Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajvilagositas hazilag?

Hajvilagositas hazilag?

Figyelt kérdés
Nos fekete festett a hajam kb 10 centis lenovesem van és vagy 40 centi inkább sotet barna màr,nem fekete de nem is világos barna hanem inkább sotet. Olvasgattam sok helyen h citromlével mézzel stb stb tudok rajta világosítani nos pont ez lenne a cél. Legalább világos barna. Mit ajanlanatok? Tapasztalat? Fodraszt melloznem ha lehet. Kamillateat is irjak sok sok helyen. Nos hogyan kezdjek bele? A tovere nem kennék semmit. Hozzateszem nekem közép szoke hajam van. :)
2022. máj. 5. 11:39
 1/9 anonim válasza:
26%
Szia talan probald meg otthon
2022. máj. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Próbálkozhatsz ahogy csak akarsz, de a házi praktikák lószart se fognak érni, egyik módszer se működik. Sebaj, max fél év alatt rájössz majd erre te is és addig összejön a fodrászra való is :D
2022. máj. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A fekete festéket semmi házi cucc nem szedi le.
2022. máj. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Vegyél Palette melír készletet.1500 Ft és szép fokozatosan kitudod világosítani vele a hajadat.Toner is kell szintén Palette de a Platinum Blond árnyalatot ne az Ash Blondot.Melírsapkás módszerrel csináltam,mivel a csomagban van 1 db melírsapka és az eszköz amivel a hajszálakat ki tudod húzogatni.Mikor letelik a hatóidő akkor nagyon óvatosan a sapka alá nyúlva húzogasd ki a hajadat és így nem fáj.Nekem kb fél év alatt lett olyan a szín amilyet én akartam és persze miután a vizes hajra a toner felkerül be is kell festeni rendes hajfestékkel akár már másnap is.Senki meg nem mondaná hogy magamat szőkítem :D Kérdezték is párszor hogy ki a fodrászom.Ezt a procedúrát(melírozást)3 havonta ismétlem.Festést 3-4 hetente nyilván.Eleinte 6 hetente melíroztam hogy mielőbb az a szín legyen amire vágytam.Meglehet otthon csinálni csak türelem és idő kell.
2022. máj. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Youtube-on van egy csomó videó. Ott megtalálod a recepteket, és be is mutatják, hogy milyen lett az eredmény. Sajnos világosabb barnát nem lehet elérni. Az eredmény vöröses, foltos lesz. Szerintem nem éri meg.
2022. máj. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Ezt a dolgot inkább bízzad fodrászra, elvégre ő a szakember. És még így sem lesz egyszerű!
2022. máj. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a házi praktikák tényleg nagyon gazos eredményt tudnak hozni, réz vörös , foltos és száraz hatás !


A fekete hajfestekben rengeteg a vörös pigment, ami ha hosszú ideje vagy fekete (tehát régóta fested ) akkor beépül a hajadba, ezt csak is fodrászi körülmények között lehet kiütni / semlegesíteni illetve professzionális termékekkel ergo otthon nem !


Elmesélem én velem hogy volt

Sok éven keresztül voltam fekete (kb 8-10) 30-hoz közeledve már annyira nem tetszett magamon … így eldöntöttem hogy megvalok tőle ….

C vitaminos pakolást próbáltam kb meg sem mozdította … de rohadt száraz lett tőle a hajam …

Otthon nem mertem féltem hogy leegetem a hajam !

Így elmentem fodrászhoz aki szépen kivilagositotta 3 alkalom alatt és a legfontosabb nem volt vörös árnyalat csak is hamvas (nekem ez fontos volt ) aztán közben ő elment szülni , és mivel máshoz nem akartam menni igy úgy voltam vele hogy otthon befestem egy hamvas hajfestekkel mi baj lehet ?

Olyan rezes árnyalatú lett hogy utcára nem akartam kimenni , írtam neki és mondta hogy sajnos ennyi évnyi fekete hajfestek után a természetes hajszinemben és benne marad (és mindenkinek) a vörös pigment, amit ha nem semlegesitenek megfelelően (fodrasz) kenhetsz rá bármit mindig rezes árnyalatú lesz ! Na úgyhogy ennyit az otthoni hajfestesrol, egyébként azóta már lenovesztettem a hajam és a természetesen hajszinem van, de bármit kennek most rá rezes/vöröses árnyalatú lenne !

Szóval én két dolgot javaslok:

1. Fodrasz

2. Állj rá inkább a hajnovesztesre ezerrel (Rizsviz,soreleszto kapszula) és havonta vagass a végéből 1-2 cm-t és ugyan hosszabb idő de egészséges marad a hajad !(en ezt is végig csináltam )

2022. máj. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek. Kipróbáltam végül a c vitamin poros cuccot. A sotet erős feketebol már csak közép barna,nem sérült a hajam. Meg kiprobalom egy hét múlva aztán ismét :)
2022. máj. 6. 09:54
 9/9 A kérdező kommentje:
Az erős sotet barnabol ** világos barna Bocsi :)
2022. máj. 6. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!