Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sírásra késztet a hajam....

Sírásra késztet a hajam. Csúnya, pedig úgy érzem, mindent megpróbáltam. Hogy hozzam helyre?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Egyszerűen utálom a hajam.

2020ig minden rendben volt vele, pedig gyakrabban volt hő által kezelve, mint most.

Alapjáraton termeszetes sötétszőke és hullámos volt, a mellem alá ért.

2020 szeptemberében levágattam váll fölé, és ombre stílusban befestettem szőkébbre. Nem is volt szőkítve a hajam, csak festve!

Időközben lett egy gyulladás is a testemben, ill. homeoffice miatt folyamatosan itthon voltam bezárva, a mentális egészségem se volt jó. Egyetlen egyszer volt festve, egyébként a szín még benne van az aljában.

A hajam nagyon megritkult, elvékonyodott, törik, száraz, nehezen nő, csúnya, egyszerűen rondának tartom.

Mindent kipróbáltam, fodrász általi hajkezelés, 2x magic hair gumivitamin, Alpecin, ricinus, rizsvíz, hajpakolások, heti 1 hajmosás, kollagén, nem alszok vizes hajjal, stb...

Eddig 3havonta jártam vágatni... most februárban voltam legutóbb fodrásznál, mert kikészít, hogy egyszerűen nem nő.

Idén kivasalva vagy göndörítve még nem is volt, tavaly is kb ilyen évi 6-7 alkalommal.


Jelenlegi rutinom: ricinus olaj&syoss hajpakolás kb 3-4 órára, alpecin sampon 2x, garnier anti hair fall mask, label.m hajolaj. Néha hajszárítózom, néha hagyom magától megszáradni. Heti 1, max 2 hajmosás.

Mit gondoltok, hogyan tudnám helyrehozni?

Olaplex termékek közül maximum egyet tudnék megengedni magamnak...

Ha írtok üzenetet, küldök képet a hajamról.


U.I: csak vashiányom van, amit kezelek, ill. a gyulladás volt, szintén kezelem.



2022. jún. 16. 17:20
 1/9 Noren1989 ***** válasza:
80%
Én inkàbb az egészségedre gyanakszom...
2022. jún. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben van az egészségem, az immunrendszerem is erősnek mondanám
2022. jún. 16. 21:23
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Úgy tűnik, kívülről mindent megteszel. A következő lépés hogy a háziorvos beutaljon teljes vérképre. Bizonyos vitamin és ásványi anyag hiányok okozhatnak gyenge, töredezett hajat.
2022. jún. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tavaly voltam vérképen, csak vashiányom van, az sem olyan nagy mértékben.
2022. jún. 17. 10:00
 5/9 A kérdező kommentje:
Tavaly év végén, amikor már fennállt ez a probléma *
2022. jún. 17. 10:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szedsz azóta vasat?

Két lehetòséged van

1) elmenni egy olyan fodrászhoz aki diagnosztizálja és teljesen személyre szabottan ajánl hajápolási rutint. Valószínűleg a jelenleg használt huszonféle terméket le tudod cserélni kettőre, ami tényleg erre való

2) elhagysz mindent a hajápolási rutinodból a samponon és balzsamon kívül 3-4 hétig és lehet rendbejön. Attól is száradhat a haj, hogy érzi folyamatosan az olajokat és ellensúlyozza. Ugye fejbőrre sose jut ezekből a termékekből?

3) levágatod pixie-re és remwnykedsz hogy egészseges haj nő ki

4) ilyen a genetikád, hormondjaid, adottságod, elfogadod

2022. jún. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kreatinos hajtöltés talán segítene, sokan ezzel tudják csak növeszteni a hajukat, mert különben letörne a vége egy bizonyos hossz után.
2022. jún. 18. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xp ali ***** válasza:
17%
Fogadd el magad. Vszeg amúgy is csak te látod rosszabbank a heyzetet, mint amilyen rossz. A pasik meg nem nézik a hajat, hidd el nekem.
2022. jún. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van azóta változás?
2023. júl. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!