Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 17 éves vagyok, mitől ennyire...

17 éves vagyok, mitől ennyire olajos, zsíros a bőröm?

Figyelt kérdés
arc mosása után kb 2 órával szó szerint olyan olajos az arcbőröm mintha le lennék ízzadva, mit csináljak vele? Se anyukámnak se apukámnak nem ilyen a bőre. Emiatt a börtípús miatt a pórusaim is el vannak tomődve és ezért ilyen kis dudoros a homlokom.

2022. júl. 8. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Valószínűleg az egyik legszemetebb bortipusod van: korpás vagy olajos seborrea.


Nekem is ilyen a bőröm.

Ami bevalt az a dupla lemosas, szerumokbol meg aha, bha, retinol. Niacinamidot is használtam hosszú ideig, de kinott egy szőr az államon és más is panaszkodott, hogy szőrösebb lett tőle az arca, úgyhogy offoltam.


Amit írtam 3 termék plusz reggelre fényvédő egész jól kordaban tartja a bőröm. Ja meg agyagmaszk is hasznos.

2022. júl. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is jár utána a tudatos borapolasnak. Kezdetnek az a kérdés hogy viselsz e sminket ha igen akkor 2faziu lemosasra van szükség. Olajos+vizbazisu lemosó (pl:rózsaszín babaolaj utána DM Balea med lemosó) legalább 2-3 hónapig elég és kB 1500 a két dolog egyben. Este minden nap ez a kettő reggel pedig csak vizbazisu használata elegendő. És FENYVEDO reggel. Ha ez meg van akkor lehet elkezdeni orvosolni a többit. Erre a problémára Niacinamide SALICYLIC ACID 2% (szalicil sav ez nagyon sokat segít heti2x max) Azelaic ACID 10% ezek este reggel pedig Vitamin C +FENYVEDO


Fontos hogy ezeket fokozatosan vezesd be a rutinodba pl 2 hétig olajos lemosó + vizbazisu +Niacinamide este reggel FENYVEDO 2-3 hétig utána a többi hozzá szintén ilyen fokozatosan. Ez azért fontos mert hozzaszokik a bőröd és értzekeled ha valamire érzékeny vagy mert akkor az adott szerumot nem szabad többet használni. Amúgy ezek a termékek mind kaphatok a DMben REVOX termékei szerintem tökéletesek kezdők számára és árban is a legolcsobbak kB 2100ftde online olcsóbban istalalsz pl a pingvin patika oldalán


De ezek csak az én gondolataim keress fel szakembert pl kozmetikus borgyogyasz

2022. júl. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ohh és természetesem hidratáló esténként összes szérum és krém után ha beszivodtak a cuccok. Hiába zsíros a bőröd akkor is kell használni mivel ha kiszaritod a bőröd több olajat fog termelni. Reggel elég a fenyvedo 2#valaszolo vagyok
2022. júl. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
sminket nem használok, viszont napi 2x mosom az arcom lemosóval meg hidratáló krémmel kenem. Nem tudom a szalicil sav mennyit tudna segíteni, mert néztem róla videókat, de olvastam is rosszakat. Arra lennék kiváncsi, hogy az olajos bőrömből tudna-e csinálni átlagosat.
2022. júl. 9. 22:51
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

a szalicil az olajosból még olajosabbat fog csinálni, mert kiszárítja és azt a bőröd még jobban ellensúlyozza a még több olajtermeléssel

egyszer kéne kozmetikushoz vagy bőrgyógyászhoz elmenni bőrdiagnosztikára és megogadni a tancásokat

2022. júl. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholos tonik csinál még zsírosabb bőrt, nem a hamlasztó 🤯


Plusz hidratálni kell, tök mindegy milyen a bortipus.

2022. júl. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem mostanába azért lett rosszabb a helyzet mert ha zsíros volt az arcom mindig megtöröltem zsepivel vagy valamivel. Pár napja ahogy abbahagytam elég zsíros volt egész nap de tegnap meg ma már sokkal jobb. Szóval a folytonos zsír eltávolítás tette durvábbá a helyezetet
2022. júl. 10. 12:24
 8/9 anonim ***** válasza:

#2 válaszoló vagyok

Szalicilsav vagy BHA (beta hydroxy acid). Pattanások és mitesszerek ellen az egyik leghatásosabb ma ismert, helyileg (vagyis a bőrön, és nem szájon át bevéve) használt összetevő. Egyrészt az AHA-savakhoz hasonlóan kémiai hámlasztó, azonban az AHA-kkal ellentétben nem vízben, hanem zsírban oldódik, így képes a pórusok belsejében is hámlasztani, ezzel mintegy „kitisztítva” azokat. Másrészt a szalicilsav hatásos gyulladáscsökkentő is, ami szintén fontos a pattanások kezelésében. A szalicilsavat általában 0,5-2%-os koncentrációban használják, hámlasztó hatását pedig 3 és 4 közötti pH-érték esetén fejti ki a legjobban. A közhiedelemmel (és a glikolsavval) ellentétben a szalicilsav nem teszi érzékenyebbé a bőrt a napra



Szóval teljesen tudatlanok vagytok így nem értem miért írtok valótlan dolgokat. Tájékozódjatok!

2022. júl. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szinten 2#valaszolo

Niacinamide B3-vitamin amugy

Pattanások kezelésében is több antibiotikummal felveszi a versenyt, ráadásul 2% niacinamide ígéretesen csökkenti a faggyútermelést és normalizálja pórusok méretét.

2022. júl. 12. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!