Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A niacinamide okozhat ekcémát?

A niacinamide okozhat ekcémát?

Figyelt kérdés
Idén év elején kezdtem el használni egy 10%-os niacinamide szérumot az arcomra esténként, de nem csak pár cseppet (ahogy az utasítás mondja) hanem kicsit bővebben. Már január végén megjelentek a pici viszkető piros pöttyök a kezemen, aztán február végén "berobbant" illetve a lábamon is kijöttek. Az egész egy elég súlyos ekcémába torkollott, amit csak vényköteles szteroidos krémmel tudtam gyógyítani és nagyon lassan. Semmi más olyan kozmetikumot nem használok, ami elvileg kiválthatta volna ,illetve az időpont miatt is gyanakszom. Olvastam olyat is az interneten, ahol a niacinamid magas hisztamin tartalmát említették.

2022. ápr. 20. 15:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy sokan allergiások rá. Sztem hagyjad, ha a bőröd ennyire tiltakozik ellene.
2022. ápr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!