Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kezdjek a szőke hajammal,...

Mit kezdjek a szőke hajammal, hogy szép legyen ? Több lennt

Figyelt kérdés

Ombre szőkére van festve a hajam, sajnos most olyan csúnya sárga, nem tetszik, igénytelennek tűnik.

A fodrászt most nem engedhetem meg magamnak, de valamit kezdenem kellene vele.

Az működhet, hogy veszek egy hamvas szőke hajfestéket és rákenem? Tudom tudom nem szabad, de elvben működne ?A csúnya sárga tónusok el fognak tűnni ? Használok lila sampont de nem valik be annyira jól, milyen lila samponokat ajánlanátok ?

Köszi a segítséget?



2022. ápr. 24. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon rezes (a rezes árnyalat általában 7-es alap), akkor azt csak szőkítéssel lehet kiszedni. Esetleg hamvasitó samponnal enyhíteni, van kék sampon is, ami inkább a narancssárgás, rezes árnyalatot üti ki.
2022. ápr. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen lila sampont használsz?

Ha nagyon rezes a hajad és inkább ezüstös, hamvas árnyalatot szeretnél, akkor kékes pigmenteket keress. Pl Kallos silver reflex hajpakolás (akár samponjával együtt, vagy a te hamvasító samponoddal való hajmosás után). Vagy tegyél még több pigmentet a saját samponodba/balzsamodba/pakolásodba, erre jó a Kallos florillum.

Én a pakolást próbáltam és valóban hamvasít, ezüstös lesz a haj. Nyilván függ attól, meddig hagyod fent.


Viszont nekem világosabb a hajam és inkább sárgás, nem rezes, és bézst szerettem volna. Ehhez a fodrászkellékesben az eladó a Schwarzkopf got2be lila samponját ajánlotta, ami szép rózsaszínes lilásan, bézsesre befogta. Tehát az összhatás bézs, ami úgy keletkezett, hogy sárgára került a lilás szín. Elég erős a színe, ha sokat használsz és sokáig fent hagyod. Az tuti befogja, csak óvatosan, ne legyen túl színes.


Ha bizonytalan vagy, menj el egy fodrászkellékes üzletbe és kérdezd meg az eladót, mit ajánl. Én a fentieket tudom mondani, esetleg egy színezőt. Drogériás dobozos festékkel szerintem ne próbálkozz, mert nehéz megmondani az eredményt, függ az alaptól. Szőkítésre, ammóniára sincs szükséged, csak egy lilás színre, ami kiüti a sárgát. Ehhez egy jól pigmentált hamvasító is elég, vagy ha nem akarja befogni, akkor színező.

2022. ápr. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Shauma lilan sampon nekem nagyon látványosan segít. 1percig kb. rajtahagyom, hogy biztosan tegye a dolgát, kicsit szárít viszont.
2022. ápr. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Most vettem és kiprobáltam a kallos silver flex nevű terméket ! Te jó ég ! Bárki most vagy a későbbiekben olvassa ezt ! Ezt vegyétek meg ! Hihetetlen jó áron van és sosem volt még ennyire szép szőke a hajam, a legnagyobb szívvel tudom ajánlani !

Köszönöm 2es válaszoló az ajánlást! Megmentettél !

2022. ápr. 25. 13:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök, ha bejött a tanácsom. :)

Ha ilyen hamvas, ezüstöset szeretnél, akkor ez a kékes lila jó választás. Azért a pakolást mondtam, mert azt nyugodtan rajta lehet hagyni, a sampon viszont jobban szárít, ezért nem érdemes. De a meglévő saját samponodba, balzsamodba is tehetsz ezekből a florillum cseppekből, az is erősíti a színt. Ezt nem próbáltam, mivel nekem is hatott a pakolás, és rájöttem, hogy nem ezt a hideg színt keresem, hanem bézsebbet. Arra pedig jó szívvel ajánlom a got2be lila sampont (valami egy eurósban vettem 490-ért).

Amúgy ilyen témában érdemes a krémmánia nevű oldalt olvasgatni, ott mindenféle szépségápolási termékről írnak véleményeket, és az alapján könnyebb dönteni, hogy jó lesz-e a te hajadra/bőrödre az adott kence

2022. ápr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!