Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Inerta (napi 30mg), Roacctunan...

Inerta (napi 30mg), Roacctunan semmit nem használ. Policiszták a petefészekben okozzák a pattanásokat? Vérzéskimaradással a ciszták nem távoznak?

Figyelt kérdés

Szedtem mindegyiket évekig, egyik sem használt, semmit nem javult az arcom. 10 bőrgyógyásznál voltam szerte az országban. Több mint 8 éve tart. Évente többször kell labort csinálnom. Fogamzásgátlót is szednem kell. Megállapították hogy enyhén policisztás a petefészkem, de nem kell eltávolítani őket mert kicsik. Erre szedem a fogamzásgátlót.


Nem múltak el, a pattanások se. Összefüggésben vannak, az biztos. Addig nem fogok normálisan kinézni mint egy átlagos nő amíg cisztáim vannak? Ezek szerintem soha nem fognak eltűnni, és nem kezelhető másképp. Én már kezdem feladni, életem végéig úgy fogok kinézni mint egy meteorit, ronda ragyákkal, mély kráterméretű hegekkel. Mélyhámlasztás lenne a célom és lézeres kezelés a hegekre, de addig nem szabad amíg gyulladásban vannak. És ezek mindig gyulladásban vannak, két ilyen erős gyógyszer után is mint a Roaccutan és az Inerta. Már semmi újat nem tudnak nekem mondani az orvosok amit nem használtam volna gyógyszer, krémek.


Nőgyógyász se mond mást csak szedjem a tabit. Mióta szedem a vérzésem ki-ki marad pár hónapot és 2-3 hónap után is csak 2 napig jelentkezik nagyon enyhe pecsételéssel (Slindánál ez előfordul). Attól tartok hogy még enyhébb és kevesebb a vérzésem a ciszták nem "tisztulnak" ki a petefészkemből, tovább ott maradnak és nőhetnek, rosszabbodhat a helyzetem.



2022. okt. 16. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáltad? [link]


Nem vicc, nem a dilidoki!

2022. okt. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nála még nem voltam. Elég komolynak tűnik a szakmában. Honnan hallottál róla? Mi a tapasztalatod?
2022. okt. 18. 19:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátló nem jó hormonproblémára.

Enyhe PCOS-ed lehet, IR nem lehez mellette? Ha enyhe azt életmódváltással,intim tornával és sporttal szokták javítani.

Azt senki sem mondta,hogy maga a fogamzásgátló is aknét okozhat?

És ha abbahagyod még rosszabb lesz?

Roaccutane-nál is történt vizsgálat? Legalább egy évig szokták szedni súlyos akné esetén.

Onnan gondolom ezeket,hogy engem is folyamatosan küldözgettek vizsgálatokra aknéval szintén enyhe PCOS gyanújával.Nem fogok hazudni nekem a Roa segített de csak részben,de a legnagyobbat a kozmetikusom.A legtöbb helyen már vannak gyulladásgátló gépek,amik egyformán tudják kezelni az aknét és a hegeket is.

2022. nov. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, vannak ciszták a petefészkeben de azt mondta a nődoki hogy nem kell vele semmit csinálni mert még kicsik és majd a tabitól elmúlik.. elvileg ez a pattanásokra is jó, de régebben szedtem Cypromixet ami kifejezetten pattanásos bőrre volt.


A roaccutant én kb 1,5 évig szedtem de nem használt


Voltam mezolézeres kezelésen egy elég profi kozmetikában ahol mindenféle vitaminokat jutattak a bőrömbe de a bőrgyógyász megtiltotta az efféle kezeléseket mert gyulladt..

2022. nov. 2. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!