Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Havi rendszerességű hajfestés...

Havi rendszerességű hajfestés mennyire árt a hajnak?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1 éve kezdtem el festeni a hajam, sötétebbre mint az eredeti hajszínem volt.

Havonta szoktam, mivel akkor már elég feltűnő a lenövés + a hossza is elkezd kissé fakulni.

Eddig nem vettem észre, hogy károsodna, de szeretném is, hogy így maradjon.

Színvédő sampont és balzsamot is használok, ez így rendben van?

Vagy előbb utóbb tönkre megy a festéstől a haj?

Alacsony peroxid tartalmú festék, hátközépig érő hajam van.

Válaszokat előre is köszönöm.



2022. jún. 6. 14:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a károsító hatása minimális.
2022. jún. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem 16 év alatt nem ment tönkre de ez haj és festékfüggő is. Van festék, ami szárít és van haj, ami ezt nehezebben bírja. Ha úgy látod, hogy a te hajadnak ez oké, akkor nem lesz baja a későbbiekben sem. Ha szárazabbnak vagy gyengébbnek látod a hajad így, akkor érdemes másfajta festékkel kísérletezni.
2022. jún. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Volt amitől sprőd állagú volt, de találtam egy olaj alapú ammónia mentes hajfestéket, amitől (viccesen hangzik) egészségesebbnek tűnik a hajam mint, mint mielőtt egyáltalán elkezdtem festeni.

Tehát akkor használhatom nyugodt szívvel?

2022. jún. 6. 15:06
 4/15 Metionin ***** válasza:
100%
Persze. Amúgy nekem is volt / van több olyan festék, amitől sokkal egészségesebbnek néz/ett ki a hajam, mint festés előtt.
2022. jún. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Több mint 10 éve festem. Semmi baja. Csak a szőkítéstől lett rosszabb kicsit. De már sötétebbre festem. Ettől még fényesebb is, mint eredetileg.
2022. jún. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Metionin, vagy más is lehet, aki tudja- melyik a legjobb hajfesték, amitől nem szárad ki a haj? Én az őszülő hajszálakat szeretném eltüntetni, barnára, natúr barnára.
2022. jún. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Metionin ***** válasza:
6. Amíg fekete volt a hajam, palette color shampoo-val festettem, ami a nevével ellentétben nem színező, hanem festék. Viszont nincs benne ammónia. Na az pl. nem szárított, a Syoss meg igen. Szerintem kímélő, ammóniamentes, olajokat tartalmazó festékek között érdemes keresgélni. Mostanság nem vagyok képben, mert sok éve színes a hajam, ami színező.
2022. jún. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
6os vagyok, én a Palettet használom szintén, nem a color shampoot, hanem az intensiv creme colorationt. A színező sajnos már nem elég a hajamra, túl sok az ősz haj. Akkor majd kipróbálom a color shampoo t tőle.
2022. jún. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Garnier olia festéket 8s próbáld ki, 100% ősz haj fedős és nem szárítja a hajat.
2022. jún. 16. 19:47
 10/15 anonim válasza:
Metionin a színes hajadat mivel fested? Én is szeretném színesre festeni, lilán gondolkodom és érdekelne pár dolog. Rendes festékkel fested vagy színezővel? Milyen fajtával és színűvel? Illetve mennyire roncsolja a hajat? Nincs annyira jó állapotban a hajam ezért mindenképp olyannal szeretném, ami nem roncsolja nagyon.
2022. aug. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!