék olyat, aki rendesen dolgozik, azt csinálja, amit kértem, és alapból olcsón dolgozik, akkor adnék neki borravalót.

Csakhogy eddig még nem találtam meg ezt a szakembert, és olyannak nem adok pluszba pénzt, aki bunkó, nem azt csinálja, amit kérek, és ronda a végeredmény.

2022. márc. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
én teljesen elégedett vagyok vele, de nyilván nem hasraütésszerűen adta meg ezt az árát, tehát busásan megérheti neki ennyiért hajat vágni. 500 ft nem azt mondom, hogy nagy pénz, de nekem se dobnak rá sajnos a fizumnál 270re még 30at, hogy szép kerek összeg legyen.
2022. márc. 20. 16:28
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Kiszokhatna már ez a jattozás.
2022. márc. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem szoktam senkinek sem (tehát se fodrásznak, se körmösnek, se futárnak, se pincérnek stb.) borravalót adni csak és csakis akkor, ha úgy érzem, hogy valami plusz kedvességet, odafigyelést tanúsított irányomba vagy nekem volt valami külön kérésem, amit ő teljesített. Szóval, ha csak simán elvégzi a munkáját, akkor nem adok. Pontosan azért, mert nem érzem ezt fairnek… pláne, ha egy vállalkozóról beszélünk, aki saját maga árazza be a szolgáltatásait stb. Én azt gondolom, hogy mindennek megvan az ára és, ha azt az ember kifizeti, akkor nincsen miről beszélni. Én például ugyanúgy elvégzem a munkámat mint ők és egy forinttal sem kapok érte több pénzt csak úgy, mert nem olyan munkakörben dolgozom, hogy borravalót kaphatnék, holott ennyiből én is tarthatnám érte a markom… Nem mondom, hogy mindenki elvárja stb., de én ezt az egész “hagyományt” utálom ahogy van, egyáltalán nem értek vele egyet.
2022. márc. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

dettó.. a sparos eladót se jattolom, vagy a banki ügyintézőt. És ők jóval kevesebbet keresnek, mint egy fodrász.


Egyszer meséltem egy imerősömnek (skandináv országbélinek), hogy itt szokás jattolni a fodrászt, futárt stb, csak úgy nézett, hogy mi van? :D

2022. márc. 21. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!