Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak a hajammal ha...

Mit csináljak a hajammal ha borzasztóan utálom betegség miatt? 24L

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve van ilyen sebborheás korpás betegségem amit bőrgyógyász nézett meg és ajánlott rá dolgokat (gyógysampon, kénes..) de azok sajnos egyike se használ. Van amikor tényleg enyhíti de teljesen sose tudtam eltüntetni. Van amikor olyan szinten korpa borítja a hajamat, hogy amikor kifésülöm mosás után az egész fejem olyan lesz és moshatom újra mert sehogy nem akar lejönni, mintha rátapadt. Emiatt is utáltam meg a hajmosást, mindig halasztom, ami nem tesz jót neki hisz így sokkal intenzívebb lesz a korpa de utálom. Magát a frizurát is, mert egyenes a hajam de mosás után hiába használok balzsamot össze vissza száll és statikus lesz, főleg a frufrumon van sok.

Szerettem volna meg növeszteni és szőkére festetni mert régen voltam szőke és szerettem, nem látszott rajta a korpa,amúgy sötét barna de emiatt még növeszteni se akarom, mert kész szenvedés az egész. Rövid hajra is levágattam ami úgy váll alatt van de az még rosszabb mint ha hosszú lenne, mert állandóan az arcomba száll ás így még jobban látszik hogy kezelhetetlen.

Mindent kipróbáltam, kapartam rendesen, használtam a samponokat de úgy néz ki ez gyógyíthatatlan?

Mit tegyek, hogy ne utáljam a hajamat és a hajmosást? Most is próbáltam rövidre fogni, de mosás után tiszta korpa volt a hajam ahogy fésültem és nem tudtam lerázni így újra kellett...Néha már tépem a hajam olyan intenzív gyűlöletet érzek iránta mint még semmi iránt...

Van hogy olyan agresszíven fésülöm amikor koprás hogy utána meg fáj a bőröm... hogy gondolkodjak hogy ne dühöt érezzek hanem nyugodt legyek közben? új frizura vagy valami, ötletek? Még gondoltam pixire vágatni mert úgy legalább a hajmosás nem lenne szenvedés, hisz hamar kész lenne, meg az is baj hogy hosszúak a hajszálaim és nehéz közéjük nyúlni mosáskor, így talán előnyös ha ilyen "tépedt" lenne? Mármint rövidebb hajszálak?.

Ezeket próbáltam amúgy: Dercos sampon, Naturland kénes (de ez baromira csípte a szemem még a párnán is maradt így nem használtam tovább), head n shoulders anti dandruff vagy mi de néha hat néha nem, pennys anti dandruff elsőre mintha hatott de később ugyganúgy korpa....megőrölük! Bocsi ha hosszú...



2022. ápr. 4. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pl nagyon szeretem az uriage ds sampont. Ehhez hasonló a balea med samponja(aminek világosabb türkiz a színe). Illetve ami nem kifejezetten sampon a cerave lemosói(samponnak főleg a foaming cleansert hasznaltam és nagyon szerettem). Illetve van egy szaliciles lemosojuk, ami szinte egy az egyben olyan mint a vichy dercos hamlasztó samponja.


Esetleg kipróbálhatod a fejbőr hamlasztast is. 2 féle savból is valaszthatsz. Az egyik pl a to vagy inkey list glikolsava a másik szalicilsav(szintén inkey list). Cult beautyn tudsz rendelni.


Ami kifejezetten a hajapolast illeti, ha van instad javaslom sophi's choice oldalát.


Illetve még egy trükk eszembe jutott. Először megmosod a hajad, utána a második samponozasnal bedunsztolid, hogy puhuljon a fejbőr. Ez elvileg segít feloldani a lerakodasokat.

2022. ápr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A felsorolt silány minőségű termékek nem is fognak segíteni. Ha a kénes nem segít, akkor vagy autoimmun betegségként van jelen vagy bakteriális. Neked gyógyszertári, valószínű egyedileg kevert samponra lenne szükséged!

Csalánteás áztatáshoz pl. mit szól?

Nekem pl. a zsíros korpára csak a csalános használ!

2022. ápr. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A vőlegényemnek a Nizoral segített. Egy próbát megér.
2022. ápr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nizoralt próbáld ki!
2022. ápr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
A teafaolaj szokott még korpára jó lenni. Elég erős olaj, erős szaggal.
2022. ápr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Seborrheás bőrre semmi irritálót ne kenj, a teafaolaj erre pont nem jó.

Én is a nizoralt javasolnám, nekem csak az segít, ha belobban.

A kezelhetetlenségen nem segít ugyan, arra meg kell találnod a megfelelő hajápolókat. Érdemes fodrászkellékesben keresni valamit, nem a drogériákban vagy a pennyben.

2022. ápr. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Seborrheás fejbőrre van kifejezetten erre való sampon, ÉS hajszesz.

[link]


[link]


A húginak szokott lenni durvább fejbőr elváltozás, nekem csak enyhébb, de mindkettőnknek használt.

2022. ápr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!