Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akneroxid krém 1 hét után...

Akneroxid krém 1 hét után miért nem használ?

Figyelt kérdés

Hormonális okból előjött az arcomon 1 db akneszerűség, ami nem szívódott fel, sőt egyre nagyobb lett, hol vízszerűséget, hol meg gennyes láttam benne, növekedett, és fájt. Ennek Több mint egy hónapja. 3 hét után vettem Akneroxid kenőcsöt, ezt ajánlotta a patikus.

Először úgy tűnt, jó lesz, a gyulladást lehúzta, de megint felerősödött , nagyobb lett, gyulladt.

Csak a pattanásos kenem, de picit mellé is meg, ott nagyon szárít, de a pattanás megint fáj.

Úgy tűnik, a havi cikkusommal van összefüggésben.

Bőrgyógyászhoz itt nehéz eljutni.

Házi praktikákat kipróbáltam .


Hogy kenjem ezt a krémet? Többször?

Vagy máshogy?

Köszönöm szépen.



#pattanás #Akneroxid #akne #Gennyes gyulladás
2023. jan. 22. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Én erre inkább gyulladáscsökkentö kenőcsöt vennék.

Talán jobb a receptes,de van amit anélkül is lehet venni.

Az akneroxid csak szárít,de mélyebbre nem hat.

2023. jan. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Tudsz mondani konkrét kenőcsöt?

A patikában sokszor szónak rám drága de nem hatásos dolgokat.

2023. jan. 22. 22:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha már gennyes,akkor antibiotikum kell,de ez receptköteles. Háziorvos irhat pl Bactroban kenőcsöt. Az akneroxid inkább megelőzni segít a pattanást,de ezekre a gyulladt dudorokra nem jó. Ha nagyon zavar és nagyon csúnya,sebészetre tudsz vele menni időpont nélkül. Lehet,hogy túl mélyen van, meg kell nyitni. Nekem már csinálták,nem vészes.
2023. jan. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Receptre van az aknemycin kenőcs,ezt a háziorvos simán felírja,ez a legjobb.

Recept nélkül az ebrimycin,vagy a tetrán.

2023. jan. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az Akneroxid krém hatásos, nagy, gyulladt "göbökre" is, jól tette a gyógyszerész, hogy ezt ajánlotta. Ez az egyik leghatásosabb nem vényköteles szer.


Ha hormonális akne-d van, akkor meg nyílván a hormonális problémát is kezelni kell. Ilyenkor általában az a gond, hogy magas a tesztoszteron szint az ösztrogénhez képest. Ezzel a problémával nem bőrgyógyászt hanem nőgyógyászt kell felkeresni!


Ami a gyulladt pattanás kezelését illet, ezeket teheted:

1. Akneroxid - ilyenkor először vigyél fel C-vitaminos szérumot, mivel a benzoil peroxid úgy pisztítja el a mikroorganizmusokat, hogy szabadgyököket termel. Ez károsíthatja és irritált érzést kelthet. A szérum után gazdag hidratáló, pl. Cicaplast, hogy megelőzzük a kiszáradást. És ha ezt mind beitta a bőröd mehet rá a Benzoil peroxid. Használhatod spot-treatment-nek és egész arcon is, ha màshol is lennének gyulladt területek. Általában este ajánlott használni, reggel pedig fènyvédőzni rá.


2. Ha ez nem jön be, akkor lehet valamilyen ciszta is. Ilyenkor érdemes akár háziorvoshoz elmenni vagy ambulànsann bőrgyógyászhoz aki vagy felnyítja vagy szteroid-injekcióval kezeli a problémát.


3. Ha nem műtéti úton kezelik, akkor gyógyszereket írnak, ezek mind vényköteles készítmények!

- Izotretionint, ami egy A-vitamin származék, ami úgy hat, hogy leblokkolja a faggyútermelést, így a pórusok nem tömődnek el - ergo kevesebb pattanás. Elég durva mellékhatásai vannak. Használhatod krém vagy tabletta formájában.

- Antibiotikumos krémek, általában Tetracicklin származékokat tartalmaznak.

- Szteroidos krémek, ezek mellékhatásai attól függnek mennyire erőset kapsz. Általában lassabban hatnak, mivel a gének szintjén fejtik ki gyulladáscsökkentő hatásukat. Ezek nem avatkoznak bele a faggyútermelésbe.

Pl. Elocom

2023. jan. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Épp úton vagyok a háziorvosok más miatt is, azért ezt a problémát is megjegyzem neki. Nőgyógyászhoz is illene már mennem, igen ez igaz.

A tetran is jó lehet?

2023. jan. 23. 15:46
 7/8 A kérdező kommentje:
Iszonyat nagy lett, gömbös és nagyon fáj. Már az arcmosás és a hidratálas is. Ahogy hozzáérek.
2023. jan. 23. 15:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor viszont irány a sebészet,elfertőződhet,komoly következményei lehetnek.
2023. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!