Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Megfelelő lehet az arckezelési...

Megfelelő lehet az arckezelési rutinom? Mit változtatnál rajta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem vagyok jártas arckezelésben, ezért nagyon szívesen venném a segítséget.

Pirosodásra hajlamos, érzékeny, vízhiányos kombinált bőröm van (T vonal zsíros, többi száraz), mittaszerekre hajlamos vagyok.

Napi egyszer lefekvés előtt szoktam leginkább foglalkozni ezzel, kivéve ha megyek napközben valahova, mert akkor kétszer, ami így néz ki:

Geek&Gorgeous 101 Jelly Joker cleanser (naponta)

It's skin hyaluron acid toner (naponta)

It's skin hyaluron acid szérum (naponta)

Revox AHA 30% (heti egyszer)

Fizikai hámlasztás (heti egyszer, szeretem milyen sima lesz tőle a bőröm és a smink is jobban néz ki vele)

Geek&Gorgeous 101 A-Game 0.05% retinol szérum (2x hetente, nem hámlasztós napon), csak most kezdtem retinolozni

Skin79 Waterproof Sun Gel SPF 50+ PA+++ (amikor kimegyek)

Egy egyszerű fényvédős hidratálókrém (naponta, otthonra)

Sajnos a hyaluronsavas szérum nem jött be, semmi változást nem látok pedig már majdnem az üvegcse alján tartok, szeretném leváltani. Gondolkozom, hogy Niaciamid vagy C-vitamin szérum legyen helyette (nem tudom melyiket hogyan lehet kombinálni az eddig használt termékekkel). Nem tudom, hogy az eddigi rutinom jó-e, de ha túlélhető, akkor érdekelne milyen szérumra lenne érdemes beruházni mellé, illetve hogy min változtatnátok a rutinomon.

Az építő jellegű, kulturált segítséget előre is nagyon köszönöm.


22/N



2022. júl. 1. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Borradirt es kemiai hamlasztot ne hasznalj egymas mellet, mert szet fogod gyilkolni a borod egy ido utan, illetve az aha savat is pihentetni kellene mar legalabb 2 honapja, mert nyar van.

Retinolt is csak akkor hasznalj nyaron, ha mellette naponta tobbszor ujrakened a fenyvedot.

A fenyvedos hidratalo nem szamit, az nem er semmit fenyvedelem szempontjabol. Persze, ha tenyleg nem teszed ki a labad a hazbol, redonyoket lehuzod, es meg boltba se mesz meg semmi, akkor az mas :D


Niacinamide jo otlet,csak ne a revoxosat vedd, az nem annyira jo. C-vitaminos szerum pedig arcmosas utan es meg a hidratalo/ fenyvedo elott menjen reggel.


Lehet azert nem valt be a hiarulon pl, mert nem jo ez a marka neked, sokszor ezen csuszik el a dolog.

2022. júl. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Geeks&Gorgeous niaciamidot vettem, arról egész jókat olvastam.

Otthonról dolgozom, sötétítővel, úgyhogy ki valóban nem igazán mozdulok, akkor is napvédővel. :)

Az AHA-t miért kell nyáron letenni? Akkor legalább BHA mehet vagy semmilyen kémaiai hámlasztót nem szabadna ilyenkor használni? (Azt mondjuk tagyon nem bírnám ki)

Igen, mielőtt vettem a retinolt olvastam hogy nagyon jó, de fokozza a napérzékenységet, úgyhogy extrán figyelek arra, hogy bekenjem magam elégszer ha kint vagyok.

2022. júl. 10. 13:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha vízhiányos menj el gyakrabban fürdeni és jól áztasd meg az arcod
2022. júl. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!