Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szőkítés okozta fejbőr égést...

Szőkítés okozta fejbőr égést hogy lehet kezelni?

Figyelt kérdés
A fodrászkellékes azt javasolta, hogy ha fehérre akarom szívni a hajam 1 kör 12es oxi helyett menjek rá 2 kör 6os oxival. A barátnőmmel így is tettünk, viszont már az első kör megviselte a fejbőrömet. A 2-at úgy tettük fel, hogy potyogtak a könnyem és torzult az arcom. Nagyon fájdalmas volt, de azt gondoltam ha fehér lesz tőle totál megéri. Hát nem lett fehér, még így is maradtak benne sárga árnyalatok amiket no yellowval se sikerült kiütni. Ezen kívűl az a problémám, hogy a fejbőröm nagyon nagy százalékban megsérült. Aludtam rá egyet és amikor felkeltem azt tapasztaltam, hogy a hajam összeállt azokon a területeken amiken sérült a fejbőr. Nedvedzik az a rész és ettől állhatott össze. A kérdés az, hogy kimerjem ezt fésülni? Félek ha így hagyom berasztásodik, de attól is félek, hogy rosszat teszek vele, mert gondolom kellett a fejbőrömnek az a nedvedzés a gyógyuláshoz, biztos nem véletlenül csinálta ezt. Hogy lehet ezt kezelni? Mit tegyek?

#szőkítés #Égett fejbőr #Szőkítő okozta égés #Nedvedző fejbőr
2022. dec. 12. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Úgy kezeld mint más egest. Irix vagy pantenol spray.


És legközelebb fodrászhoz menj.

2022. dec. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én ezt az utóbbi javaslatodat a legnagyobb örömmel fogadnám meg, ha tudnék még bízni a fodrászokban. 6 éve kék a hajam. Kezdetben "színes hajakra szakosodott" fodrászokhoz mentem, de két hét után mindig bezöldült. Találtam egy mesterfodrászt, akinek mindig sikerült kiütnie a sárgát lilával, hogy a kék kék maradjon, de sajnos ő váratlanul meghalt. Azóta jártam több mesterfodrásznál, de hiába kértem őket, hogy ne tegyék fel a kéket a sárgára, mind azt mondta jobban tudja. Hát jó. Ennek eredménye természetesen megint ugyanaz lett, zöld. Legutóbb 36ezret fizettem azért, hogy hetekig ezen őrjöngjek. A barátnőm legalább nem húz le és még jobban is csinálja mint akiknél jártam. Persze így is vannak zöld részek, de ő legalább nem szól le ha menet közben szétlilázom hogy kevesebb helyen legyen zöld.

Mindazonáltal ha te tudsz ajánlani olyan fodraszt aki úgy tud dolgozni mint az én megboldogult régi fodrászom, azt szívesen fogadom.

2022. dec. 12. 15:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Hol laksz?

Én pesti vagyok és itt "ismerem a fodraszokat".


Akikről tudom, hogy extrém hajakra specializálodtak az a rockstar alternatív hajszalon.


Ha meg nagyonnagyon nem akarsz fodrászhoz menni, akkor tarts be minden ovintezkedest.


Pl ha már az első kör szokites megviselte a hajad/fejborod, ne menj rá még egyszer. Illetve először inkább a haj véget szokitsetek, a tőtől kb 2-3 cm-re lévő resztol lefelé, a szokitett tincseket közé rakjatok pl vattat, hogy a fejbőr minel kevésbé erintkezzen a szokitovel meg ilyenek.


Ha nagyon kutakodsz a Google-ban akkor még találsz oktatóanyagokat is akár.

2022. dec. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Pont a rockstarosok baszták el úgy mindig hogy 2 hét után zöld lett.. a szövegemben ők azok, akik "színes hajakra specialízálódtak" hát rohadtul semmi közük a porfizmushoz..

Ezt viszont a fodrászkellékes (aki elvileg fodrász volt) egy büdös szóval nem említette, hogy a fejbőrre a második kör nem mehet.. meg az egész hajamat szőkítettük amúgy hanem egy kb 4,5 centis részt felül

2022. dec. 13. 11:02
 5/8 A kérdező kommentje:
Upsz.. *meg NEM az egész hajamat szőkítettük
2022. dec. 13. 11:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Másik ötletem, hogy fb-n van fodrász kereső csoport. Egy posztot megerhet a dolog. Ott meg nem feltétlenül a sztár/elit fodrászok vannak, hanem a kisebbek és hátha lesz olyan aki jártas színes hajfestesben.
2022. dec. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tényleg borzasztó bizonytalan vagyok már fodrászok terén..

EGYÉBKÉNT

A panthenolos tippre azért nem reagáltam, mert már más is ajánlotta máshol, de ha esetleg olvassa ezt valaki olyan aki szintén így járt szeretném megjegyezni, hogy valóban hatásos!

Sokkal kellemesebb tőle így, hogy befújtam. A nedvedzés is abbamaradt, nagyon sokat segít. Neked is köszönöm a tippet!

2022. dec. 13. 22:20
 8/8 anonim ***** válasza:

szia! Bár régi kérdés de nekem is kék hajam van!

Én sima garnier szőkítővel csinálom a szőkítést, ez nem csipí ki a fejbőrt és nem eszi meg a hajamat sem.

Utána Schwarzkopf mercury blue festékkel megyek rá, nem zöld nem lila, szép sötét kék lesz.

Bár hamar kopik de egy hónapot kibír és hamvasra kopik, utána a tövét elég mindig szőkíteni csak és az egészre mehet a kék.

2023. jan. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!