Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A pattanásaim eddig semmitől...

A pattanásaim eddig semmitől sem múltak el. Bármilyen ötletet várok! Valaki?

Figyelt kérdés

Ezek nem használtak:

Garnier, Vichy, Neutrogena vackok

Szalicilsavas alkohol

Zsír és csokoládé mentesség

Alkohol mentesség

Arcmaszk

Szolárium

Volt valami villogó fény terápia

Egyedűl a SOTRET ( gyógyszer ) használt, de semmit nem ettem, károsítja a májat, kiszáradt a szám, és ingerlékeny voltam mi alatt szedtem.


Arc, hát itt vannak


F17


2010. szept. 18. 23:21
 1/10 anonim válasza:
Keress fel egy jó kozmetikust és derítsétek ki a probléma okait(mit eszel, sportolsz-e vmit, dohányzás, stb..)és ő segít majd!Ajánl is neked akár jó minőségű termékeket is!!
2010. szept. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg Neogranormonnal kenegetni.Nekem van amikor használ,de nem mindig válik be.
2010. szept. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Én is sokáig kerestem, azt amitől elmúlna... Nekem azz aknesol segített, pár hét alatt jelentősen javult a bőröm. Már csak 1-2 patti van, de ezek sem olyan nagyok. Sajnos a pattanás utáni hegeket nem sikerült halványítani/eltüntetni, úgyh erre még keresem a megfelelő készítményt.
2010. szept. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Morals válasza:
85%

Akkor elmondom, mit tegyél. Én nagyon pattanásos srác voltam, 14-18 éves korom között voltak tényleg durva napok, sokszor suliba se mentem emiatt. Ragyás voltam, pedig relatíve jóképű gyerek voltam, de apámtól ezt örököltem. Az évek alatt azonban kifejlesztettem a saját módszerem, amit most megosztok Veled. Sokan pofáznak a témával a kapcsolatban, de csak a szánalmas terméküket próbálják eladni, meg a kozmetikusok próbálja így bővíteni az ügyfélkörüket. Hagyd őket a f*szba. Mindet. Hallgass rám.


Alapvetően a kérdés genetikai és hormonális.

Nézd meg az ősöket, ha sz*r leosztást kaptál, nagyon nehéz dolgod lesz. Ez azonban ritka és gyakoribb az igénytelen életmód.

19-20 éves kor között a dolog magadtól meg fog oldódni, észreveszed majd, hogy szép lassan csitulnak az acnék.

Addig is, ha nem akarsz 2-3 évet hibernálva tölteni:


1. Az étrendedhez nyúlj hozzá elsőnek. Ne fogyassz sok zsírt, ezt irtad is helyesen, hogy kivetted a csokit és hasonlókat az étrendedből. Vedd ki továbbá a fűszereket, az olajos ételeket is (gyakorlatilag a teljes hagyományos magyar konyhát elfelejtheted)


2. A vitamin-bevitel a második lépés. Nagy B-vitamin mennyiséget kell fogyasztanod, illetve A vitamint.

Vehetsz erre a célra egy jó multivitamint.

Az omega-3,6 zsírsav + E-vitamin kombó is kiválóan segít, ilyen van pl. a mogyoróban.


3. Sportolj valamit. Edzés után azonban mindig azonnal zuhanyozz le, főleg nyáron! Használj valami igényesebb tusfürdőt. Ne moss naponta, vagy kétnaponta hajat! A fejbőrödet rohadtul szárítja és csak fokozod a gyulladásokat.

Minden buli után, tesi óra után, suliban, ha elfáradsz, moss arcot! Kemény 2 perc a dolog, nem kerül semmibe és totál felfrissülsz tőle.


4. Arckrémek. Arclemosó+ egy jó hydratáló kenőcs, nem csak estére. Javaslom a Loreal afterhsave krémjeit. Minden napra, nem csak, amikor borotválkozol.


5. Alvás. 8-9 óra alvás fog kelleni, hogy kipihent legyen az arcod, és fiatalos.


6. Késő tavasztól kora őszig napfény. Először 15 perc, majd nyáron is max 30-35 perc, ahogy teheted, de minimum 2-3 naponta.



Ez mind soknak tűnik, de én még 22 évesen is k ényesen figyelek az ilyesmire, 3 éve nincs egy gramm pattanásom sem, és erre büszke vagyok. Elég sokat szenvedtem miatta, de hosszas munkával, kitartó kísérletezéssel megoldottam a dolgot. tudom, milyen szar. Neked is kívánom a legjobbakat!

2010. szept. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Morals válasza:
77%

u.i.:


ha ezek egyikétől sem javul, egy dolog marad: az étrendedet turbózd fel, ha futja rá anyagilag: multiitalok jobbak felszívódnak mint a tabletták, paradicsom és egyéb zöldségek napi szinten mehetnek, ha még ezt is bírod, akkor háromnaponta egyél lazacot.

A lényeg, hogy pumpáld a vitamint, tápanyagot és szabadulj meg a zsírtól, sótól, fűszerektől és sz*r kajáktól teljesen.

2010. szept. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Legjobbak ragyára: rendszeres szex, napfény/szoli. Vagy roaccutan, de az kb olyan mint a SOTRET a leírásod alapján. Nem hiszem hogy a kozmetikus értelmes tanácsot tud adni, kinyomkodja a fejed vörösre, ráken 10 krémet és elkér 5-10 ezer forintot. Akkor inkább bőrgyógyászat, de gondolom ott is voltál. Ha lány lennél, mondanám a fogamzásgátlót, de sajna neked ez nem megoldás.
2010. szept. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

A te korodban (és én nő vagyok) nekem se használt semmi, de szó szerint semmi, jártam bőrgyógyásznál, kozmetikusnál, mindenfélét próbáltam, semmi nem segített, sok pénzünkbe került, tiszta ragya voltam 12-18 évesen, ráadásul nekem ki is sebesedett.

Később kezdett csökkenni (véglegesen még mai napig se múlt el, 26 éves leszek), most az AVON Clearskin termékeit használom, ezek erre a lecsökkent mennyiségre jók.

Kitartást, esetleg ezeket az AVON cuccokat kipróbálhatod, vannak arclemosók, maszkok, krémek...


Hogy egy kis pozitívum is legyen azért a zsíros bőröd mellé, akinek zsíros a bőre, az a többi bőrtípusúhoz képest jóval később, vagy egyáltalán nem ráncosodik öreg korban. :-)

2010. szept. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!!

Megfogadom és betartom amit írt az aki hosszan válaszolt...

Utolsó! Ez kicsit vígasztal:D

2010. szept. 19. 00:40
 9/10 anonim ***** válasza:

... bár írtad, a szoli nem segít, én mégis azt mondom az és a napfény a legjobb!

nem 1 és nem is 5 nap alatt fognak elmúlni, de 2-3 hét alatt biztosan, ha tényleg eljársz... de azért túlzásba se vidd, gondolom bőrrákot nem akarsz...

heti 1x 5-6 perc, ha nagyon durva a helyzet akkor heti 2x de aztán állj át az 1-re... ne b@azd szét a bőröd.


18\F

2010. szept. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyél élesztőt vagy csinálj belőle pakolást.Most 1 hétig ettem az élesztőt,1-2 nap alatt már is alig volt pár db pattanásom.Ráadásul a bőrödnek és a körmödnek,sőt a hajadnak is nagyon jót tesz,én ezt ajánlom. :)
2010. szept. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!