Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek érdemes kipróbáljam?

Szerintetek érdemes kipróbáljam?

Figyelt kérdés

Tudom, 1000 kérdés van ebben a témában, de még mindig nem tudtam eldönteni, hogy kipróbáljam e a gyantát. Igazából mióta az eszemet tudom, borotválom a lábam, és most így 18 éves koromra kicsit megelégeltem ezt. Eddig nem igazán érdekelt a pár napos borosta, de mióta nemrég lett barátom és egy ideje elkezdtem jobban odafigyelni magamra, rájöttem, hogy a szúrós láb nem is olyan kényelmes és gusztusos dolog. Úgy isten igazából tegnap döbbentem rá, hogy mindenkinek körülöttem pihe-puha lába van, nekem meg fekete pöttyös már fél nap után is, és sem időm, sem kedvem minden fél napban leborotválni. Ezért úgy döntöttem, kipróbálnám a gyantát. Mindenféleképp hideg gyantát vennék elsőre, csak hogy lássam a hatást, az én szőröm úgymond meddig nem nő vissza tőle. Nem szeretnék egyelőre beruházni egy gyantakészletbe, mert hogy őszinte legyen, nincs most kidobandó 7000-8000 forintom egy gyantamelegítőre, de nyilván a későbbiekben átállok arra, mert mindenkitől azt hallottam/olvastam, hogy sokkal jobb. De a fő kérdés itt az lenne, hogy mégis, milyen tapasztalaitok vannak a hideg gyantával? Van valami külön technika rá, hogy jól kiszedje? Jobb a borotvánál a hideggyanta? Mert ha igen, nekem már annyiból megérné, ha minden héten legyantánám magamnak vele és nem kellene naponta 2x borotválnom.

Szóval szerintetek? Érdemes? Apropó, epilátor szóba sem jöhet, mert ha gyantamelegítőre nincs pénzem jelenleg, arra sem lesz; meg nyilván a hideggyantához is kell pár dolgot venni, babaolajat, fertőtlenítőt, Aloe Verás nyugtató krémet... legalábbis ezeket olvastam. Ugyanazt kellene venni a másikhoz is, de az úgy egyben nagyon sokba lenne nekem jelenleg. De mint mondtam, idővel és kis gyűjtéssel meglesz az is.

Elnézést a leírásom hosszúsága miatt, csak szerettem volna kifejteni, mit miért és hogyan csinálok így.

Köszönöm előre is a válaszokat és a tanácsokat! Várom őket!


18/L



2022. júl. 24. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
A helyedben kipróbálnám. De nem hideggyanta csíkokkal, hanem elmennék kozmetikushoz gyantáztatni, hogy lássam, hogyan csinálja egy profi.
2022. júl. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vidéken lakok, itt nincs erre lehetőség, mire felmegyek a városba busszal + a kozmetikus ára, megint ott vagyok mintha vennék egy komplett gyantázószettet. Te próbáltad a hideggyantát? Neked milyen volt a hatása?
2022. júl. 24. 15:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Igen, próbáltam a hideggyanta csíkokat, és nem véletlenül nem ajánlom. Kell hozzá némi ügyesség (vagy gyakorlat, de neked az még nincs, ha jól értem). Nem ördögtől való dolog azért, próbáld ki nyugodtan, de szerintem vannak jobb, kényelmesebb, praktikusabb megoldások is.

Amúgy a fő kérdésedben írtakhoz még 1 dolog: a meleggyantához nem feltétlenül kell melegítő készülék, mikróban is felmelegíthető. ;)

2022. júl. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot, megfogadom :)
2022. júl. 24. 18:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Én pont tegnap próbáltam ilyen hideg gyantacsíkkal a hónaljamon leszedni a kevés (de bőven megfelelő hosszúságú) szőrt. Valami X Epil volt a gyanta neve. Hát semmit nem használt. Pedig nem kéne nagy művészet legyen, szétszeded, megegyező irányba jól felsimogatod a száraz bőrre, aztán ellenkező irányban, gyorsan, nem tépve lehúzod. Hát semmi nem történt. Egybe van tapasztva két csík, úgyhogy mindkettővel próbálkoztam. Arányaiban 10-ből 1 szőrszálat ha kiszedett, alig volt beletapadva 1-2 mikor megnéztem. Szó szerint semmit nem használt. Viszont legalább rohadtul ragadt utána a gyanta, amit csak azzal a kis nedves törlkőkendővel lehetett leszedni, amit hozzá adtak, semmi mással (konkrétan próbáltam szappannal, samponnal, dörzsi szivaccsal). Úgyhogy nem tudom mi van azon a törlőkendőn, de így elég nagy kicseszés, hogy a 6 gyantacsíkhoz adtak 2 db kendőt... (Mondjuk lehet a baba olaj pont jó lenne erre, a kendőn is valami olajos cucc volt, csak nekem nem volt otthon semmi olajom étolajon kívül.)

Rohadt ideges lettem emiatt tegnap este, hogy a szőrt sem szedte le, cserébe tiszta gyanta lettem, amivel jól össze is kentem mindent az amúgy aznap kitakarított fürdőszobában. Ki is dobtam a maradék csíkokat. Pedig tényleg nem hiszem, hogy rosszul csináltam, mert kb semmit nem lehetett rajta elrontani. Na mindegy, friss élmény, és ritkán húzom fel magam ennyire mint tegnap ezen, úgyhogy kicsit indulatos lett ez az írás.

Azért ha kipróbálnod, és van kedved, megírhatnád, hogy neked használt-e valamit.

2022. júl. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!