Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Rozaceám lenne vagy mi bajom...

Rozaceám lenne vagy mi bajom lehet? Vagy a betegségem (influenza) miatt lehet ilyen piros az arcom?

Figyelt kérdés

Tegnap nagyon beteg lettem, fáj a torkom, öklendeztem, nagy nehezen fel is köptem a torkomról is egy kis slejmet, gyenge is vagyok még most is. Viszont utána az arcom két oldalán és a szemem körül piros kis tűszúrásnyi pöttyök jöttek ki. De az orcám meg utána valami hasonló lett mint ezen a képen:

[link]


[link]


Világos bőröm van, nyáron előszokott fordulni, hogy kipirulok, de nem így. Viszont ez most nehezen múlik.

Használtam a szokásosan használt arckrémjeimnek is, amik mind jók elvileg rozaceás bőrre is, de nem rég kipróbáltam egy új krémet is, ami eddig jó is volt, de most ezután a kipirosodás után elbizonytalanodtam, hogy ez jó-e nekem, nem is merem azt az új arckrémet felkenni soha többet.


2023. jan. 31. 17:17
 1/5 A kérdező kommentje:
A különbség annyi hogy az én szemem nem piros, meg az orrom se.
2023. jan. 31. 17:18
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez a képen rozacea. Nekem is van rá hajlamom, édesanyámnak ilyen a bőre és tőle örököltem valószínű. Nekem alkalom adtán kijött 1-2 ilyen kis pici pötty és közelről láttam, hogy körülöttem hálószerűen vannak ezek a kis erek. Ami nekem nagyon segített (már nem látok egy darabot sem) az a kitartó jól bevált alap reggeli/esti rutin és a C vitamin szérum! Kifejezetten a bőr egyenetlenségeire van, a bőr foltjait tünteti el.

A Revox C vitaminja teljesen jó.

2023. febr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Kedves 2-es, mire gondolsz ez alatt: "kitartó jól bevált alap reggeli/esti rutin"? A C vitaminos szérumra?

(Én is vettem ilyet: Florence BIO C-vitamin szérum)


Kedves kérdező hogy alakultak a dolgok azóta?

2023. máj. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3

A reggeli rutinom egy arctisztításból áll, C vitamin (Revox) majd hidratálás (G&G hidratáló krémét használom, dm-ben kapható) végül lököm fel a fényvédőt, ez a legfontosabb az egészben. Napközben is újra kell kenni pár óránként.

Este ha volt smink fent, micellás vizes tisztítás, utána géles tisztító (én ebből is a G&G érzékeny bőrre való gélt használom), utána retinol, majd hidratálás. Egyelőre ennyit használok 25 évesen. Kortársaimhoz mérten mondhatom, hogy kevésbé ráncosodik az arcom és hidratált is.

Ez se varázslat, de lelassítható az öregedési folyamat.

És igen, viszonylag sok ismerősömön látok már ráncokat homlokon/szem körül, elkezdődhet az már huszon évesen is.

2023. máj. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Értem, köszönöm a részletes választ. Nekem pár hete lett rozaceám piros arc, az elején még égett is meg nagyon vörös volt még talán egy hete is, hát rendszertelenül használom a C vitamin szérumot, mellé a csiganyál krémet, de vegyesek a tapasztalataim, néha úgy érzem hogy a bőröm nem kívánja, aloe Vera géllel is mentem múlt héten végig, napi többször, úgy éreztem jó neki. Most pár napig hagyni akarom h magától regenerálódjon, aztán az elkezdek megint egy "kúrát". Apropó 2 hete voltam bőrgyógyásznál felírta az elocomot 3 napig kentem és nem hatott csak rosszabb lett, meg szteroidos úgy hogy vigyázni kell vele.
2023. máj. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!