Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek lehet gond belőle,...

Szerintetek lehet gond belőle, ha visszatérek a drogériás samponokra?

Figyelt kérdés

Szeretnék tanácsot kérni Tőletek. Évek óta a natúr haj és bőrápolás gyakorlója vagyok, 90%-ban házi módszerekkel növesztem a hajamat, sikeresen. Amúgy vékonyszálú, de erős, egészséges hajam van, ami bizonyos hossz után már göndörödik viszont picit szárazabb sajnos (nem tudom mi miatt, de talán azóta száraz, mióta természetes szerekkel ápolom). Viszont ápolás terén, vagy én csinálok rosszul valamit vagy egy összetevő nem jó a hajamnak, de egyszerűen hajmosás után ha beletúrok vizesen, akkor ,nyikorog' és durva az egész hajam, ha megszárad akkor is inkább száraz érzete van és így ,akad' az egész. Úgy szoktam, hogy házi hajpakolás, utána lemosom, babasamponnal megmosom, majd balzsam és kész. Szárítani nem szoktam. Ez nem volt mindig így, amióta átálltam az SLS, SLES, Sodium Coco Sulfate és társai mentes hajápolásra azóta olyan, mintha a hajam nem kapná meg a kellő ápolást, pedig én ápolom de valami mégsem ok. Pedig azt hittem az SLS a legkárosabb, legszárítóbb és irritálóbb összetevő, de esküszöm amikor drogériás samponokkal mostam a hajamat akkor jobb volt a helyzet. :/ Olvastam, hogy semelyik szulfátos sampon nem jó, a Coco Sulfate sem, de rengeteg olyan barátom van, akik évek óta használnak például Syoss samponokat és a hajuknak semmi baja, sőt egészséges és gyorsan nő a hajuk. Csak akkor mi a fenével kell hajat mosni, ha már minden káros? Mert kipróbáltam a nopoo (samponmentes) method-ot is, rozslisztes házi ,sampon', de azt hagyjuk is. Próbáltam csak vízzel mosni, de attól meg zsíros maradt. Kipróbáltam régebben az Alverde samponokat, azok szárítottak még jobban. DM-es Balea Ultra Sensitive mindenmentes sampon szintén kiszárította. Szóval én nem értem...a legjobb sampon régebbről a Gliss marula olajos samponja volt, attól nem volt száraz az eredmény. Viszont nekem ez a nyikorgó, száraz haj nem jön be, gyorsan nő az igaz, de ápolatlan hatása van. Mit kellene tennem szerintetek? Álljak át megint a drogériás samponokra? Vagy lehet az volt a baj, hogy nem kifejezetten göndör hajra való sampont használtam? Mert sok helyen olvastam, hogy olyan sampont kell használni, amilyen a hajunk. Csak félek a szulfátoktól, habár manapság ki tudja van e olyan összetevős sampon, ami egyáltalán nem káros. Szívem szerint visszatérnék a drogériás samponokhoz. :/


27/F



2022. szept. 30. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen próbálj ki valami mást, esetleg vannak a Nature box samponok+balzsamok, amelyek elméletben természetes összetevőkből készülnek, én egy időben azt használtam és nekem teljesen jó volt, amíg meg nem szokta a hajam.


Utána én a Kérastase termékekre váltottam (viszont ezek tartalmaznak szulfátokat), amik nálam nagyon jól beváltak, csak elég drága.

2022. szept. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1: próbáltam A Nature Box-os samponokat is régebben, de azok meg kevesek voltak azt éreztem. :/ Igen, néztem a Kérastase termékeket is, ki tudnék adni rá, de szerintem irreálisan drágák, biztosan jók persze, de tuti vannak olcsóbban is jó samponok. Még amit egyszer próbáltam most jutott eszembe,,az a Loréal Extraordinary Oil Coco sampon, na a Gliss mellett az volt még az egy jó sampon. Nehéz ez, mert a hajam állapota miatt változtatnom kell mindenképpen és a sampon lesz itt a gond ez tuti. Vagy max kevesebb ideig hagyom a hajamon a sampont majd, ha jól tudom azt úgysem kell percekig rajtahagyni mint a balzsamot.
2022. szept. 30. 14:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, azt mondják a samponnal nem szükséges várni, illetve lehet jót tenni neki, ha valamennyire megszárítanád, főleg most, hogy hidegebb idő jön.
2022. szept. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha van instád akkor javaslom szofi's haircare oldalát. Ott minden szükséges információt megtalalsz.


Én amúgy a sallangmentes termékeket részesítem előnyben.

Szintén hosszú a hajam, de tavaly volt egy elrontott szőkítésem és abból sikerült helyrepofozni a hajam.

Aztán a termékek:


A samponnak ugye az a dolga, hogy tisztitson. Néha kell a mélytiszítás is és ezt csak szulfátos termekekkel lehet.

Én dupla samponozok. Az első szulfátos a másik meg arclemosó. Nem talaltam még jó alternatívát és bevalt.


Hosszú hajnál elengedhetetlen a kondicionáló. Ettől nem fog szállni a hajad. Valamennyire lesimitja a kutikulát a hajszalnak.


Karosodott hajnál kellhet egy pakolás is(ez a sampon és a kondi közötti lépés lesz).


A hajszárítás sem ördögtől való csak langyosan, retegekre valasztva kell hajat szárítani.


Hosszabb hajnál jó ha használsz hajkrémet.


És végül hajolaj. Ez megóvja a szálakat a surlodastol.


Ejszakara meg be lehet fonni, laza copfba kötni, hogy alvás közben is kímélve legyen.


Ami a márkákat illeti rengeteg jó van. Drogériában is és professzionális vonalon is.

De terméket csak úgy lehet javasolni, ha ismered a hajtípusod. Nem mindegy, hogy keratinhianyos vagy hidratálás kell neki.

2022. szept. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!